Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2023, 21:09   #1
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Namm 2023 Nesto se suska...

Navodno bi na Namm 2023 trebao biti predstavljen Genos 2,kao i novi Rolandov top aranzer...
Zar Roland nije zavrsio pricu sa aranzerima ?
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2023, 21:43   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čisto sumnjam.
Ali bih volio da se dogode obje tvoje prognoze, to bi bilo cool.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2023, 23:27   #3
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam cuo da Rpland pravi G1000S !! (S) sampler. znaci prihvatili su od publike komentare nakod 20 godina, i sad ce napraviti taj najnoviji sve ce biti isto plus 3GB za semplove sa SSD.. kad to izadje.. ja prvi sam u redu. .
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2023, 13:27   #4
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tako su pricali i za G70 da ce izaci G70S pa posle i za E80 ali nista od toga.
Na youtube na par ozbiljnih kanala gde raspravljaju o aranzerima su u prolazu napomenuli da Roland sprema aranzer sad koliko je to istina.

Promijenjeno od sinisa (22.01.2023 u 13:28 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2023, 03:40   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
ja sam cuo da Rpland pravi G1000S !! (S) sampler. znaci prihvatili su od publike komentare nakod 20 godina, i sad ce napraviti taj najnoviji sve ce biti isto plus 3GB za semplove sa SSD.. kad to izadje.. ja prvi sam u redu. .
Imao sam ga, i da su nastavili sa modernizacijom nikad na korga prešao ne bi....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2023, 15:37   #6
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bilo bi super, Yamaha bi sigurno otisla korak dalje a za Roland nisam siguran.
Roland ocigledno nema vlastiti dovoljno mocan cip, razvoj istog je skup a koristenje tudjeg jos skuplje. Na EA-7 se vidjelo da taj cip ne moze adresirati skoro pa nista a da li imaju nesto bolje cisto sumnjam. Roland je npr. hardverski promasio sa G70, da li konverteri da li sabirinica, uglavnom zvucao je kardinalno pa su hitno izbacili update gdje su masivno koristili eq i sve fabricke stilove provukli kroz (slabi) eq i pomalo popravili zvuk. Inace Roland vec ima top aranzer samo sto je u dijelovima: neka spoje G1000, G70, BK9 i EA7 i eto ga Ono sto kod Korga hvale kao revoluciju (dva ritma istovremeno) je Roland imao prije 20 godina i to u sync-u i rijeseno na jednostavan nacin. Kod Korga se jos raspravlja kako funkcionise sync ta dva ritma a onaj slider za mix je komedija na kvadrat.
Od Rolanda se prije moze ocekivati neka igracka a negdje sam citao da je profit na tim igrackama prilicno dobar Premda bi sa nekom osmisljenom reklamnom kampanjom Roland imao sanse ali mislim ipak da bi to bilo preskupo, prvo treba napraviti dobar aranzer a tek onda dalje, a to Roland tesko da je u stanju.
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2023, 03:20   #7
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa kakav chip treba?? u stilovima je midi par kilobajta koji kruzi na promene akorda i varijacija, i sve sto je ostalo su semplovi u RAM memoriji koja drzi sve jedan sempl na milisekundu promene tu je na ODMA! i Chontrol change da promeni sound na trakama koje vec su memorisane sa tim samplesoundom iz RAMA!! pa ljudi za to ne treba nikakv procesor hah, procesor je najvise koliko jak toliko efekata na tim semplovima i soundima ja to tako razumno da prevedem ...

evo u kompijuteru da neko hoce napravit u kontakt sempleru da kruzi midi eto araznera, ucitas set stilove i vozi.. pa to moze i onaj sofehnet arapski, ucitaj semplova koliko zelis u ram od kompa i stilova milion i vozii.. procesor na 1 posto!!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2023, 04:22   #8
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napravit će Roland nešto .....i to mislim nešto jako kvalitetno!!
Što bi se desilo da je u svoje vrijeme G1000 imao RAM od 64 mb za semplove
i onda je bio vrh ....a da je to imao i samo da su ga poboljšavali i nadograđivli ROM i RAM....i išli redom kao Korg Pa1 ...2.....3...4...5 npr. G2000......G3000.....danas bi malo tko svirao na Korgu......!!!
Ali da će napraviti nešto, neki uspjeh i preokret na našem tržištu i sa tim novitetom....teži slučaj!
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2023, 13:22   #9
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Rudiiii hardverski promasio sa G70...
Ne znam zasto tako mislis?
G70 i E80 su zadnja Rolandova serija koja je radila kako treba i danas izlazi na ozvucenju bolje nego Korg. Ea7 fabricki kad ga izvadis iz kutije i pustis na ozvucenju ne izlazi ni upola kao G70-E80.Nije da izlazi lose ali malo mutno u odnosu na G i E seriju. Hardverski su odradjene daleko kavlitenije nego Korg i svakog ko je imao ili ima G70-E80 pitaj dali je menjao tastere ili gumice za ovih 17-19 godina kako je izasla G i E serija ili imao bilo kakavih drugih problema sa aranzerom.

Softverski zadnja G i E serija su najbolje resene,Korg jeste operativan ali kada shvatis kako radi sistem na Rolandu vidis da je jednostavniji i brzi od Korgovog.
U E80 da je dodat sempler i malo smanjena tezina garantujem da bi bar 70 posto korgovaca preslo na njega.

Promijenjeno od sinisa (29.01.2023 u 13:27 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2023, 18:34   #10
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa Pokaži Post
@Rudiiii hardverski promasio sa G70...
Ne znam zasto tako mislis?
Jbg Sinisa, napisao sam zasto Imao sam jedan od prvih G70 na trzistu sa V1 OS i samo nekoliko dana poslije su izbacili V2 pa V3 itd. I danas se G70 moze vratiti na V1 pa kome je to dobar zvuk neka bude. Ako analiziras ROM ritmove vidjeces koliko je EQ u upotrebi sto je corpus delicti da nesto nije dobro. Mislim da je i ton generator promijenjen u odnosu na prethodne modele pa je negdje nastao problem. Inace je G70 uz G1000 jedini Roland koji nikad nisam otvarao iako su imali veliku kilometrazu i nigdje nisam spomenuo los kvalitet izrade komponenti, ne direktno vezanih za zvuk. Mnogi su se zalili na tezinu i gabarite ali jbg. Moze se uraditi i eksperiment, ubaciti neki vlastiti ritam sa ranijih verzija u ROM uz odgovarajucu proceduru (sto Roland ne preporucuje ) i uporediti. Za E80 ne znam nista a ni EA-7 ali se vidi da su nesto premisljali i kombinovali.

@tdamir66
Nemam nista protiv da se to desi ali divizija Roland Evropa je davno ugasena i rasprodata a pricalo se da ce nesto preseliti u Kinu ili Indiju ... Poznavajuci kineski model poslovanja (ako uopce postoji Roland Kina aranzer divizija) u teoriji je moguce da nesto imaju na umu ali Roland Japan sigurno nebi dozvolio nikakve mucke i rizik da ih Yamaha ili Korg potpuno zatvore.
Roland Japan vjerovatno ima mogucnosti ali nema iskustvo a i strategija im nije isla u smjeru aranzera, barem od prije nekoliko godina, mozda ima papire iz Italije ... ali ovo je svakako prica uz kaficu pa ne skodi malo razglabati ...

@branoy
Respekt tvom inspirativnom i nadahnutom izlaganju! Potpuno se slazem da CPU uopce nije bitan za aranzere, ljudi su letjeli na Mjesec uz podrsku nekog procesora sa frekvencijom manjom od 1 MGHz a da neki aranzer treba 16-bitne i super brze procesore je ludost. Ja bi cak predlozio da se vrate na 8-bitne procesore i uvezu u seriju jedno 10 komada sto bi dalo 80 bita a sto bi kostalo mozda 5 Eura. Neka 5 stalno radi a drugih 5 da uskacu samo kao rezerva kad neki od ovih stalnih pet zariba. Njima se to ne svidja jer nebi mogli naplacivati ogromne pare od nas. Semplovi su svakako u RAM smjesteni treba ih samo aktivirati i poslati na izlaz i vozi. To je i razlog zasto Windows mnogo bolje zvuci od Mac-a jer je jeftiniji iako je Mac probao raditi na Intel procesorima da iskopira taj Windows zvuk
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije