Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.11.2008, 01:02   #1
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Samson TXM 20 Power Mixer

Zanima me je li netko radio s ovim mixerom i kakova su iskustva.To je 20 kanalni mixer sa 2x500 W snage, ili u bridgu 1000 W,dva 24 Bitna efekta.Izgleda solidno, ali neznam kako radi uživo.Cijena novog je 740€.
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2008, 01:09   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vala tih 740eur i nije neka mala cjena...Nabiješ još jednog STOJADINA i evo ti PM1000...Doduše SAMSON firma je globalno počela da kopira priznane firme,prvi njihov podvig je bio kopija SHURE-ta SM58...Samsonov izgleda 100% isti ali u zvuku nije ni 50% onog kvaliteta što je kopira...koga je sad taj model miksete kopiro ne znam.ali svakako nebi baco toliko para u jednu kinesku proizvodnju koju ionako znamo kakva je...Samo pogledajte koliko elektronike proizvedu kinezi---Na pijaci sami štandovi puni kineza sa robotima na baterije,kučićima,macama,pištolji,mitraljezi,kalaš nikov74,ma nema šta nema...Još samo treba da se pojavi firme CORG,CADIO,YHAMAHA,RULAND,itd...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2008, 01:30   #3
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PowerMate 1000 sam koristio osam godina i sve znam o njemu.Sada me zanimaju iskustva ako je netko to koristio, a ne predrasude prema kinezima i ostalima.
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2008, 10:27   #4
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

###Sada me zanimaju iskustva ako je netko to koristio, a ne predrasude prema kinezima i ostalima.###

Ako te zanima idi onda u Čurina,AudioPro,BingBang,Hartman,Terna pa pitaj njih...Jedan će ti reći ovako,jedan onako,jedan ovo jedan ono i na kraju ni sam nećeš znati šta ti je ko reko...Samson uvoze "naši" Slovenci u velikom broju,eno imaš i u Novom Mestu trgovinu Bobenček...A uvoze ih samo zbog jako niske cjene za koju ih dobiju pa onda stoje ovamo po policama po godinu dvije dok ne naiđe neki laik pa je kupi...A ako se toliko razumiješ i imaš punih 8 godina radnog staža sa pm1000,brate valjda ti i sluh radi kako treba---Odeš u trgovinu gdje si je vidio,prikopčaš se na ozvučenje (u svakoj trgovini to možeš da napraviš) i isprobaš...Ako ti je dobar zvuk kupiš,ako nije ne kupiš i rješeno...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2008, 11:52   #5
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U tome i jeste problem da mi jedan kaže ovako, a drugi onako.Logično je i da svaki hvali svoju robu i želi je prodati.Zato sam i postavio pitanje jer me zanima kako se mixer ponaša u normalnoj upotrebi, kolika mu je stvarna realna snaga u odnosu na mixere iste i slične deklarirane snage, kakovi su efekti i kakav se zvuk može dobiti.Ako i probam u trgovini to opet nije realno jer probam na njihove kutije, klavijaturu... a to jednostavno nije baš isto.Ne kompliciram samo pokušavam doći do što realnijih činjenica.Ipak hvala za odgovor.
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2008, 13:58   #6
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E pa vidi da ti kažem...Sam kad sam dobio odškodninu,sedmicu dana sam visio po tim trgovinama i testiro...Čak sam bio i ponio svoj tadašnji PA1X da isprobam...NIJEDNA mikseta mi nije odgovarala i NIJEDNI zvučnici...Il su bili plitki bez bass-a,il su bili mutni bez čistih visokih,svagdje sam našo dlaku...Otišo sam do kolege koji ima ZX5,testiro i šokiro se zvuku...I kupim 2xEV ZX5...Zatim odem kod uvoznika Dynacorda,isprobam D-lite 15-3 i još više se šokiram i kupim ih...Kod mikseta sam imo dilemu mjesec dana ali kad sam usporedio PM1000-2 i ostale...Znaš šta sam kupio,da ti ne pričam...Dakle SVE se može "realno isprobati" samo ponesi instrument,ne moraš ti sad da budažš njegov maksimum kako bi došo do zaključka koliko je ona jaka,važan ti je zvuk koji pruža a ako je nejaka uvjek možeš dokupiti snagaš 2x600W i rješen problem...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2008, 23:58   #7
jasedin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2008
Postovi: 18
Downloads: 198
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
jasedin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne kupuj sjebat ces se mixeta ima power itd ali kao za pjevanje recimo echo ili delay su ko k..ac nemozes ubrzati ni usporiti kakv je takav je na mixeti
jasedin je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2008, 00:10   #8
jasedin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2008
Postovi: 18
Downloads: 198
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
jasedin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sORRY MISLIO SAM NA SAMSON TXM MIXETU
jasedin je offline   Reply With Quote
Star 25.11.2008, 00:18   #9
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Shvatio sam šta si mislio.Ionako o Dynacordu imam svoje mišljenje jer sam ga prilično dugo koristio.Radio je posao.Vjerojatno ću opet nabaviti nešto slično kada se ukaže potreba.Za sada samo malo gledam okolo.Hvala na trudu i odgovoru.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2009, 15:30   #10
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eto moram priznat da sam i ja nešto zagrozo sa taj SAMSON TXM 20,mikser jako ljepo izgleda,ni perfomanse nisu loše,al nije se niko javio tko ga baš koristi,osim JASEDIN,al nema nešto puno pisano o tome,ako ima netko da koristi ovo,molio bih da napiše par riječi kakav je taj mikser.

SLIKA
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.

Promijenjeno od vingula (09.03.2009 u 15:35 sati)
vingula je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
mixer, power, samson, txm

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije