Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju vec pomenute, ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.10.2006, 10:15   #1
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard CASIO CZ 101

Zamolio bih sve one koji poznaju CZ 101 da mi objasne gdje su te njegove cuvene boje.
Uzeo sam tu spravicu ali nista mi nije jasno,ima 16 programa i na njima su neke bezbvezne boje flauta,string,brass itd..
Dali je potebno jos nesto dodatno,ili treba sve da se isprogramira?
Unaprijed se zahvaljujem!
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2006, 10:24   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav prijatelju !

Miodraže, pa zar te peće novac u novčaniku ?
Pa što si uzimao tog matuzalema ?

Prijatelju, ja sam to "smeće" imo prije dobrih 20 godina, i sad da me ubiješ ne mogu se sjetit sistema programiranja, no koliko se sječam boje moraš dorađivat preko filtera i oscilatora uz pomoć efekata. Ima 16 boja koje se daju dualizirati tj duplirati.
Nisam bio zadovoljan njime i brzo sam ga zamjenio s DX-7 koji je za njega ipak "babaroga". No negdje imam kući na tavanu još User manual pa ću ga probati pronaći i poslati uputstva. Meni je to čak tada lokalni dealer preveo tada :wink:
kreso je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2006, 16:38   #3
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moj prijatelj i dalje svira na toj "pashteti"...
Koristi samo pet,sest boja ali su strava za juznjake i sto je najbitnije za tebe, zapisivao je "parametre",pa cu ja to uzeti od njega i staviti na down.!
mykeli je offline   Reply With Quote
Star 02.10.2006, 18:49   #4
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mnogo vam hvala !
Kreso prijatelj nemoj da trazis nista po tavanu dosta mi je programiranja sad tamo sad vamo,jedva da stignem da uradim i ovo sto treba.
Eto nisam uspio ni one ritmove da postavim sto si poslao ali evo sacu to da uradim dok nisam zaboravio.
Mora da ti se pohvalim imao sam i svirku sad u subotu PA1x mashina samo rze nema razvaljuje mngooooogooo sam zadovoljan.
Imam Mackie SRM 450 kutice odralili smo pravo posao.

@ Pa1xpro
Hvala prijatelju ako sta nadjes dobro i jest ako ne necu se puno zamarati prodacu ga to bar nije problem,stvarno nebi sada imao vremena proucavam 25 god. staru pashtetu


Hvala vam jos jednom !
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 07:22   #5
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Nije to bas PASHTETA, i dan danas je jedan od najcuvenijih sintova na balkanu, posebno juzni dio, GRCKA, MAKEDONIJA, ALBANIJA, BUGARIJA, KOSOVO a i sama SRBIJA dosta. Radi se o PHASE DISTORTION sintezi koja je isto dosta kompleksna skoro ko i FILTER MODULATION. Sint nije nikakva igracka i je vrlo mocan i pored toga sto je 20 godina stari. Mnogo njih koje znam ne bi jedan CZ101 dali za bilo koji DX, ama za bilo koji.A licno ja i moj stil muzike, ne bi nikad dao CZ nizajedan DX, jer to na DX ne mogu postici. Sastoji se od 16 PRESETA i 16 usera a isto moze i 16 boja na karticu a ima kartice koje moze i do 32 boje. U njemu se sve moze isprogramirat, malo jeste komplikovano al ne zato sto je staro il glupo nego zato sto je kompleksno. Isto znajte da 70% ti ljudi sto sviraju TRITONe sviraju samo CZ samplovi a mozda to ni ne znaju, sve te NAJ boje na EXTREME o kojima ljudi pricaju nisu nista vise nego CZ samplovi, potrazite malo al ipak naravno zavisi od stila muzike koje svirate. Nije samo CZ101 nego postoji i CZ1000 koji je isti al 61 dirke onda imas i CZ300 koji ima vise memorije pa i CZ5000 koji u sebi ima vec i SEQUENCER. Ako bi se znalo sta se radi stime moglo bi se dosta stvari postignut. Posebno nekoliko cigana sto znam ne verujem da bi oni dali CZ za TRITON, jer nema, to se ne menja, ne moze ga nista zamenit, ni SAMPLE, ni TRITON, ni SOFTWARE nista, isto ko i DX.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 08:01   #6
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nedime mozes li gdje da nabavis ili objasnis kako i sta treba da se uradi za neke dobre boje.
Cim sam probao odma sam znao o cemu se radi i da nije bash jednostavno sve to podesiti.

Hvala unaprijed!
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 14:00   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju, ako ne trebaš User manual za CZ onda u redu.
Sinoć sam prekapao po starim kutijama i nikako da nađem taj hebeni User manual. Ali sam zato našo od Korga M1 (na njemačkom), pa od PSR-630 (jebote koje je to čudo bilo tada) i legendarne Yamahe W-7 (da mi je samo negdje nabavit, odmah bi je ponovno ubo).

Inaće našo sam i neke stare diskete s našim ritmovima za KORG iS50. Iako to čudo nisam nikad osobno imo (mislim da sam ga samo jednom koristio na zamjeni), neznam kako su se te diskete našle kod mene. Ali preko Style worksa ritmovi konvertirani na Pa solidno zvuće (poslije sam mulac skonto da ih Pa čita i direktno pošto je i serija KORGa u pitanju). Ovih dana ću postavit sve što sam našo u kutijama na download centar. Iam tu stvarno stvarno divnih i divljih zvukova :roll:
kreso je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2006, 19:08   #8
elvis
Vredan član društva
 
elvis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2005
Mjesto: switzerland
Godina: 44
Postovi: 130
Downloads: 861
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa800-cz1000,cz230s,cz5000,cz3000,cz101,-roland alfajuno2,korg prophecy,yamaha dx9..roland xp50...
Interesi: glavni hobi,heineken i rubin vinjak,,pa onda:karlovacko,lasko,tuzlansko i jelenko obavezno..
elvis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvis pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

...bas posjedujem i cz5000 i cz1000 i cz230-s .al ovaj cz1000 je bas NOV,NOV,AMA BAS NOV,,bez ijedne ogrebotine :wink: ..a taj cz101 bas nemam,,ali ga trazim da kompletiram cz seriju ..ne bih se reklo da je to pasteta ili smece,,ili da se koriste samo 5-6 boja..ko zna da ga podesi ima tu svasta I SVACEGA....MIODRAG,TRAZIS POMOC ZA CZ 101 ,,JOS GA NISAM IMAO U RUKAMA,,A ZA OVE OSTALE BIH TI MOGAO POMOCI..POZDRAV...
elvis je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2006, 00:09   #9
ketronsd1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2005
Postovi: 46
Downloads: 10
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ketronsd1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo onaj ko nije probo CZ-seriju moze reci da je to pasteta.101,1000.3000,5000 su u sustini isti,jedino se 230 razlikuje od ovih ostalih.Ja imam 5000 i savjetujem ti da samo procackas malo i shvatit ces pravu vejednost tog synth-a.
ARGETA JE NAJBOLJA PASTETA.
ketronsd1 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2006, 11:47   #10
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa kad su isti ti CZ hajde dajte da probam nesht sa 5000 ili bilo koje da vidim kako to odprilike izgleda ta shema.
yu-midi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
101, casio

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije