Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 09.04.2019, 17:27   #31
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@romario probat ću objasniti konkretnim primjerom.Prvo da kažem da ja volim skinit pjesmu što bliže originalu, koliko mi to dopuštaju tehnologija klavijature i nekakve moje vještine.Uzet ću kao primjer moj zadnji demo "Žale godine".

REGISTRATION BANK:ZALE GODINE

Na Registration Memory sam stavio

1: Intro 3,uvodni solo....Mp3 00,00-00,09
2: D Main,solo sekste..... 00,09-00,21
3: D Main,solo terce....... 00,21-00,26
4: Intro 1,prelaz i A fraza...... 00,42-00,53
5: B Main,B fraza tamburica..... 00,53-01,06
6: Intro 2,prelaz na refren..... 01,06-01,11
7: D Main,refren sekste..... 01,11-01,22
8: D Main,refren terce..... 01,22-01,25
9: Intro 3,prelaz prema solu..... 01,42-01,45
10: C Main,ref bubanj i gitara..... 03,12-03,25

REGISTRATION BANK:ZALE GODINEB

Na Registration Memory 1 sam stavio Ending 2......03,46-03,49


Znači pjesma se sastoji od ovih 11 Registration Memory koji se u toku pjesme izmjenjuju, neki ponavljaju i bilo bi nam vrlo konfuzno i komplicirano kada bi ih ručno mijenjali i pamtili na kojem je koji dio pjesme.Zato uđemo u REGISTRATION SEQUENCE napravimo redoslijed kakav nam odgovara,stišćemo pedalu i uživamo.

Znači za ovu pjesmu REGISTRATION SEQUENCE u prvom BANKU (ZALE GODINE) bi bio:1,2,3,2,3,4,5,6,7,8,7,8,9,2,3,4,5,6,7,8,7,8,1, 10,6,7,8

...i u drugom BANKU (ZALE GODINEB) REGISTRATION SEQUENCE bi bio:1

Na registration memory 4 sam stavio novi (ali ipak sličan) stajl jer sam znao da će mi biti malo tri Intra...Registration Memory 1 i 9 su Intro 3 ali su različiti (različiti stajlovi).Bio sam toliko komodan da nakon Registration Memory 10 nisam htio prstom aktivirati Ending 2 nego sam napravio sljedeći REGISTRATION BANK (dodao samo slovo B da bi bio odmah iza prvotnog banka) i na Registration Memory 1 stavio Ending 2.

Možda je sve ovo malo komplicirano napisano ali bolje nisam znao!
Fajlovi
File Type: mp3 Mat-Zale godine.mp3 (5,30 MB, 40x skinuto)
Landison je offline  
Star 09.04.2019, 18:02   #32
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Interesantan način rukovanja sintom.
Ako zadovoljava tvoje potrebe i razmisljanja, super.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline  
Star 09.04.2019, 20:01   #33
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lijepo je znati da je tim Yamahe posvetio vrijeme i trud kako bi nama korisnicima pružio još bolji instrument. Naravno da to rade zbog vlastite koristi ali ovaj "besplatni dodatni bonus" koji dolazi kao verzija 1.4, potvrda je da Yamaha itekako dobro razumije da bez zadovoljnog korisnika nema niti dobre prodaje. Ta činjenica veseli i budi dodatne apetite u onome što bismo željeli vidjeti novoga u Genosu. Rekoh već i prije, potpuno sam zadovoljan ovime što sada imamo ali ako mogu razmišljati o nekim novim mogućnostima, zašto ne pustiti mašti na volju. Listu želja neću slagati po nekakvim kategorijama već ću ih samo onako opisivati po intuiciji.

Preglednost ekrana i brži pristup menijima bi mogli osigurati horizontalnim scroll-om. Tiho je to spomenuo kao mogućnost, a ista se već nalazi u MENU1 i MENU2 gdje potezom prsta možemo prijeći iz jednog prikaza u drugi. Kada bismo još mogli određivati redoslijed posloženih ekrana, to bi bilo odlično. Pored horizontalnog scrolla, vrlo iskoristiv bi bio i onaj na povlačenje, tkz. vertikalni. Pa da preko njega brzinski dođemo do izbornika nekih glavnih funkcija bitnih za live nastup. Neću previše maštati ali određivanje vlastitog rasporeda ikona, određivanje veličine i pozicije na ekranu bila bi super stvar. Uostalom, to sam koristio odavno, prije skoro 20 godina kod mog Technicsa KN7000. Zašto isto ne bi bilo dostupno i sad.

Bilo bi odlično da u samoj klavijaturi postoji alat kojim bismo mogli kombinirati trake pojedinih MultiPad-ova i Styla. Recimo, kopiramo traku BAS kanala iz Styla u prvu MultiPad memoriju. Ili obratno. Mislim da bi tu funkciju bilo lako ugraditi u Genosa jer je traka u Stylu po svojoj strukturi identična onoj u MultiPadu. U Genosu postoji mnoštvo kombinacija tvorničkih Arpeggiatora ali zašto ne bismo imali mogućnost vlastite izrade i konfiguriranja ove opcije.

Malo me nervira način kako pristupamo editu SONG-a. Prvo ga trebamo ubaciti u Multi Recording mod i tek se nakon toga može obrađivati. Zašto to ne bismo mogli raditi kao do sada, dok SONG svira ti ga miksaš i kada si zadovoljan poslom, samo ga spremiš na željeno mjesto. Dobro bi došao i pravi Backing sequencer da možemo lagano slagati pjesmu birajući ritam, akord,tempo i onda naknadno sve to editirati dok ne dobijemo ono čime smo potpuno zadovoljni.

U najavnom videu su istaknute promjene vezane uz vanjski ekran. Mislim da se to odnosi na vanjski ekran koji će sada biti osjetljiv na dodir kao što je to slučaj kod Montage. Ako je tako, to će dodatno olakšati slabovidnim osobama ali i donijeti pogodnosti za rad u studiju. Slažem se s Tihom kada kaže da bi bilo odlično kada bi se vanjski ekran/uređaj mogao povezivati putem WiFI-a. To sad nije moguće bez dodatnog bluetooth adaptera i može se iskoristiti samo s iPad uređajima. Mislim da trenutno riješnje sa Songbook+ aplikacijom nije dobro koncipirano. Kad bi se uz WiFI povezivanje uvrstio i Android sustav, pa da se k tome može spojiti više ekrana istovremeno ... Malo sam ga pretjerao ali zašto ne, taj WiFI uređaj već postoji u klavijaturi.

Izraditi Style od MIDI datoteke, to je san mnogih. Korg ima nekakvu ograničenu varijantu tog alata ali kad se (opet) sjetim mog starog KN7000 ... Kod njega je to funkcioniralo idealno i pored toga što si u trenu mogao napraviti vrlo iskoristiv ritam, KN7000 je dolazio s alatom (programčić na 3,5 disketi) koji je mogao raditi konverzije ritmova iz svih drugih klavijatura u Technicsov format. Opet sam se malo razbahatio ...

Bilo bi zgodno da možemo vidjeti "sadržaj" pojedine registracije. Sada ne možemo znati što je zapisano u neku registraciju. Da li je samo VOICE, ili je pozvan i Style? Ova bi informacija dobro poslužila i olakšala rad prilikom pripreme, a nju možemo vidjeti samo u računalu preko YRM programa.

Brojčani prikaz Playlista sam već spomenuo i ne razumijem zašto su ga sada ovako blesavo riješili. Moj prijedlog je u obliku slika već postavljen ovdje na forumu. Isto tako sam "nacrtao" kako bi grafički mogli riješiti izradu terci. Siguran sam da je dodavanje ove mogućnosti veoma jednostavan zadatak za Yamahine inženjere i ako ozbiljno shvate prioritete "istočnih muzičara", terce bi mogle biti na vrhu liste želja.

Ono o čemu smo već pričali u više navrata jest broj mogućih DSP efekata koje pridružujemo jednom Partu. Možemo ih dodati maksimalno 28 ali je trenutno ograničenje to što možemo editirati samo jedan dok ostali moraju biti Preseti. Ovaj problem je vrlo lako riješiti povećanjem broja USER EFFEKT-a na više od 10 mjesta koliko ih ima sada. Idealno bi bilo da postoji neograničen broj takvih USER-a. Osobno ne vidim potrebe za više od jednog DSP-a na zvuku. Onaj tko želi imati više editiranih DSP-a, može koristiti neki od preseta koji u sebi već imaju dva ili tri različita efekta pa ih onda opet oblikuju po želji. No dobro, mislim da inženjerima Yamahe nije nikakav problem riješiti ovaj "veliki bug" :-) i da će to i uraditi.

Bilo bi odlično da se slideri dovedu u red. Kada pozicija klizača nije u skladu s brojčanom vrijednošću, događa se da pomicanjem slidera dobijemo "skokove" u volumenu onog traka kojeg podešavamo. Na ovo se mora posebno paziti kod rukovanja jer je moguć ružni zvučni skok. Sličan i isto tako veoma ružan efekt dobivamo kada mijenjamo jedan sound u drugi. Nedostaje onaj fini zvučni prelaz i ovaj problem je do sada prisutan na svim Yamahinim aranžerima. Nazivamo ga Seamless Sound Switching (SSS). Mislim da se ovdje radi o nedostatku vezanom uz hardware i ako ovo sada (slučajno) riješe, bit će otklonjen veliki nedostatak koji korisnike muči već duže vrijeme.

Zašto u nekim grupama ritmova ima samo njih 30-tak, a u drugim opet i više od 50. Znači, dajete na još novih ritmova. Dajte nam više novih ikona, ili barem vratite one koje su postojale u Tyros3,4.

I konačno, želimo novu aplikaciju YEM. Ova je jako loša, nema u njoj ništa bitno, sve je zbrčkano, nema čak ni običan 3band EQ ... Želimo da nam se vrati stari dobri Voice editor. Pred kraj pisanja mi je malo popustila koncentracija, he he he ... pa imam neke flash reakcije izazvane starim psihičkim traumama. Šalu na stranu. Mogli bi u YEM dodati neke zanimljive funkcije kojima bi recimo mogli samostalno kreirati i uređivati S. Art ili MV zvukove. Dobrodošlo bi bilo i poboljšanje aplikacije Audio Phrazer za sve one koji žele raditi vlastite audio Drums.

I za kraj, najbitnije je da verzija 1.4 održi stabilnost sustava kao što je to slučaj i sada. Od svega nabrojanog, moji su favoriti poboljšanje Playlista i WiFI povezivanje s vanjskim ekranom, a da po mogućnosti podržava i Android OS.
casper je offline  
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (09.04.2019)
Star 09.04.2019, 23:22   #34
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tu sam , tu sam,samo Vas gledam Yamaha zauvek
NordX je offline  
Star 20.06.2019, 22:52   #35
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedan korisnik instagrama objavio. Vjerojatno tester.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline  
Star 21.06.2019, 00:48   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam i ja još noviju verziju

Ajmo još želja ljudi, ostalo je samo tjedan dana. :-)

'očemo da se vrati MusicFinder jer ovaj Playlist ne valja ništ'.
i ekran se ne vidi kad sviraš na suncu, kakva bruka od flagshipa
dajte više "live ugođaja" kao onaj Bontempi iz '98, ne treba nama produkcijski CD sound
i ventilator bi dobro došao u ove vruće dane, po mogućnosti na USB priključak

Moram se malo šalit, čitam "okolo" neke nezadovoljnike pa mi dali inspiraciju.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Untitled-2.jpg (144,5 KB, 62x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (21.06.2019 u 09:39 sati)
casper je offline  
Star 21.06.2019, 12:03   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Friške vijesti na službenoj stranici.

https://europe.yamaha.com/en/product...l#product-tabs
casper je offline  
Star 21.06.2019, 17:33   #38
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemogu da vjerujem „ novina“ midi file 3 mb( do sada 300 kb), tko sad koga ....
ffb je offline  
Star 22.06.2019, 17:10   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cuda se dogadaju, he he
Taj midi sad moze trajati sat i kusur vremena. Taman za jedan set, pa su midifajlasi dosli na svoje ...

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline  
Star 22.06.2019, 17:25   #40
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Skup neki player haha
ffb je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
firmware, genos v1.4, update genos

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije