Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.10.2019, 21:43   #101
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zavrsio sa slusanjem drugoga videa.
Sami zvuk ,i te mogućnosti editiranja ,stvarno se radi o dobrom modelu aranzera.Barem to vise ne moze biti predmetom rasprave
To za revo je takodjer zanimljivo, eto jos jedna dobra informacija sa nasega foruma opet.Mada ga nisam dosad koristio pa mi ne moze i faliti.
Ponavljam,zvukovno je to meni kao tyros 5 ,da ne trazim sada dlaku u jajetu.A tu je ljestvica vrlo visoko podignuta.
Za model srednje klase,fantasticno.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Dodato:
Tiho,hoces reci softverska.
Semplovi se mogu semplirati,kolega to zna raditi.
Kako funkcionira revo bubanj,to ne moze u tyros- u.
Slična stvar je u boljim vst bubnjevima.
Meni cak u live ne odgovara taj sistem sviranja bubnja.
Volim da bubnjar pogodi snare gdje treba, svaki puta.
Tu imitaciju zivog bubnjara u revo ili vst drum ja doživljavam kao malu greskicu
Eto,tko bi nama ugodio ..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od romario (21.10.2019 u 21:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
romario je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2019, 23:17   #102
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve se može semplirat. Pitanje je kojom je kvalitetom to napravljeno, a onda da li uređaj koji će svirati sample, može to odraditi kako valja. Ovo je općenito.

Revo drum je specifičan po tome što ima 27 layera i svi se čuju jedino kada je style aktivan, tj. kada svira. Algoritam u klavijaturi aktivira neki od (27) layera "van odsviranog pravila" i tako dobivamo prirodniji, realističniji zvuk. Dakle, radi se o software-skoj razini. Revo se može samplirati na uobičajeni način i tako ćemo imati samo 8 layera ali ostalih 19 će nedostajati. Pored toga, PSR S serija ne koristi tehnologiju spomenutog algoritma pa zato bubanj ne može zazvučati kao na Genosu. Kada ovome dodamo DSP efekte koji ne postoje u PSR-u onda se dodatno gubi na zvuku koji očekujemo. Međutim, ako se posao uradi kako valja, bez obzira na spomenuta ograničenja ipak možemo imati sličan zvuk Revo bubnja. Ne bih ulazio u to koliko je ovakav pristup dobar jer u današnje vrijeme postoje moćniji i bolji bubnjevi pa mi se ovo čini samo kao loša kopija nečeg već viđenog.

Postoji i jedan sasvim drugi aspekt vezan uz ovu temu sampliranja. Radi se o području vezanom uz autorska prava, preciznije, o zaštiti imena. Znalcu je lako samplirati (čitaj: ukrasti) nečiji zvučni uzorak s klavijature. Ako to i napravi jer zna da je teško dokazati krađu, trebao bi biti dovoljno mudar da ne "ukrade" i zaštićeno ime. Tu je zakon vrlo jasan. Vidim da su mnogi, pa i neki "virtualni osvetnici" napravili spomenutu nezakonitu radnju. I još se hvale da imaju isti ili čak bolji sound nego Genos. OK, svakome po volji ali Yamaha je vrlo ozbiljna firma s kojom se ne treba igrati mačke i miša. Zna se da miš uvijek gubi utrku. Mladi momci iz Meksika su probali staviti ime Genos na video ali su vrlo brzo shvatiti da bi to bilo bolje promijeniti u neki sličan naziv. Koga interesira, može potražiti kanal s priložene slike i poslušati da li REVO uistinu zvuči isto i na PSR-u.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Ghenos.jpg (102,2 KB, 149x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (21.10.2019 u 23:26 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2019, 02:29   #103
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam mislio da je stvar hardverska, nisam se zabunio pa tako napisao. U smislu da npr Genos ima jaći procesor npr od SX-a koji moze to odradit. Što znači da su recimo SX namjerno "osakatili" s tim. Ako je stvar softverska, mogao je i SX-900 imati kompletan revo drum.
Znam i da se sve može semplirati, ali pod tim pitanjem sam mislio da zvuči isto na Tyrosu 5 kao i u Genosu. Da nema razlike.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2019, 09:46   #104
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Proizvođači moraju imati modele srednje klase kako bi zadovoljili manje zahtjevne kupce. Kao kod automobila, tko želi full opremu, plati najviše. Kada govorimo o sampliranju, Tyros 5 ne može zvučati identično kao Genos jer nije dovoljno ubaciti samo samplove. Novi DSP efekti (imaju oznaku +) ugrađeni u Genos cjelokupnom soundu daje dodatnu zvučnost. Tyros 5 nema niti Round Robin ali koliko znam, ta funkcija nije ugrađena niti u SX seriju. Ove "sitnice" zbirno utječu na to da Genos zvuči tako kako zvuči. Ako površno uspoređujemo zvuk, a pogotovo ako to radimo na neku lošiju aparaturu, razlike će biti slabo primjetne. Zato se nekim ljudima čini da je sve to isto ili približno isto. Naravno da Genos ne zvuči duplo bolje od predhodnika ali razlika jest osjetna. Glupo je govoriti u postocima, pogotovo stoga jer pored kvalitetnijeg zvuka postoje i ostale prednosti. Jedna od tih je i "privilegija" da nam već treći put dodaju potpuno nove funkcije koje nismo imali kada je klavijatura izašla na tržište. Takva poslovna politika vjerojatno neće biti na modelima srednje klase.
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2019, 13:01   #105
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Usooredbe kao usporedbe imaju i nemaju smisla
Zavisi sta se time zeli postići.
Ako na nekakav nacin pokušavamo izjednačiti sx ili tyros 5 sa genosom,to je promasaj.
Ako dobronamjerno trazimo i nalazimo pomake i ili nedostake uspoređujući razlicite modele,tada to ima smisla.
I ono sto generalno ima značajan utjecaj na sami zvuk ,to je ono @casper napominje ,a to su DSP efelti
Ja cu dodati,i sistematski, pogotovo prvi,reverb.
Sve i da imaju iste efekte,pitanje je da li su postavke iste,ako su editirani.



Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2019, 13:12   #106
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se vezano za DSP efekte. Kada ih spominjem, prvenstveno i mislim na generalni jer su ovi novododani (oznaka +) odličnog kvaliteta. Ma ja sam malo potegnuo usporedbu s Genosom ali ne da bih izjednačio Sx s njim, nego da bi jasnije naznačio razlike. Mislim da je omjer cijene upravo omjer i kvalitete. tj. onoga što se nudi od 700-900-Genos, otprilike 1:2:3.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
romario (22.10.2019)
Star 22.10.2019, 18:49   #107
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemojte zamjeriti što se vraćam na poveznicu: https://www.youtube.com/watch?v=JAoy7N2AMT4
Mislim da to nije realna usporedba. Po meni bi trebalo uspoređivati ono najbolje što klavijatura daje. Koristiti iste ritmove i OTS je po meni neozbiljno. Kod ritmova se jedino čuje bubanj koji T5 nema. Okay. OTS na SX-u zaostaje jer soundovski SX zaostaje za T5 s obzirom da T5 ima SArt2. U demou je puno muzike s Octave Pianom, Nylon gitarom, harmonica. Nylon gitara je ista i na s900. Da ne govorim da T5 ima i Legacy soundove iz svih prijašnjih serija Tyrosa. Ne znam za Sx. Da ne govorim o Tenor Saxu Sart2.
Kad smo na saxofonima, negdje sam gledao demo-usporedbu Pa1000 i Sx900. Nemojte me krivo shvatiti ali SX900 vuče, ponavljam, tenor josh od S900, dok Korg daje ipak malo više i Korg je zazvučao bolje u tome soundu. Ne bih rado da svi skoknete na mene, mislim da to nije realna usporedba, ponavljam se, treba izvuči ono najbolje iz klavijature i dati usporedbu a ne predstavljati sasvim iste soundove i potom komentirati da rade isto. Haloo....
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2019, 19:10   #108
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se s konstatacijom da usporedbu treba raditi s onim što neka klavijatura najbolje pruža. Ovo s OTSovima nikako ne pije vodu i po mom mišljenu je isto loš pristup. Ali bolje i tako nego nikakao. Nedostatak 44 SArt soundova na SX 900 će nekome biti važna stavka kod komparacije, dok će netko drugi reči da mu je touch screen i joystick bitniji. Bubanj na SX radi bolje i bez obzira što nema "pravi" Revo, osjeti se da ljepše puni nego na Tyros5. Opet ističem generalne DSP efekte koji ovome dosta doprinose.

Ne teba tražiti "pobjednika" niti je to cilj ove rasprave, a vjerujem niti ovih videa o kojima pričamo. Svrha je istaknuti različitosti, sve prednosti i nedostatke svakog modela pa neka na osnovu toga svatko izabere što mu bolje odgovara. Za one koji ne prate forum redovito, ovdje imaju temu Ty5 vs. SX900.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2019, 21:53   #109
GoranK
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2015
Postovi: 2
Downloads: 126
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
GoranK ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Beitrag

Evo detaljnije prezentacije od Kraft Music-a.

https://www.youtube.com/watch?v=64zv8I-mGpk
GoranK je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2019, 23:37   #110
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I lijepa prezentacija Bonnes Music, Sx700

https://youtu.be/qpf4vA8gddg?t=34
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije