Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.05.2015, 23:53   #31
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mjenjao sam mjesta.neke budu 2-3 paljenja klavijature i onda blijedi naziv.dali ima veze sa hard diskom i sleep modom koji sam stavio na 1 minutu ,da ga ne pali gasi svakih 30 sec.sad sam otkrio da tog ritmov a nema na hard disku.kad ga ponovo probam kopirati sa diskete ,kaze da postoji vec taj fajl ,a kad otvorim folder ,nema ga.kuku

Promijenjeno od shown (19.05.2015 u 23:57 sati) Razlog: dopuna
shown je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2015, 23:58   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo lako je moguće da je povezano sa sleep modom.
Isključi ga pa onda provjeri.
Inače sleep mod nema potrebe stavljati na tako kratko vrijeme i više šteti hardu nego što koristi. Svako novo pokretanje je dodatni "šok" za mehaniku.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
shown (20.05.2015)
Star 20.05.2015, 01:18   #33
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmm, zanimljivo.
Morat ćeš malo ispitivati. Prvo provjeri da li se radi o istim ritmovima ili je to slučaj kod svih.
Moguće je da je i hard oštećen, da ima bad sektore pa to stvara problem. Mala je vjerojatnost ali to možeš provjeriti na slijedeći način. Kreiraj registracije na takav način da pozoveš ritmove koji se nalaze na flopiju. Nemoj vaditi flopy disc i provjeri da li se onda događa isto.

Provjeri još jednu stvar na računalu, da Stylovi nisu slučajno označeni sa Hidden. Ne smije biti kao što je na slici, kućica mora biti prazna.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg hidden.jpg (41,9 KB, 145x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2015, 13:01   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dok se @shown ne javi, stavljam opis za računalni program koji će vam biti vrlo koristan. Između ostalog, on može pomoći i u slučajevima poput ovog koji ima shown.

########################### RAČUNALNI PROGRAMI #################################

Vidjeli smo da je izrada registracija u klavijaturi veoma jednostavna, potrebno je svega par pritisaka tastera da dođemo do željenog rezultata. Ipak, neke radnje je mnogo lakše i preglednije odraditi na računalu. Yamaha nije izdala program za tu namjenu ali zahvaljujući gospodinu Murray Best imamo odličan i besplatan Yamaha Arranger Registration. Postoji još nekoliko drugih programa ali njihova je namjena nešto drugačija i mogućnosti su lošije. Zato ću se posvetiti Yamaha Arranger Registration i opisati neke funkcije i mogućnosti.

Nakon pokretanja programa otvara se osnovno sučelje sa zelenom podlogom. U program pozivamo vlastitu banku i unutar bijelog okvira se prikazuju nazivi registracija (crveni okviri - slika YAR1). Ako bismo označili neku registraciju (DJECA PIREJA) otvaraju se nove ikone kojima možemo djelovati na označeno. U žutim okvirima se nalaze kontrole za mijenjanje mjesta i brisanje registracije (Move Up, Move Down, Delete Registration). Samo par klikova je potrebno da napravimo novi raspored unutar jedne banke. Ako bismo kliknuli na ikonu Groups (plavi okvir), u donjem desnom uglu se otvara novi prozor u kojem možemo vidjeti što se nalazi pohranjeno u označenoj registraciji. Vrlo korisna opcija, pogotovo zato što prikaz ovih postavki nemamo u klavijaturi. Zelenim markerom je označeno da se na REGISTRACIJI 4 pod nazivom DJECA PIREJA nalaze postavke za ritam, zvuk, harmony, tempo i tekst. Pregledno, jasno i lako dostupno. Ako poželimo vidjeti preciznije podatke koji se nalaze u istoj registraciji, kliknemo na button Edit Registration i otvara se novi prozor s plavom podlogom (slika YAR2).

Neću opisivati pojedinosti jer se sve jasno na prvi pogled. Tu imamo hrpu podataka o svim pohranjenim parametrima unutar jedne registracije, naziv, vrstu Styla, statuse za svaki Voice pojedinačno, split, tempo, multipad ... Naravno, možemo raditi izmjene u svakom segmentu i na kraju napraviti pohranu sa Save. Tek sada sam otkrio da u pjesmi Djeca pireja imam (krivi) tekst od pjesme Tajna najveća Potpuno nebitno jer je ova registacija namjenjena za instrumental ali je ovo baš dobar primjer koji pokazuje što se točno događa "u pozadini" pohranjene registracije.

Vratimo se još malo u glavni, zeleni prozor (slika YAR3). Možemo kombinirati registracije iz više različitih banaka. Kliknemo na Registration Builder i s desne strane se otvara novi prozor u kojeg sa Add Banks pozivamo banke koje želimo mijenjati (ljubičasti okvir). Sa COPY REG jednostavno kopiramo cjelokupan sadržaj označene registracije, a sa COPY SETTING biramo koje opcije želimo kopirati (modri okvir). Ovako možemo manipulirati s registracijama iz više različitih banaka i stvarati nove.

U donjem dijelu glavnog prozora se nalaze korisne funkcije koje služe za pretraživanje, izradu vlastitog postava registracija, ispisa sadržaja i brisanje banke (slika YAR4). Postoji opcija kojom možemo napraviti konverziju registracija za različite klavijature. Ovo je odlična mogućnost kada mijenjamo klavijature jer u trenu dobivamo parametre postavljene za drugi model. Podržani su svi modeli Tyros-a i novija PSR serija.

Kada gledam ovaj i još neke druge programe poput MixMastera, na tren pomislim da njihove autore potajno financira Yamaha. Radi se o izvrsnim besplatnim alatima koji u potpunosti "krpaju sve rupe i rupice" na koje nailazimo kada radimo na klavijaturi.

Ako vas zanima, možete pogledati što nude i dva programa koja su namjena za registracije. Googlajte nazive i imena autora da bi došli do njih.
Registration Editor PSRREG (Heiko Plate)
Registration Utilities (Kim Winther)


################################################## ####
Grafički Fajlovi
File Type: jpg YAR1.jpg (85,6 KB, 148x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg YAR2.jpg (85,4 KB, 143x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg YAR3.jpg (89,9 KB, 140x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg YAR4.jpg (90,0 KB, 141x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Tomy (16.02.2022), tyros2 (20.05.2015), VUNIMRAV (21.05.2015)
Star 20.05.2015, 16:13   #35
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

sinoc sam ponovo ubiljezio registracije koje nisu bile dobre ,jutros su sve na svom mjestu s tim da sam sleep time stavio 10 minuta,to je najvjerovatnije razlog ionako stari hd koji ću izvaditi i malo srediti ,vjerovatno nije nikad defragmatiran.nekih ritmova nema pa nema,jos sam pazio na ekstenzije da ne bude ritam.s456,sty.problem je takodje sa disketama sto ih vise nema ni kupiti ,a sta nadjem sve su stare bar 15 godina .u svakom slucaju hvala
shown je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2015, 17:21   #36
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam da nije tema sleep time,ali da li možete konkretno da opišete ( znam ko zna) za šta je u stvari dobar.U biti pretpostavljam da je kao neko auto gašenje u slučaju da se ne radi neko vreme sa njom,kao na drugim uređajima,e sad da li cele klav ili Hd ili....ne znam.Ja nisam naletio na klav na to ,doduše nisam ni tražio,pa bi dobro bilo u par reči reći nešto konkretno.
Hvala!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2015, 17:52   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


Svaki Hard disc ima mehaničke pokretne dijelove. Magnetna ploča koja se vrti brzinom 5400 okretaja u minuti (kod Tyros modela), iznad nje je postavljena ruka na kojoj stoji glava za čitanje/pisanje podataka sa ove ploče. Princip rada je kao kod starih gramofona, ti ćeš znati kako to izgleda .
Ploča se konstanto vrti, a prilikom čitanja/zapisivanja podataka, ruka s glavom šeće.
U sleep modu se ovi pokretni dijelovi zaustave, ploča stane, a ruka se "parkira".
Kod klavijature konkretno, vrijeme sleep moda treba postaviti na vrijednost koja odgovara načinu korištenja. Treba imati na umu da je za svako novo pokretanje iz sleep moda potrebno sekunda - dvije kako bi glava došla do podatka. To pokretanje više "šteti" disku nego kada se konstantno vrti, naravno ako govorimo o učestalom režimu rada.

Kod mene sleep mod nije uključen, HD se stalno vrti. Računam ovako, i ja bih bio ljut da me netko svakih 15 cima iz kreveta, a taman sam zaspao. Šalim se naravno.
Kako god, vrijednost manja od 10 minuta nema nikakvog smisla osim u slučaju ako klavijatura "leži" negdje u studiju i čeka cijelo popodne da netko pikne pokoji ton.

Kod Tyros 3 ideš na FUNKCION > UTILITY MEDIA i u donjem lijevom uglu imaš HARD DISC SLEEP TIME

Promijenjeno od casper (21.05.2015 u 17:56 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2015, 18:13   #38
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlično,bravo kao i uvek!Izgleda da i kod mene nije uključen taj režim jer mi se ne pojavljuje ništa,mada kad razmislim,možda ne bi bilo loše da nekad i bude,jer dosta puta je upalim još u 9-10 sati pa....ali uglavnom i čačkam po njoj!!
No dobro je i ovako.Uglavnom,još sam nešto korisno saznao.
Hvala casper,i usput,probao sam ponovo(malopre) ono od juče,isto-neće,izgleda da će biti da je nešto do sistema!!Neću više ni probati ko ga...držaću se starog STW,do penzije.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2015, 18:19   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi mi cijeli život nešto učimo .... i na kraju umremo u neznanju
Do sistema je vjerojatno. Ipak, mislim da ćeš dobiti "inspiraciju za instalaciju" kada postavim tutorijal za korištenje midi2style.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2015, 18:22   #40
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma kopa ono mene i sad,i čudno mi je,pa pre dve godine sam ga imao instaliranog,a i do ječe je bio samo ona starija varijanta"četvorka" valjda,pa mi je malo čudno,znaš da si mi već slao delove tutorijala,i čak sam bio napravio jedan ritam sa njim...ali....".bem li ga!!!
"ISKOPAĆE NJEGA BILI"
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
banka, freeze, registracije, registration memory, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije