Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.03.2019, 23:42   #61
sudbina
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 18.05.2008
Mjesto: Gracanica, BiH
Postovi: 79
Downloads: 520
Uploads: 6
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X, Triton Extreme
Interesi: Studio,produkcija
sudbina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sudbina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Korg 18, a možda ti to blokiranje klavijature nije do OS nego do seta odnosno njegovih semplova?
__________________
Music & History
sudbina je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2019, 23:47   #62
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg18

Bas sam to mislio i ja prvo,jer licno izradjujem sam ritmove i probao sam cisto samo fabricke bez i jednog seta i desavalo se isto ali blokiranja nisu bila stalna vec nakon 1 sat rada ili 2 sata rada zavisi na svirci mi se desavalo u sat vremena do tri puta blokira,znate kako me znoj oblije pred masom ljudi uzet sikiricu i isjec i bacit i izaci ali eto,pokusao sam sve nacine ali Korg kao sto sam rekao Korg Govno,cekacemo mi OS,ali eto vidite da i sami imaju problema sa Losim Bug i blokiranjem i izostankom nekih bitnih dijelova koje se koriste funckija kao funkcija postoji ali ne reaguje,jbg tako da zavrsavam svoje komentare sto se tice Korg Pa4X,idem uzeti pecenje i polako oko njega se zaigrati
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2019, 03:56   #63
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
Uopste se ne slazem sa tobom u ovom skucaju. Nikakav opsezni update nikada se nije se desio kod Genosa ikakvih niti bog zna kakvih funkcija Genos ima do dan danas. Ali nije bitno sad da se o ovome razglaba nadalje.
Napisao si
Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
.... Jamaha ovih problema nema jer oni nemaju ni update os. U njih kad kupis instrument to ti je to do sledeceg modela.
S obzirom da to nije točno, niti je bio slučaj niti s jednim Tyros modelom, pa i Genosom, replicirao sam da se ne šire dezinformacije.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
... Update Genosa je odrađen u dva navrata, .....
Subjektivno mišljenje pojedinca uopće nije relevantno u komentarima o kakvim se nadogradnjama radi i kojeg su opsega. Pitaj slabovidne i slijepe osobe koliko im znači glasovna pomoć kod rukovanja Genosom. Ta mogućnost je kao poptuna novost dodana s verzijom 1.30.

Slažem se s tobom da ovo nije tema za kometare ovoga tipa. Ako imaš neke ideje i zamisli kako bi izgledao i što bi u sebi imao "opsežan Update", slodobono se raspiši na Recenziji o Genosu.


@Korg18 - ne pratim toliko Korga kao instrument i strašno mi je žao da postoje problemi koje spominješ. Mogu samo misliti kako je ići na svirku sa zebnjom hoće li instrument "izdržati noć". Da li se takvi problemi pojavljuju i drugim tvojim kolegama koji koriste PA4? S druge strane, možda baš ovaj Update pokrpa te nepravilnosti pa zato sve skupa kasni dok Korgov tim ne bude siguran da je sve Ok. Kamo sreće da i jest takav scenarij.
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2019, 11:25   #64
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Volio bih da kolega @Korg18 malo detaljnije objasni o kakvom blokiranju se radi?Ja osobno nemam korga ali sam godinama svirao korgove aranzere i nisam nikada imao blokiranje.
Dodato:
P.S.
Imam par kolega koji sviraju korga pa4 i nikad se nitko nije zalio na blokiranje.

Promijenjeno od ffb (03.03.2019 u 11:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ffb je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2019, 11:56   #65
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

Blokiranje kolega imao sam sve korgove pa i pa4x,korg pa800 je poznat po tome kao i RAM memorji,a ostalo nikada nisam imao problema,evo naime sta se desava sa korgom pa4x sviram po dva sata i na jedanput samo zamrzne nemozes nista ugasim i ponovo nastavim svirku nekih sat vremena opet isto,odnesem u muzicku prodavnicu gdje sam i kupio testirali i stvarno je i kod njih blokirala,rekli su mi da je to los BUG na samom softweru sto sam vec znao da ima problema sa time,kada sam vratio prvi OS nisam imao problema vise,ali nedostaju neke stavke sa novnog,ja inace sam izradjujem ritmovee Boje 90 posto juznih vetar ritmova sam licno ja pravio i dijelio po forumu i nikada se nitko nije pozalio na nesto sto se tice i seta i bilo sta drugo,ali eto pa1x nisam imao problema sa pa2x isto i sa pa3x nisam imao problema,sa pa800 jesam kvarovi Ram memorije,trenutno imam 4 Pa800 koje treba da servisiram ali vise nemam vremena za to odose zivci,a sto se tice sad ovog Novog Os V3 valjda sta rijese praticu pa cu vidjeti utiske izvinjavam se ako nisam nesto dovoljno dobro objasnio.....

Casper

svi znate za Mrcka koji izradjuje ritmove,pogledajte na njegovom profilu facebook,ista blokiranja kao sto je kod mene,jednostavno zaledi i to se znalo desavati
odradim citavu svirku nemam problema radi extra istom nekada se desi zablokira nakon par sekundi pocne sam prebacivati sa boje na boju i onda opet radi
normalno zbog toga sam i poceo pisati o Novom OS vidim da vecina ih ima kod kojih rade normalno dali je to sto ne trpaju set puno,tacno mi se to desava kada mi ostane nekih 20 mb jos slobodno neznam ni sam vise..

Promijenjeno od korg18 (03.03.2019 u 12:01 sati)
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2019, 13:42   #66
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stvarno Akte X?
ffb je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2019, 18:47   #67
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nema se što pametno reči na to što pišeš. Očito je trenutna verzija odrađena loše i treba se nadati da će pored novina koje najavljuju za ovaj update, pokrpati i greške koje se javljaju.

Razmišljao sam o ovom potezu Korga i nadogradnji Next. Što mislite, kako će to utjecati na prodaju novog modela? Predpostavimo da će update zakrpati nedostatke koji se javaljaju i da će donijeti sva poboljšanja koja su najavljena. Možda još i nešto više od toga. Zar taj potez nije u poslovnom neskladu? Jer, što je trenutni Pa4X bolji po perfomansama, to će manje ljudi kupovati neki novi PA5x. Ili će PA5x biti toliko dobar i bolji od stare četvorke da ova nadogranja neće utjecati na to? Baš me zanima kako vi razmišljate. Ili, ostalo je viška neprodanih PA4X na lageru pa žele isprazniti police? Opet sami sebi režu granu...
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.03.2019, 20:44   #68
sudbina
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 18.05.2008
Mjesto: Gracanica, BiH
Postovi: 79
Downloads: 520
Uploads: 6
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X, Triton Extreme
Interesi: Studio,produkcija
sudbina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sudbina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A mozda je Korg Tim skontao da će novim update sistemom NEXT OS v3 porasti jos veca potražnja za Korg Pa4x, jer će ovim poboljšanjima ( ako ih bude naravno heheh ), još više porasti prodaja Pa4x, pa neće imati potrebe da izbacuju novi model Pa5x.Znači bolje isplativa i jeftinija solucija, nego da stancaju novi model.Bolje platiti stručnjake za sotwer i novi OSv3, nego ulagati u hardwer.Možda?
__________________
Music & History
sudbina je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2019, 04:05   #69
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

https://www.youtube.com/watch?v=un9VgSYULzI
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2019, 10:24   #70
sudbina
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 18.05.2008
Mjesto: Gracanica, BiH
Postovi: 79
Downloads: 520
Uploads: 6
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X, Triton Extreme
Interesi: Studio,produkcija
sudbina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sudbina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kad sam skoro pisao o ovoj temi za Korg Lebanon nagovijestio sam proširenja RAM na 3GB.

Korg Music Gear Lebanon i NEXT OS V3.


https://www.facebook.com/musicgearle...5672274579205/


3 user DK, 6 user Sound?
Da li i mi za normalne Korgove sa OSV3 možemo očekivati ta proširenja?
__________________
Music & History
sudbina je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije