Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.06.2005, 23:07   #1
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Koji 'skroman ali solidan' aranzer da nabavim?

Imam trenutno Yamahu PSR630, samo mana mu je to sto samo 4 User Styla mogu stati u njega. Razmisljam da nabavim neku drugu klavijaturu koja ima veci User Memory.

Moze li mi neko preporuciti neki aranzer koji ispunjava sledece uslove:
- Da ima User Memory gdje makar 15-tak ritmova mogu staviti
- Da ima mogucnost za pravljenje/ubacivanje terci

Nerazmisljam jos o ovim boljim i skupljim stvarima kao PSR9000, 9000pro, PAX1/pro, PA80, Roland G70 itd, nego vise o nekoj skromnijoj klavijaturi koja se moze naci do jedno 500-600 eura, a da se ipak moze fino raditi s njom, recimo neko srednja klassa (polovnih) klavijatura.
Vaxter, Kreso, ako mozete i vi prokomentarisite na ovo, a i ostali komentari su naravno dobrodosli!

Hvala svima!
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2005, 23:26   #2
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Delijo momcino nabaci jos malo i kupi PA50 i imaces sve sto si trazio :lo :wink:
  Reply With Quote
Star 01.06.2005, 23:40   #3
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa razmisljo sam bas o PA50. Al koja je razlika tacno izmedju PA50 i PA80, osim toga sto Pa80 ima sampler?
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2005, 23:57   #4
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

nema razlike osim hard diska i fleš kart al super je za te pare ja ga imam prezadovoljan sam a akoti treba za fajlove to je druga prica,za zivu svirku odlican je :wink:
  Reply With Quote
Star 02.06.2005, 12:09   #5
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo naso sam Technics KN3000, dobra cijena. Kakav je Kn3000? Koliko moze ritmova u User memoriju, mogu li terce u njega i moze li se naci robe (ritmovi,boje, terce).
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2005, 12:20   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav ekipo !

Momak, vidi tebi je za to što trebaš najidealniji KORG PA-50. Dobaci tih 800 Eur-a i imaš sve što ti trebaš. Dosta User mjesta, terce, super boje. Jedino nema HD i sampler, ali čita ionako sve boje od TRITON-a tako da nemaš beda u radu s njim. I jako važno ! KOd PA-50 kao i čitave PA serije MOŽEŠ izbrisati i preraditi tvorničke stylove tj. ritmove i aranžmane. Preko njih prekucati naše. Znači da i ne trebaš Hard disc za njega ako ne puštaš MIDI jer dobivaš preko 300 mjesta za stylove i dodatne performance (ako si znaš složiti) preko Style tach setinga.

Pošto kažeš da ti je sve skupo iznad 500-600 Eur-a, ja ti predlažem uzmi Roland GW-7. Ništa posebno, ali solidno i dobro. Aranžer je rađen isključivo za orjentalno tržište pa imaš već dosta toga u samom njemu. Nemoj da šaraš van velike trojke tj. KORG-a, Yamahe i Rolanda. Pusti bolan Technics. Nije da su loši, nego nečeš moći poslje nikom da ih prodaš, a da kući stoji i sakuplja prašinu, šteta je para.

Od starijih aranžera dobri su ti KORG i30, Roland G-1000 i Yamaha PSR-2000, ali brate koštaju još uvjek dosta para. Nečeš ih dobit ispod 800 eur-a. Ako i nađeš, jako teško, onda su u koma stanju.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2005, 16:04   #7
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kreso hvala ti puno!

Bas se dvoumim izmedju pa50 i GW-7. Ovdje u Holandiji se moze naci PA50 za 700 eura a GW-7 za jedno 400 eura. Znam da na PA50 mogu terce, i znam da dobro zvuci sve.
A sto se tice GW-7, cuo sam da ima 99 mjesta u User Memory, tako da mi je i to dovoljno hehe.
Samo me jos interesuje kakve su boje na GW-7 i da li se mogu terce ubaciti. I kakav mu je aranzer, koliko ima varijacija i 'fill in' itd.
Ako je to sve OK, onda bi bilo najbolje da uzmem GW-7. Imam vec Yamahu V50 za solo, tako da nema frke.
delija_momak je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2005, 16:05   #8
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Takoje kreso upravu si,kog PA50 je idealan za te pare a i nov je i ima garanciju na njega al nek odluci satace il nek saceka jos komentara.L POZDRAV
  Reply With Quote
Star 03.06.2005, 14:06   #9
delija_momak
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 12.05.2005
Postovi: 84
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
delija_momak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma pitam da li mogu terce od G i E serije u GW-7! :wink:
delija_momak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ali, aranzer, koji, kroman, nabavim, solidan

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije