Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2007, 16:43   #11
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"njih više traže pa zato što je glazba orginal ma boli glava"

Publika ne trazi MIDI-DJs zbog originalnosti pjesme. Publika trazi MODERNU muziku. Koju veci broj MIDI-DJa pusta, nego sto ima sviraca koji to znaju svirati. Ni jedna vise mlada osoba, ukljucujuci i mene, ne zeli da kada dodje u kafanu da slusa Dzeja, Harisa Dzinovica, Tomu Zdravkovica itd itd. To su odlicni pjevaci i ostat ce legende u nasoj muzici, ali vrijeme ide. Slusajuci iste pjesme poput "A sad adio" i "Zvezda tjera mjeseca" koje su nametnute po kafanama iz dana u dan DOSADI. Najbolji dokaz je Mile Kitic...i Mile je nekada bio u JV bendu ali je covjek promjenio stil da bi bio trazen kod mladih i kako je i sam rekao mnogo puta "svijet ostaje na mladima". Vjerujte da i publika vise voli zivu muziku od nove karaoke muzike, ali novu zivu muziku. Priznali ili ne, to je tako...prema tome MIDI fajl nije nista kriv.
Korgminator je offline  
Star 29.05.2007, 17:22   #12
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne znam bash, Adrijane...
Ja sviram i ove nove, ali vishe para ulovim na te starije.
Naravno, izbegavati dvojke, i furati shto vishe rumbe, po mogucstu prevuchene nekim dance Kickom..
Sa-Sa ne koristim odavno...
Umesto njega odavno sviram sa kojekakvim rumbama...
Mogu ti reci da mi kod mladih, o kojima ti prichash, najbole prolazi kada sviram dance 80-tih.
Ona govna tipa Funkey G, B3, Djogani, Energija, ET, Beat Street i sl.
Sa time najbolje zagrejem masu.
Uvek...
Posle toga raspalim po rumbi, pa malo pricham viceve, i eto para...

Mada, kao shto sam vec n puta rekao, sve redje i redje sviram, poshto zbog drugih poslova nemam vremena.
To radim samo ponekad, za svoju dushu...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 29.05.2007, 17:55   #13
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi generalne tvrdnje da prolaze i da treba svirati samo nove ili stare stvari nisu tacne. Sve zavisi od publike kojoj sviras a vjerujem da znate i sami da publika ima razlicitih, a s tim mislim i na razlike među mladima. Kao sto od nas neko voli svirati pjesmu staru 20 g., isto tako je i neko voli čuti :wink:
I jos nesto sto se tice fajlasa, meni dođe covjek i naruci pjesmu a jebiga ja je ne znam, a on samo prekopa malo po hardu, start i rastura. A joooooooooooj :evil:

pozdrav
dux je offline  
Star 29.05.2007, 18:15   #14
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e kada mi tako čovjek dođe naruči pjesmu a ja je neznam zapišem i drugi put ju odma znam hehe!!!!
klavijaturista je offline  
Star 29.05.2007, 18:22   #15
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A njega nema... al da sam tad znao bio bi dobar baksis... ma salim se, ja odmah opicim neku u tom fazonu i opet dobro i veselo
pozdrav
dux je offline  
Star 29.05.2007, 19:52   #16
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Decki malo vise postovanja za momke koji rade ovu stranicu koja je mnogima pa i meni mnogo pomogla. A sto se tice fajlova svakako bih volio da ne postoje mada ih i ja imam mnogo skupljenih na komp.Nazalost mnogi s njima odraduju svirke jeftino i zajebu onoga ko zna svoj poso.Buraz i ja sviramo i pjevamo on zabavnjake ja narodnjake i posavske izvorne ono ala MARA I LOLE.Trudimo se sve odsvirati to nam za sad polazi za rukom ima se dovoljno posla uglavnom svadbe.Tako prije par mjeseci pogodimo svadbu mladozenja pronasao pjevacicu koja je malo kasnila kad je trbala pjevat pitam je sestro koja intonacija kaze minus dva 8O alo sestro koja intonacija kaze minus dva od orginala odakle je orginal kaze pa klavijaturista s kojim radim mi to uvek tako napravi pripremi fajl i onda ide minus dva i to je to.Reko ajd ti kreni iz C pa cemo se nac.Ma jasno je meni bilo sta hoce ali bilo bi lijepo da takvi bar nauce iz koje intonacije pjevaju i da to nije minus i plus od orginala jer i ovako ima tog novog sranja na tone jos moram sve znat odakle je otpjevano u orginalu.U kolko sam napiso 8O Decki zao mi je sto imam losu iternet vezu pokusavao sam par puta nesto ubacit ali neide a rado bih pomogao.
martinez je offline  
Star 29.05.2007, 23:26   #17
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Minus dva Ovo je jedan od najzescih viceva koji sam cuo

Adrijane, u pravu si kad kazes da moze sve da se nauci, naravno, samo treba malo volje i vremena. Druga stvar... Svirao sam prosle nedelje na smotri nekih folklornih drustava. E sad, kao sto vec znate, folklorasi su uglavnom mladi ljudi (ima i penzionerskih drustava, ali oni nisu bili na smotri :wink: ). Sta je najvise trazeno? KOLA! E sad... Ako ne znas da sviras kola, gotov si! Nakon pet kola provlacim nekoliko rumbi i dolazi devojka sa zeljom. Ja mislim ona ce da trazi neku pesmu, a ona ni pet ni sest nego "Moze li sestorka?"
Kako neko rece, publike ima razlicite i cak i isti ljudi na razlicitim mestima reaguju drugacije! Nema pravila....

Ono sa okupljanjem benda je odlicna ideja... Voleo bih, ali jednostavno ovde gde sam nema kvalitetnih muzicara. Sve su neki izvikani koji su nekada "svirali" sa Bregom, Brenom ili nekom drugom estradnom zvezdom. Kad dodje do toga da se svira uvek imaju nesto "vaznije" i nikako da pokazu to svoje "znanje"!
Dakle, za sada "u svoje kljuse" pa dok ide!
Pozdrav!
Jugo je offline  
Star 30.05.2007, 04:03   #18
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije to vic, nazalost...
I ja sam imao istu pevachicu...
Ovaj je samo josh gora...
Trazi da peva neku pesmu koja je kao popularna do bola, a ja je nikad chuo.
Nagovara me ona tri dana, kao bice para, ali ne vredi.
Ne mozesh plavushi da objasnish da nikad nisi chuo pesmu.
Na kraju se ona "seti" da ima midi na flopiju.
Ej, pa ko normalan tako neshto radi!?!
Nosi floppy sa sobom?
Elem, zabodem ti ja to u mashinu kad ce ona meni:"Daj ti to meni iz C".
O, leb ti poljubim.
Ono pochinje samo sa nekim bubnjevima, ne mogu ni da ga lovim...
Ljudi krcato, a ona tad bash nashla to da peva.
I ja sam budala shto sam je pustio.
Na kraju joj dao neka peva kako god.
Malo joj snizio, poshto je ona krenula u nekom svom tonalitetu, a kasnije kad su uz bubnjeve doshli ostali instrumenti se ispostavilo da je bilo neshto potpuno drukchije, i dao joj neka vrsishti negde izmedju.
E, prosto me bilo samota kao da sam ja kriv!

Sve u svemu, ne treba ovde zabranjivati midi, vec zakonom da takvi ljudi rade tezge!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 30.05.2007, 12:11   #19
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Nikad u životu nisam pustio MIDI čak nit na probi benda, a kamo li u live nastupu. Do prije neki dan i ostao sam zatečen.
Sviramo mi tako gažu u diskaću, prašimo turbofolk i stare narodnjake kad ja iz zahebancije kažem ekipi, ajte vi na šank nešto popit, ja ću pustit Božanstvenu ženu od Miroslava Ilića. Keks je napravljen u istom duru iz kojeg pjeva i naš pjevać i kažem ja njemu, ajd ti za klavijature, ja odo s njima popit piće. Na ekranu ti "leti" tekst pjesme ako slučajno zapneš i odrati, neka misle kako ti sviraš. Inaće u bendu mi leed pjevać bubnjar, a kad radimo na ranžer tada svira gitaru. I tako počela pjesma, mi se zahebavamo na šanku kako manga sam radi i glumi veliku facu kad najedamput čujem ja da se on gubi s vokalom, jer osobno sam kriv nisam fajl prije kod kuće preslušo. Naime netko je fajl napravio da poslije svakog refrena ide za pola tona više, a već je i sam tonalitet iz kojeg pjeva mu bio na granici njegovih mogučnosti kad je došo na treću kiticu puko je skroz. Nekako odura do kraja pjesmu, stisne stop i najavi pauzu. Još nije došo ni do nas, kad na sav glas da su ga skoro svi na šanku čuli opsuje meni i drugom klavijaturisti mater sve u 16, da koji nam je qrac, da čiji je to file, da ga nabije ... Ma jedva ga smirili. Reko, nikad više.
Nije sad stvar u tome da li će netko biti DJ, jer i taj DJ mora prosjedit sate za PC-om dok ne složi repertoar. Gledo sam jednog malca sa Pa50 pušta kekse sve u 16, naručiš mu pjesmu, pjeva on sve se praši, tokom pjesme mu naručiš drugu, već na drugi sekvencer očitava drugu stvar .. e a meni sinulo pa ga zejebo sviraj mi Kuliš MIX (Mnogo je bola). Kaže on neznam. Kako neznaš, malo prije si sviro sve 4 stvari iz miksa solo. A on se udri izmotavat, kako mu ne pašu tonaliteti, i kako mu je komplicirano prelaziti iz A u C, da ne može otpjevat. Tada sam mu na pauzi došo, reko vadi van disketu i puštaj mene, sad češ vidjet kako se to radi 8) Nisam imo uopće pojma kako mu je SET složen, gdje mu je koji ritam, ili kako mu je složena koja performansa, ali pokazo sam mu jednom za svagda čemu služi aranžer.
Joj, da barem postoji kakav virus samo za MIDI fileove, pa džaba bi ih djelio :evil:
kreso je offline  
Star 30.05.2007, 15:13   #20
Jugo
Drugar foruma
 
Jugo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.12.2004
Mjesto: QC, CA
Godina: 51
Postovi: 92
Downloads: 253
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA 800/Roland Fr7
Jugo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jugo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E jesi zloban, ali podpuno se slazem sa tobom.
Ono sto ja odsviram mozda ne zvuci originalno, odn. kao na CD-u... jer ja u svaku pesmu unesem i deo sebe...volim da dodam nesto... ebi ga, takav sam! To je za mene originalnost, a ne "midlovanje"... Pa samo kad se setim Brege na koncertima u SA, ZG i BG... koliko se gubio sa akordima i kako se sam sebi smejao... Ne zelim da mislite da se ovim izjednacavam sa Bregom, ali pa ni oni ne zvuce uzivo kao na CD-u... Ali zato nasi "kolege" zvuce cak i bolje! :wink:
Jugo je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
fajlovima, koje, poslao, sam, sta

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije