Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.03.2009, 11:11   #11
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od HUZO Pokaži Post
nazalost boje se nemogu ubacivati unutra jer je ovo entry model i nema puno funkcija....da sam znao da je klava takvo smece nebih je nikad kupio....
Kolega,i ja bi se na čas pridružio ako dozvolite.Jedan moj drugar prije pola godine donese iz Njemačke klav,kad ono psr'500, i zovne mene da mu nesto pokažem,inače je baš početnik.ja već 7-8 g svirama na PSR modele,ali TO kad sam vidio, stvarno sam zinuo,glava me je zaboljela dok sam provalio osnovne stvar, a neke neću ni dok sam živ.I tako ti ja mom prijatelju kažem,ajde ti brate Stevo,to lijepo prodaj da te glava više ne boli,i tako ti to moj drug proda i kupi psr-1500,iako to u biti nije loš klavijatura,jer loše NEMA,kao ni one stvari,pogotovo za onog ko radi na fajlove,ali je brate zbilja kommplicirana,mali displej,duple funkcije na pojedinim dugmicima...ali.Velike pozdrav svim forumašima.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2009, 16:55   #12
vlade92
Drugar foruma
 
vlade92's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2009
Mjesto: Pljevlja
Godina: 31
Postovi: 76
Downloads: 212
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha psr s900
vlade92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam skoro kupio ovu klavijaturu i nisam bas zadovoljan sa onim cime raspolaze... Jedan od najvećih nedostataka je to što mogu koristiti samo jedan namjenski ritam pa onda moram cekati pola minuta da mi se učita drugi. možda sam se zeznuo što nisam uzeo pa50 . Da li je neko možda slušao ovu yamahu negdje uživo na razglasu, ima li kako da kazem "vjerodostojan" zvuk ili je ipak igračka?
vlade92 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2009, 17:37   #13
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam je chuo, i ima poprilichno lep zvuk, ali sa mogucnostima nije za svirku...
700 vec moze proci...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 07.03.2009, 17:50   #14
smt2
Drugar foruma
 
smt2's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Frankfurt (Zenica)
Postovi: 89
Downloads: 666
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha t2 + Korg Lee
Interesi: Muzika
smt2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
smt2 pošalji poruku preko MSN messengera smt2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Igracka

Pa naravno da je to igracka i nicemu i nesluzi vec da bi se malo prstici lomili i ritam savladjivao za pocetak koja pjesmica.
Ja jos oduvek imam Psr 740 nesto bolju od te tvoje 500 i slobodno tvrdim da je ova moja igracka kao i mnogi neprofesionalni modeli yamahe a ima ih puno.
Nije ta ni priplizno pa50.
TO ti batali care ako mislis nesto ozbiljnije da se bavis muziciranjem.
smt2 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2009, 18:33   #15
vlade92
Drugar foruma
 
vlade92's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.03.2009
Mjesto: Pljevlja
Godina: 31
Postovi: 76
Downloads: 212
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha psr s900
vlade92 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

predpostavljao sam, a za skoro iste pare sam mogo uzeti pa50 ali sam uzeo yamahu samo zbog usb-a (pa50 bio na disketu)....
vlade92 je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2009, 19:29   #16
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I sam sam u startu tipovao na tu yamahu psr s500, ali sam prvo otisao na net i dobro se raspitao sta ona nudi, i koliko se sa tim moze odraditi posao. Moje je misljenje da svako ko kupuje klavijaturu ipak gleda da si uzme nesto na duze staze pa makar mu sluzila samo i za vezbu kod kuce, ali nikad ne znas kad moze nesto iskrsnuti, kad ti moze zatrebati za live, a pogotovo i u buducnosti ako hoces da ju menjas, mnogo lakse ces prodati neku jacu stvar. I kada sam video karakteristike malo poblize od s500 odmah sam odustao od nje. Jeste da je s700 skuplja u proseku za 400e, ali je zato nebo i zemlja, mnogo jaca i bolje uradjena od s500, ne moze se porediti nikako. Ovo govorim prvenstveno za narodnu muziku. Tako da vam je isto moj savet, ako ste ju vec uzeli, prodajte ju nekome ko pocinje da svira za vezbu, ili ko svira zabavnu muziku, i uzmite neki jaci model (psr od 1000 pa nadalje, ili s700 pa nadalje...)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
500, boje, kako, psr, staviti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije