Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.04.2013, 17:40   #11
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja sam za pa600. Probao sam i pa500 i tritona le i tr a pa 600 trenutno sviram, i preporucio bih samo pa 600 kao prvo iz razloga sto se sa jednom klavijaturom mozes brze snaci i reagovati dok sviras, dalje semplovani elementi u ritmu (kao sto neko rece). Ja sam probao varijantu dok sam imao yamahu vezao je za laptop (sto bi u ovom slucaju bio triton), ali prava je muka dok bi sve to povezao da mozes uopste raditi live. A na pa600 sve to dobijas u samoj klavijaturi plus 96mb rama. Naravno izdvojicu i veci touch screen koji je mnogo bolje uradjen nego na pa500 pregledniji i sa brzim odzivom. A mogao bih da izdvojim i brzi procesor koji ce ti bilo koji set brze ucitati na pa600 nego na tritonu... to je ono cega sam se na brzinu setio, a ima sigurno toga jos. A sto se tice kvarova mislim da ni toga ne treba da se plasis jel su se valjda naucili na starim greskama i odradili pa600 kako treba (u odnosu na npr. pa800)

p.s: a mislim da ce ti i finansijski bili lakse ako jednostavno prodas pa500 za neku normalnu cenu i doplatis za NOVI pa600, nego da jos kupujes npr. polovnog le-a.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (10.04.2013 u 17:42 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2013, 17:58   #12
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ok hvala svima, koliko ja vidim jedina mana pa600 je sto nema vocal procesor ali ne predstavlja mi problem
Vux je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2013, 22:02   #13
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Vux: rekao si da se gleda samo kombinacija Pa500 + Le ili Tr Vs. Pa600. Tako da i ne mozes gledati mana Pa600 sto nema vocal procesora jer to ne bi imao ni Triton-om. Dok ides sada i poredis Pa600 sa Pa800?

Ima jedna stvar, a tu nisi naveo, za šta ti trebaju klavijature? Vjerujem da Triton bolje izlazi na većoj snazi, dok u manjim prostorijama i srednjim ozvučenjem, nema neke razlike između Pa600 i Le (što se tiče izlaza).

Nisu ti džabe kolege preporučili Pa600, jer stvarno s njim možeš odraditi više nego što bi to odradio sa Pa500 i le.

Sigurno nećeš za 1-2 godine izgubiti puno na vrijednosti Pa600 (a kupuješ ga za 1000€ novog), dok Le ili TR bi kupio polova, pa ti se možda ne svidi nešto, nemaš garancije, pa teško poslje prodati, izaće za 1-2 godine nova generacija i izgubit će oni na vrijednosti više nego Pa600 koji je skoro kao nov. Imaš materijala za njega na svakom ćošku, sjedeš i doradiš.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 01:09   #14
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od LAsER Pokaži Post
@Vux: rekao si da se gleda samo kombinacija Pa500 + Le ili Tr Vs. Pa600. Tako da i ne mozes gledati mana Pa600 sto nema vocal procesora jer to ne bi imao ni Triton-om. Dok ides sada i poredis Pa600 sa Pa800?

Ima jedna stvar, a tu nisi naveo, za šta ti trebaju klavijature? Vjerujem da Triton bolje izlazi na većoj snazi, dok u manjim prostorijama i srednjim ozvučenjem, nema neke razlike između Pa600 i Le (što se tiče izlaza).

Nisu ti džabe kolege preporučili Pa600, jer stvarno s njim možeš odraditi više nego što bi to odradio sa Pa500 i le.

Sigurno nećeš za 1-2 godine izgubiti puno na vrijednosti Pa600 (a kupuješ ga za 1000€ novog), dok Le ili TR bi kupio polova, pa ti se možda ne svidi nešto, nemaš garancije, pa teško poslje prodati, izaće za 1-2 godine nova generacija i izgubit će oni na vrijednosti više nego Pa600 koji je skoro kao nov. Imaš materijala za njega na svakom ćošku, sjedeš i doradiš.
Ne, to za vocal sam govorio cisto za pa600 bez poredjenja, jedino mu to fali da bi bio savrsen...

Treba mi za diskoteke klubove, malo vece, 200 300 ljudi mozda, narodna zabavna, i sviram nekada rock, ali tu koristim cisto orgulje i neke klavire, to mogu sa svakom klavijaturom da odradim

hvala na savetu
Vux je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 01:35   #15
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kao sto ti Nesa rekao ,pa600 1000000000000000000000000000000%
1-jel imas viska snage? i ako je imas brzo ces da je izgubis,nego uzmi sebi dobar istrument i uzivaj.Sto kraca verzija to bolje.Mislim kad imas dobar aranzer stace ti jos jedna klavijatura .
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 02:53   #16
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vux Pokaži Post
Ne, to za vocal sam govorio cisto za pa600 bez poredjenja, jedino mu to fali da bi bio savrsen...
Samo da dodam, fali njemu svašta nešto da bude savršen
Ali ako se odnosi da bi bio savršen za tvoj izbor kojeg si tražio, onda ok

Btw. i ja ganjam Pa600 ali ga nema trenutno nigdje u BiH na stanju!

Pa eto javi šta si odlučio.

LP.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 15:26   #17
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nele1 imam viska snage iskreno da ti kazem jedino sto radim je nosim klavijature i sviram, nista drugo, samo lezim, crnogorac

Verovatno cu prodati pa500 sad i uzeti pa600, samo da zavrsim ovaj krug tezgi sto imam, da ne menjam sad pa da bude frke... I to nov, nije skup. Eto nadam se da ces naleteti negde na pa600
Vux je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 16:33   #18
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kao neko ko je imao sve od korga osim pa3, predlazem ti pa600, iskljucivo s garancijom. sta ce ti triton le, kad pa600 ima 96mb za semplove.

Послато са ZTE Skate користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2013, 21:34   #19
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
kao neko ko je imao sve od korga osim pa3, predlazem ti pa600, iskljucivo s garancijom. sta ce ti triton le, kad pa600 ima 96mb za semplove.

Послато са ZTE Skate користећи Тапаток 2
Ako je čoveku stalo do semplova, neka ubaci set od pa500 u Pa600 i dobija 96mb rama za solo Šala naravno. Imao sam Pa500 ( u medjuvremenu i Triton Le i Tr-a sa njim), sada imam samo Pa600. Lepo je sve to kada na Tr-u zasviras harmoniku u terci. Ali, komplikovano mi je bilo da stalno pripremam ,,gore" boju a dole opet ritmove pa još i string ili bras ili nesto usput. Lepo je i videti dve klavijature, laici odmah pomisle, ovaj ubija, vidi sta sve ima. Kablova milion. To je sto se tice estetike, ali funkcionalno jok. Uredu je da je to sada Pa3 i M3 ili slicno pa da covek kaze sluzi svrsi. Ovako harmonikice semplovane u tercama izlaze aman bas kao na Tr-u ako ne i čistije. Vise bi ih poredio sa recimo fantomom x6. Kada se lepo našminkaju sa EQ pa master EQ, pa milina, kako ko voli. Ja sam ljudi oduševljen zvukom Pa600. Jedini mi je problem što nikako da namicam da mi recimo svi ritmovi vuku isti drum i bass i da na svakom ritmu zvuči isto. Da bi to postigao moram iz svakog seta što mi se svidi da uzmem i njegove postavke (semplove) i onda je to taj zvuk, pa puno memorije jede. Bubanj pogotovo. Jedan bubanj ne zvuci isto u svakom ritmu... Jer napominjem ritmove kao i svi uzimam iz razlicitih setova...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (16.04.2013 u 21:35 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2013, 20:41   #20
bokajunior
Drugar foruma
 
bokajunior's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2009
Mjesto: Batajnica
Godina: 46
Postovi: 62
Downloads: 547
Uploads: 1
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 21 puta u 14 Postova
Instrumenti: FUGITONE
bokajunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokajunior pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Istu sam dilemu imao pre dva meseca i sada se uopste ne kajem. Uzmes Pa600 i ne brines.
__________________
...i pijan i trezan za tebe sam vezan...
bokajunior je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije