Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2010, 11:34   #1
Optimus
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Postovi: 4
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Optimus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Axiom aranžer?

Imam axiom 61, koji mi software treba da ga mogu koristiti kao aranžer?
Optimus je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2010, 11:45   #2
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ti ustvari imas samo USB MIDI kontroler. Da bi mogao bilo sta raditi sa njim moras si nabaviti neki od softverskih sintova ili semplera... E sada tu je izbor jako veliki. Od softvera (da bi mogao svirati nasu muziku), bi ti preporucio Vsampler, ili kontakt (3 ili 4), posto ti programi imaju mogucnost citanja semplova pa mozes npr. koristiti semplove korga tritona. I naravno tu je i program FM 7 ili 8 koji zamenjuje yamahu dx11, tj. sve njene originalne boje (syx. format) mozes ubacivati i svirati sa tim programom. To se odnosi na solo (boje, desna ruka), a da bi sa tvojim kontrolerom mogao raditi kao sa aranzerom, moras si jos nabaviti i neki softverski aranzer (OneManBand (OMB), Live styler...). Ja sam nekada radio sa OMB i za neke vezbice zadovoljava potrebe.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2010, 16:16   #3
Optimus
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Postovi: 4
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Optimus befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nabavio sam OMB 7.1 i imam nesto ritmova za PSR..takoder sam nabavio i dosta raznih sintova(Vsempler i FM 7 i 8 ali nemam boja za njih)..zanima me kako napravit da na lijevoj strani sviram akorde za ritam OMB-a a na desnoj zvukove sa nekog syntha...mogu li se povezat komande sa OMB-a sa tipkama na axiomu tako da ne koristim tipkovnicu?
Optimus je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2010, 16:39   #4
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najlakse ces to sve da uradis bas sa tipkovnicom od kompjutra .Ako hoces sve to da menjas preko sinta onda odma gubis jednu oktavu za sviranje jer moras toj oktavi odnosno tipkama da odredis funkciju sta ce koja da pali. Mozes da odredis da ti odredjena tipka menja boju ili deo ritma a sve to mozes da podesis ako ides na meni od OMB na window i tamo imas onda PC keyboard i MIDI keyboard i tu ces videti sta mozes da podesis .
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije