Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2013, 21:09   #1
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard XG mapa u Cubaseu

Htio bih snimit bubanj iz Tyrosa u Cubase preko MIDI-a, ali kako je bubanj u Yamahi mapiran po XG-u, a u Cubaseu je standard GM ako se ne varam, dolazi do toga da elementi nisu na istom mjestu.
U Cubaseu koristim Battery za bubanj, jel moram nac drumkitove koji su slozeni po XG-u ili mogu nac varijantu drugu?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 03:14   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cek' polako, nesto je nejasno. Koristis Battery kao bubanj u Cubaseu, a treba ti Yamahin (Tyros 3) raspored udaraljki. Nema svrhe a ni logike. Ako koristis Battery onda Drum Traka bi trebalo da sadrzi nazive udaraljki kako su postavljene u tom Battery Drum Kitu (naravno ne mora ali ti je lakse za rad). Samo ako koristis Drum Kit sa Tyrosa 3 onda je olaksanje u radu ako udaraljke na Drum traci Cubasea nose imena kao i u samoj Yamahi. Ovo sve u sustini nije ni toliko bitno ali je komotnije pri radu.

Nego, podsjetio si me da ti postavim tzv. Patch Listu Tyros 3 za Cubase, koja sadrzi imena svih Sound Programa sa tvog Tyrosa 3, tako da kada u Cubase uvedes dole postavljenu Patch Listu, kao Midi Instrument, moci ces na midi trakama da odabiras Sounde sa Tyrosa po njihovim imenima kako ona stoje i u Tyrosu. Odavno sam napravio ovu Patch Listu, pa je i zaboravio ali me ti sad podsjeti. Ogromno je olaksanje pri radu jer sam pored Panel Sounda Tyrosa 3, uveo tu i sve XG sounde, pa cak i Custom sounde koji doduse stoje pod brojevima jer nisam mogao znati kako ce ko nazvati svoj Custom Voice. Vazno je da su brojevi tu. Patch Listom izbjegavas zadavanje MSB i LSB Bank komandi (Midi Controller CC#00 i CC#32), kao i Program Change broja jer cim odaberes ime Voicea on automatski posalje sve te tri komande. Uvedi ovu Patch Listu kao Midi Instrument u Cubase i odmah ces imati maksimalnu komociju.


http://www.file-upload.net/download-...ros-3.zip.html

Promijenjeno od tranzit (06.10.2013 u 03:17 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 04:17   #3
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tranzit imas li mozda patc listu za vsti XG50 yamahu iii hiper canvas roland gm?
jbg u cubase 5, nema sa strane nista,, nemas pojma ni kojih tu boja ima nista, ajd roland ima kad udjes u plugin da izaberes boju, al dzaba od toga kad snimis projekat pa ucitas ponovo sve klaviri, ubi seee od muke!!

a oba vsti love!!
jedan je XG, drugi GS,
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 05:09   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pravio sam svojevremeno Patch List za DB50XG a ona je ista kao i za XG50, pa je mozes iskoristiti bez problema, a za Hyper Canvas nisam radio Patch List jer je to standardna GM2 Patch Lista. Ako ti bas treba mogu je napraviti vrlo brzo za tebe.


http://www.file-upload.net/download-...hList.rar.html
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (06.10.2013)
Star 06.10.2013, 05:21   #5
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

e hvala, skinuo, ubacio je gde treba tamo u roaming, steinberg c5, scripts
prepoznao, instalirao, e sad kako to spojiti sa vsti xg? da klikam a da on menja,
sad kontam trebala je ona biti na INPUT? a out u XG? how? sad kad skontam nisam nikad ni radio ovo prema vsti

http://postimg.org/image/bbo2j7rc3/
Dodato:
evo nesto onako sasvim deseto sto sam sinoc radio, bas XG, samo sto u SX3 imaju nazivi, dok u cubes5 toga nema ,, samo mi reci kako da iskoristim onu mapu za cubase 5, a za ono cu ti javim ,za roland

__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (06.10.2013 u 06:32 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 12:01   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala Tranzit ko bratu Ne znam jesi me razumio, ali nisam ni ja bas najspretnije objasnio. Hocu da pravim pjesmu u Cubaseu traku po traku, a sve MIDI. E sad, prosli put sam kucao sve trake na MIDI controlleru pocevsi od bubnja, basa, pa do patosa i solo instrumenata. Hocu i ovog puta isto da uradim, osim samog bubnja, posto nisam toliko vjest u bubnjanju na klavijaturi
Tako hocu npr. da upalim na Tyrosu neki fabricki ritam i da mi salje samo note od bubnja u MIDI traku, a ostale trake cu sam otkucat. Primijetio sam da u Batteryu ima raspored elemenata po notama, ali nisam nasao nacin kako da ih poredam kako meni odgovara. Znaci mogu to rijesit i u samom Batteryu?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 12:44   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozes na dva nacina, prvi je time sto ces promijeniti note na pojedinim udaraljkama Batteryja ili drugi nacin, da napravis Drum Mapu za Cubase onako kako su ti udaraljke poredjane u Battery, U sustini je svejedno, u oba slucaja moras da pises.


@Branoy
To ces vrlo lako rijesiti time sto ces taj Midi Instrument (Script, Patch List... nazovi kako hoces) koji si upravo instalirao, cvrsto povezati sa Hyper Canvas VST Instrumentom. To ces uraditi tamo gdje si i importirao onaj Patch List za koji sam ti poslao Link.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Dell (06.10.2013)
Star 06.10.2013, 13:05   #8
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E to, koja mi je bolja varijanta i kako da uradim i jedno i drugo, za to sam totalni duduk
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2013, 13:15   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kreiranje Drum Mape za Cubase je u svakom slucaju brzi nacin. Otvori taj Battery Drum Kit u Cubaseu, da ga imas na oku a onda uradi kako ovaj cika prikazuje i prica na donjem Clipu, da ti ja ne bih pisao kilometarski post u vezi s tim. Ovako bar i vidis, pa ce ici lakse. On je upotrijebio jedan drugi Drum VST sto ne cini nikakvu razliku u samom postupku.


How to create drum maps in Cubase 5
You need to upgrade your Flash Player
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
Dell (06.10.2013), spale (06.10.2013)
Star 06.10.2013, 18:34   #10
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit, nemaaa nikakvih opcij vise za to cvrsto
evo slika
http://postimg.org/image/o6hn6zy3n/

ne znam dali na to mislis? tu sam instalirao scriptu, to jest uveo, i onda je imam samo sa strane na midi kanalima ali kao OUT, i kad uvezem VSti XG50, nikako ne kontam kako da povezem i upravljam u XG50 .

pojasnii bolje
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije