Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.02.2021, 12:34   #1
Danilo_NS
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2017
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Danilo_NS ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Bas kontra boje - Kontakt Player

Pozdrav. S obzirom da nisam korisnik niti workstationa, niti aranžera, već sviram isključivo preko midi kontrolera i DAW-a, potrebna mi je pomoć oko pravljenja osnovnih boja za bas kontru.

Što se tiče basova, to znam, izabrao sam 3 vrste basa (picked, finger i slap bas), tako da što se toga tiče, tu nemam problema, svi oni znaju da zvuče tačno onako kako i treba za narodnjake.

E sad, što se tiče desne ruke, koje su to sve farbe koje se stavljaju? Potreban mi je tačan naziv instrumenata da bih ih lakše pronašao. Znam da se tu dosta koriste najlon gitare, jazz gitare, viole, itd...u kombinaciji sa stringsima, ali meni je potrebna tačna struktura za svaku od tih boja.

Npr. znam da ima ona specijalna farba sa violom, ali koje još farbe (osim neizostavnih stringsa) treba da dodam na tu violu da bih imao taj specifičan zvuk? U pozadini kao da čujem neke prigušene synth leadove ako se ne varam? Kako se tačno oni zovu?

Isto mi je potrebna i pomoć za ritam gitaru, jer nikako da je napravim da mi 100% zvuči kako bi trebalo. Npr. ja gitarsku boju napravim ovako: najlon gitara + najlon gitara (za oktavu više) + stringsi, ali nije to nekako to.

Svaka pomoć je dobrodošla.
Danilo_NS je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije