Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2013, 21:08   #1
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Potreban Savet

Veliki pozdrav, za sve forumaše.

Kao što se da primetiti, nov sam član ovog foruma. Ovo je moja prva tema i poruka. Nadam se da mi niko neće uzeti za zlo istu. Svestan sam da Vas možda uznemiravam, nekim svojim problemom. Zbog toga se iskreno izvinjavam.

Potrebno mi je Vaše profesionalno mišljenje. Prvenstveno Vaš prijateljski savet. Pošto se nalazim zaista u velikoj dilemi i nedoumici. Tako da sam prinuđen od Vas zatražiti pomoć.

Naime:

Od svoje 7-me godine, sve do 17-te, svirao sam klavijature. Otac mi je kupio neke za početnike. Nakon što sam iskazao želju, da ih sviram. Zaista sam voleo muziku, još kao dete i klavijature sam obožavao tada. Bio sam fasciniran njima. Bile su tako posebne i moćne. Sate i sate sam dnevno provodio učeći. Obučavali su me nekolicina njih. Nekoliko profesora muzičkog i jedan muzičar. Pretežno sam učio školski. To je sad shvatam i bila mana. Učenje notno i faktički napamet. Ni jedan jedini čas mi nije protekao bez nota, sveske i knjige. Da sve bude gore, otac, a laik u muzici, mi je stalno ometao tok učenja. Nekim njegovim dopunama i izmenama. Morao sam ga slušati. Nisam imao drugi izbor. Godinama mi je od strane njegove sestre. Koja je živela u Nemačkoj bilo obećavano, da ću dobiti novu profesionalnu klavijaturu. 10 godina sam živeo u toj laži. Zbog koje sam zapostavio i daljnje školovanje i sve. Samo sam živeo za to. Na kraju, u svojoj 17-oj godini sam i dobio tu klavijaturu. Samo što ona nije bila profesionalna. Čak šta više, bila je i lošijeg kvaliteta, od one sa kojom sam i počeo. Tada mi se srušio sav svet. Tada je svemu bio kraj. Tada sam digao ruke od svega i prestao svirati. Sada imam 29 godina i svih ovih 12 godina unazad, muči me čežnja za tim. Nikada se nisam usudio početi iznova. Ponovo sve od početka. Nisam imao hrabrosti za tim. Smatrao sam, a i sada smatram, da je prekasno za to. Da sam suviše star za novi početak. Sve znanje je nestalo. Sem želje, koju ću do smrti nositi u sebi. Najteže mi je kada muziku slušam. Tada zamišljam sebe u ulozi klavijaturiste. Sve dok maštanje to ne prekine surova realnost. Ona stvarna slika mene i onoga što ustvari jesam, a ne želim biti.

Vredi li pokušati makar?
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2013, 21:29   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Necu ti pisat motivacijski post, ali vrijedi, imas ljudi koji su poceli svirat mnogo kasnije od tebe, samo naprijed
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
RNenad (02.03.2013)
Star 01.03.2013, 22:07   #3
mrgud
Drugar foruma
 
mrgud's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: luzern(travnik)BiH
Godina: 48
Postovi: 71
Downloads: 803
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Tyros 4
mrgud befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nikad nije kasno za ono sta covjek voli(rece jedan poznati mislilac zvani mrgud). Salim se. Ako posjedujes potrebna sredstva da sebi priustis instrumenat i imas tako veliku ljubav prema muzici,onda ja ne vidim prepreku.
Ni ja se ne bavim muzikom profesionalno.Sviram sto kazu za svoju dusu,volim da imam dobru klavijaturu,volim muziku i to je meni dovoljno.

Ne bih da ulazim u analizu nicije psihe ali kad covjek ima neki san i taj san ne pokusa ostvariti onda taj covjek ima neki drugi problem.
Nemoj ovo uzeti osobno ali ti pises da te ceznja muci vec 12 godina.
Iskreno da ti kazem mene bi to mucilo 12 dana,mozda ni toliko i onda bih otisao u prvu radnju i kupio to za cime toliko ceznem.

Uh ja se raspisah.
Nemoj sta zamjeriti prijatelju, nego u prvu radnju i ostvari svoj san.
Pozdrav
__________________
najpoznatiji japanski muzicari su: janataki tenakito i picako jama
mrgud je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mrgud za ovaj koristan post:
RNenad (02.03.2013)
Star 01.03.2013, 23:20   #4
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jednom se zivi druze zapamti to,pa ti sad vidi kako ces da prozivis i da budes sretan..Pozz

Promijenjeno od zeljko (01.03.2013 u 23:22 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
RNenad (02.03.2013)
Star 01.03.2013, 23:52   #5
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Puno Vam hvala, prijatelji.

Zaista mi puno znače Vaše reči i podrška. Daje mi ogromnu snagu da istrajem u tome. Zaista sam se bojao da sam prestario za to. Toga me je bilo strah. Ipak, skoro 30 god. nije malo. Sad mi je znatno lakše. Zaista jeste.

Iskreno, ne mogu sebi priuštiti za sada, klavijature skuplje. Ne mogu puno novca odvojiti za njih. Tako da sam mislio, da se posavetujem sa Vama oko odabira istih. Ja sam lično razmišljao o nekoliko, cenovnog ranga, koji sam u mogućnosti izdvojiti. Recimo, dve solo klavijature Roland XP-30 (Ne znam koja je njena cena na tržištu) ili Yamahe DX11 (Mogla se naći, a da je u dobrom stanju, za nekih 200 eura). Kao i o aranžeru Roland G-1000 (Pre par dana sam video oglas, cena je bila 350 eura). Šta Vi mislite?
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2013, 00:38   #6
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imas samo 30 godina, mlad si ti mada ti deluje da je kasno ali zaprvo nije!
ako imas volju i neku dozu inata da dokazes sebi da nisi kao mali vezbao badava to ce ti biti dovoljno da te tera da vezbas i brzo ces stici tu gde zelis. Dakle samo u glavi da sredis to.
Evo bas danas gledam na RTS neku emisiju neka japanka ide na casove harmonike kod ucitelja harmonike i svira mogu ti reci vrlo dobro. Svira ceo balkanski melos sumadiju, vlaski, vranje 7/8 9/8... sve. Kaze japanka "plakala sam sto nisam mogla da sviram kao oni" tj. bilo joj je krivo sto ne moze da svira kao mi nasu muziku ali uz jaku volju sve je savladala a ima mozda oko 25-30 mozda i vise godina. Dakle hocu ti reci da ja samo bitna volja a ne godine. Ja imam 22 godine, klavijaturu sviram nesto manje od 3 godine, pre toga nisam imao nikakav instrument plus samouk sam a sviram sve, bass-kontru, solo, bass-solo.

zakljucak svega je: Uzmi instrument u ruke i ne muci sebe vise!

aj u zdravlje!
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Narodnjak300 za ovaj koristan post:
RNenad (02.03.2013)
Star 02.03.2013, 00:42   #7
mrgud
Drugar foruma
 
mrgud's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: luzern(travnik)BiH
Godina: 48
Postovi: 71
Downloads: 803
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Tyros 4
mrgud befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne vrijedi da ti bilo ko savjetuje sta da kupis.Na ovom forumu ima dovoljno takvih tema.Prelistaj malo forum,procitaj sta ljudi misle o tim klavijaturama,odi pogledaj u kakvom su stanju i onda odluci.Bitna ti je i namjena klavijature.Kad se dovoljno informises,odlucis za neku od klavijatura,e onda pitaj ako nesta nije jasno.
Ovako da mi naklapamo sta je bolje za tebe, ne vrijedi.

Ajd malo se potrudi pa onda ako nesta nije jasno pitaj.Pozz
__________________
najpoznatiji japanski muzicari su: janataki tenakito i picako jama
mrgud je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mrgud za ovaj koristan post:
RNenad (02.03.2013)
Star 02.03.2013, 00:51   #8
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala, drug.
Da, volju imam, a i inat. Ipak, period od 10 godina, nebih želeo da bude uzaludno protraćen. Želeo bih nešto postići u svom životu. Nešto što volim i želim. Svaki put se naježim kad se prisetim svega. Hvala Bogu vremena slobodnog imam na pretek. Te mogu bez problema dnevno izdvojiti za to po nekoliko sati. Ako Bog da, da sve uspešno bude. Pa da se pohvalim. Koja je Vaša preporuka za klavijaturu? Neka od gore navedenih ili neka druga? Sve što sam pročitao do sada, ukazuje da XP-30 ima zaista meke i plitke dirke. Što je velika prednost. Dobra je i DX11 svakako. Za G-1000 ne znam zaista. Na YouTube-u mi lepo zvuči, ali nisam kvalifikovan da dajem sud ni o jednoj o njih.
Dodato:
Da, Mrgude. Ali već duže vreme se raspitujem i tražim. Već iz priloženog se vidi namena. Pošto sam detaljno opisao sve. Međutim, u dvoumici sam, šta bi bilo adekvatno.Puno toga sam pročitao. Ipak se prilagođavam i nekoj skromnijoj ceni. Imajući u vidu i to, da sam faktički običan početnik. Te iz tog razloga ne mogu biti kopetentan ni da sudim o kvalitetu i nameni klavijatura. Posebno kada je reč o onoj koja ispunjavala moje potrebe. Dok sa druge strane, ipak nebih počeo sa nekim koje su za krajnje početnike. Ako već i krećem od nule, neka makar instrument bude malo ozbiljniji i kvalitetniji. Stoga i tražim Vaše mišljenje. Pošto ste većinu i sami koristili, a ja nisam i ne mogu znati ništa o njima.

Promijenjeno od RNenad (02.03.2013 u 01:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2013, 02:56   #9
Nautica
Drugar foruma
 
Nautica's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2011
Mjesto: Niš
Postovi: 79
Downloads: 113
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Pa50sd
Nautica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e ovako prijatelju... ja sam isto u osnovnoj skoli svirao harmoniku i to bogami jedno 7 godina bez prestanka i svakodnevnog vezbanja... kad sam zavrsio 7. razred hteo sam preci na klavijaturu ali moji tada nisu imali da mi pruze da mi kupe pa sam ja vec poceo da odustajem polako jer sam od pocetka bio zaljubljen u klaviture, isao kod profesorke cesto i vezbao kuci ali s tim da sam imao problema sa tom profesorkom da mi je ubijala svaku volju tako sto mi je govorila da sa lenj i da ne vezbam(a vezbao sam), ja sam polako prestajao da sviram i na kraju po zavrsetku 7. razreda osnovne i skroz prestao.... e onda je proslo jedno 8 godina za kojih ja nisam uzeo u ruke nijedan instrument i onda mi se ponovo javila zelja za klavijaturom u 23-oj godini. sam sam zaradeo i kupio svoju klavijaturu i krenuo iz pocetka, imao sam veliku volju i zelju da sviram.... od tada je proslo godinu ipo dana, dosta sam napredovao dosta toga naucio i napredujem svakog dana i ne planiram nikada da odustajem od muzike....

poenta svega ovoga sto sam ti napisao je da da sledis svoj san da se ne mucis vise i da sto se muzike tice nikada nije kasno poceti ako to stvarno volis i zelis!



sto se tice izbora klavijature prvo moras sebi da postavis pitanje da li hoces aranzer(da ima ritam u sebi) ili solo klavijaturu(nema ritam vec samo boje tj farbe)... kada se za to odlucis i odredis sebi koliki budzet imas onda cemo moci nekako da ti predlozimo nesto i pokusamo da ti pomognemo.... pozdrav
__________________
Tu sam za pet minuta, ako kasnim, procitaj opet!
Nautica je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Nautica za ovaj koristan post:
RNenad (02.03.2013)
Star 02.03.2013, 04:05   #10
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cuj kasno?Sta tu ima da bude kasno?To je isto kad bi neko rekao star sam imam 30 godina i dosta mi je pive kasno je za mene da se napijemIli jos gore da kaze nedaj boze dosta sam jeo nek sad jedu drugi ja sam star za to hehehe...A kad ga pogledas oci mu samo bulje u pivsku flasu dok drugi pijuckaju polakoMislim samo jedan primjer na najlaksi nacin da se svati hehe.Pa ja zar ne?Tako i kolega non stop sanja ili dok slusa muziku zamislja kao sto rece da je klavijaturista a nista ne preduzima i jos kaze da je kasno...Daj druze gdje je kasno jos si ti mladm i imas dvije zdrave ruke da zaradis sebi novu klavijaturu i pocni sto prije sa vjezbom pa ces da vidis kako moze da se brzo napreduje...To je isto imao sam vozacku 15 godina i sad je nemam oko 10,pa sta sad da sjednem za volan opet cu se sjetiti kako se vozi,tako ces i ti opet brzo uci u stos ako si kao sto rece nekad svirao i to po notoma tj.ucio..Pozz

Promijenjeno od zeljko (02.03.2013 u 04:11 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
RNenad (02.03.2013)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije