Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Ritmovi

Ritmovi Pitanja vezana za ritmove...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.08.2009, 17:48   #11
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kupio sam **** set i mogu vam reci juce sam prvi put svirao na razglasu na pa800 da se extra cuje, nisam ocekivao da bude bolje nego na klavijaturi, prezadovoljan sam...

a ostale ritmove koji nisu iz tog seta kad bi pustio zvucali bi ko igracke u poredjenju sa ovim...
__________________
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2009, 02:12   #12
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A ima li neki takav set u download sekciju?
Ace je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 00:57   #13
toyo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2006
Postovi: 15
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toyo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije mi jasno zasto se palite na lupovane ritmove??? Ipak mislim da je tehnologija napredovala po pitanju memorije u klavijaturi...nikada sebi ne bih dozvolio da radim na pa800 a imam instrument kao e96 (8 ritmova+ varijacije) sa malom razlikom u kvalitetu.
Mogu lupovi da dodju u obzir ali samo povecanjem memorije jer je ovo isuvise malo.
Razmislite malo o tome??

Promijenjeno od toyo (05.09.2009 u 00:58 sati)
toyo je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 03:55   #14
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze molicu te lijepo da ne mlatis gluposti,da ne poredis E96 sa ni kojom klavijaturom..E96 je TETRIS za sve,ako nisi znao loopovi su ritmovi koje je bubnjar odradio u studiu e sad sve zavisi do masteringa kako ce ti zvucati na klavijaturi.Neznam kako ti mozes da kazes nesto kad bi ti prvi da dobijes set dzaba ubacio u klavijaturu,danas sam ga probao na PA800 i ekstra zvuci ali samo treba dotjerati EQ i to je sve.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 04:05   #15
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E vala Deki neka jedan extra zvuči
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 04:09   #16
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa da druze,taj isti zi.a set dotjeran zvucice ekstra sa sopstvenim setom.To je po meni ekstra imati.Pozdrav veliki brate OGY
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 09:04   #17
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od dejan87 Pokaži Post
Druze molicu te lijepo da ne mlatis gluposti,da ne poredis E96 sa ni kojom klavijaturom..E96 je TETRIS za sve,ako nisi znao loopovi su ritmovi koje je bubnjar odradio u studiu e sad sve zavisi do masteringa kako ce ti zvucati na klavijaturi.Neznam kako ti mozes da kazes nesto kad bi ti prvi da dobijes set dzaba ubacio u klavijaturu,danas sam ga probao na PA800 i ekstra zvuci ali samo treba dotjerati EQ i to je sve.
Morao sam da te citiram,pre svega krenuli ste sa prepucavanjem,pa pripazite da ne predjete granicu,a drugo u tvom postu recenica
Ako nisi znao loopovi su ritmovi koje je bubnjar odradio u studiu je isto tako mlacenje gluposti.Loop je samo fraza isecena iz neke pesme,ili odsvirana na nekom instrumentu,koja se posle odredjenog broja takta vrti,a ne ritam kako si ti napisao,u slucaju ovih famoznih setova oko kojih se digla prasina ovde je samo loop na drum sekciji,koje je odsvirao ****,Ceda,Pedja itd... da ne nabrajam sad.
I sad jos da li je neko uopste primetio kako su uradjene kontra gitare u tim setovima?Odsvirane su preko midi gitare,to je meni mnogo zanimljivije nego loop na drum traci.Ako sastavite dobar bubanj od dobrih semplova i nakucate ritam lepo sa dinamikom zvucace isto dobro kao da ste loop stavili.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 10:49   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma LOOP ćete najlakše razumeti ako ste kad koristili SEQUENCER na starim klaviaturama...Na primer D10,N364,T3,O1/W,V50,itd,itd...Dakle LOOP je u suštini snimljen pattern kojeg odradiš ili preko ritam mašine,uživo ili preko kompjuterske obrade,nasnimaš ga na 2,4,6,8,... taktova,i u suštini to je to-nabudžaš ga kao sempl i VOILA!...E sad kad ga pustiš u sinth,nekima se sviđa a nekima ne.Šta sam opazio jeste da je veoma hebeno poredati druge trackove pored Drum-a...Eto bubanj ti je gotov a haj sad stavi ubicu bass,acc1,2,3,4,5,ili poredaj još koji Perc dodatno ili kakav pozadinski strings,wawe,itd,itd...E tu prdnemo,Zijin set je dobar što se tiče bubnja ali ostalo mi batke ne vredi zato što nemam šta s tim da sviram...Naviko sam bar da sviram sa 4-5 Trackova,znači da je ritam pun i da se ne opazi da ti fali gitarista ili neki detalj u pozadini a da sad snimam preko Style Edita Trackove---Nema se živaca...A što se tiče Loopova,neki ih dižu u nebesa a meni su bezpotrebni pa ih i ne koristim...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 05.09.2009, 13:58   #19
toyo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2006
Postovi: 15
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
toyo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja o komarcu on o magarcu (ja krstim on prdi)
Niko ovde ne prica o tome da poistovecuje e96 sa pa800, svi dobro znamo u cemu je razlika...
Ajd jos jednom da objasnim:
e96 je klavijatura sa memorijom od 8 ritmova + fabricki koji nam naravno ne odgovaraju
pa800 je klavijatura sa 10x32 + 3x32 sto je ukupno 416 ( i mogucnost preklapanja fabrickih ritmova)
Ako u pa800 ubacimo lupove iz famoznog seta to je taman klavijatura sa 8 ritmova i skoro punom SSD memorijom a ostace jako malo prostora za dodavaje drugih ritmova. Pa800 sa 8 ritmova je isto sto i e96 sa naravno boljim kvalitetom - kome to odgovara neka tako i radi meni naravno ne jer mi je pa800 99% napunjen sa izvanrednim ritmovima i bojama a sve to da bacim zbog nekakvog ****, mika, deja.....seta gde je bubanj odlican ne pada mi napamet. Prednost ima kvalitetna svirka a ne kvalitetan bubanj.

Kada sam rekao da je jako mala razlika u kvalitetu mislio sam na to da dobar i kvalitetan drum kit koji funkcionalan za mnoge ritmove je neprimetno slabijeg kvaliteta od lupovanog
navedenih razloga.

Pricati o tome da li ja zelim da dobijam ritmove za DZ. je prica za mlade pocetnike koji se jos nisu upoznali sa instrumentom.
Jedino sto sam kupio ritmove to je bilo kada sam poceo sa e86 davne 1994 godine a kasnije sam radio za sebe i naravno za druge jer moje ukuse mogu samo sam sebi da priustim...kasnije za sve ostale sam radio licno sam (is50B,g1000,pa60,pa80,pa1xpro,pa800) sto sumnjam da mozes i ti da se pohvalis ovakvim radom.
A to da set extra zvuci, misljenja sam da samo 3 ritma zadovoljavaju moje ukuse i nista vise.
Moj savet : pamet u glavu, klavijature u ruke i dupe na stolici je idealna kombinacija za put do uspeha jednog mladog muzicara
Dodato:
Ne bih voleo da ovo shvatis kao neku licnu raspravu jer mi to nije namera.
Sve najbolje

Promijenjeno od toyo (05.09.2009 u 13:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
toyo je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2009, 00:47   #20
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemam nameru da se raspravljam, imam samo da dodam da Zijini univerzalni ritmovi zauzimaju 17MB! Znaci, SVI loopovi, sve varijacije, komplet ceo loopovan bubnjar - 17MB. Jos ti ostane 47MB za sve ostalo, a verujem da danas NIKO nije napravio set od 60+MB sa najobicnijim semplovima.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije