Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.02.2016, 09:40   #461
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eh...i ja bih bio ljut. Sve se radi da bude bolje, brze, 'pouzdanije' a zapravo je sve kompliciranije, gore, nepouzdanije. Da li su u pitanju auti ili sintevi, ista stvar. To je cinjenica a posljednji postovi su me osvijestili da moram sto brze napraviti novi back up jer za sad mi sve radi besprigovorno, nit ne razmisljam o hdd-u npr...a da se nesto desi mogao bih ljudima reci 'laku noc' i otici kuci. Nekada je jedan (po meni eminentan) clan rekao da za cca. 3000 eura klavijatura mora raditi od prve. Dakle, sto manje programiranja, vise vjezbe, vise sviranja.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 09:52   #462
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam tko je to rekao ali sa ovim zadnjim se slazem 101 posto.
Kao da mi je usao u mozak i procitao moje misli i zelje.
Tenzije treba smiriti po kratkom postupku jer ne sluze nikome i nicemu.
Pozdrav svima
ffb je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 11:28   #463
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nebih da dolijevam ulje na vatru,ali u ovom slucaju kolega Casper je u pravu 100%.

Kao sto smo kod T2,T3 ili T4 radili na sredjivanju bilo cega,na kraju smo morali sejvati taj pack u samu klavijaturu da bi u buducnosti mogli nalodati isti.
Tako je I kod YEM-a.Posle svake dorade,prerade,pravljenja,caprkanja,cackanja ili sta vec,,,PACK se OBAVEZNO mora sejvati da nebi doslo do nezeljenih posledica u buducnosti.

Srdacan pozdrav!!!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 11:34   #464
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije to stvar yamahe,svugdje nakon izmjena treba sejvati promjene.


Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 11:48   #465
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pratim temu i moram se uključiti.
Prvo moram reći da je naš "dobri duh" iliti Casper uvek u pravu i tačka!!!!
Drugo,naš kolega koji je nezadovoljan sa Yamahom je isto u tom delu u pravu,stvarno k-----njaju ti iz Yamahe,pre neki dan sam prisustvovao demonstriranju Pa4 i brate tamo ne treba maltene nikakav računar,ali jbg,to je Yamaha,pa ko voli nek izvoli.Nije u pravu jer je vidno nervozan malo oštrije "startovao" na Caspera,ima pravilo na forumu gde piđe da je moderator uvek u pravu,a Casper je u pravu dok ga ne izaberemo za predednika!!!
Sto se tiče tog yem o tome nemam pojma,ali sam menjao HD na mom T3 i po savetima Caspera sam uspešno sam zamenio hd i vratio stanje kako je i bilo bez većih problema,ali ponavljam slusao sam Casperove upute!!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (18.02.2016 u 11:51 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2016, 13:47   #466
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Sky Net Pokaži Post
...
Casper, samo cu ti JEDNOM reci da nisi jedini koji imas mozak ovdje, i iako te mnogi smatraju "magom" za Yamahu, reci cu ti samo da ti je "sugestija" totalno bezvezna i bespotrebna. To sto si nasao stranicu u manualu, ne znaci da poznajes materijal niti tematiku, i uopste ne vidim potrebu da rasipas svoje "znanje" oko softvera sa kojim koliko ja znam, ni ne radis. Svako dobro.

.....Umorio sam se od piskaranja po forumima koja ne sluze nicemu, od raspravljanja sa ljudima koja ne vode nicemu, nekih glupih virtualnih tenzija za kojima nema nikakve potrebe, a do njih dodje, burnih reakcija..
Nepotrebno se ljutiš na mene i uz to me vrijeđaš. Smiri malo loptu, a ako se ne možeš obuzdati, zaobiđi forum i poštedi nas "vitrualnih tenzija".

Trebao si pročitati upute za rukovanje s YEM-om i uraditi sve korake, posebno ona tri koja sam istaknuo malo prije. Trebao si prilikom svake izmjene podataka u klavijaturi kreirati novu backup datoteku (*.ppf) i pohraniti je na računalo kako bi mogao ponovo pristupiti editu postojećeg sadržaja. Trebao si ovu datoteku pohraniti na sigurno prije postavljanja novog sistema u računalo.

Nadam se da ćeš sada, kad budeš radio sve iz početka, odraditi i ovaj minimum radnji kako se ne bi doveo u istu situaciju. Jer, najlakše je okriviti cijeli svijet i okolicu kao opravdanje za vlastito neznanje i brzopletost.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2016, 07:19   #467
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha Tyros 5

Koliko ja kontam, ovde je problem u racunaru a ne u Yamahi...
Koji je razlog za "moranje" restoracije sistema na neki raniji datum?

Bilo je tu, pretpostavljam, osim Yem-a i nekih drugih instalacija i deinstalacija, krekovanih programa i verovatno surfovanja po sumnjivim sajtovima. Znaci, kolega @Casper nije nista kriv, a ti ga napadas jer ti je hteo pomoci...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2016, 12:16   #468
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postavio sam sasvim jednostavno pitanje - sta se moglo uraditi sa CPI fajlom, u kom su SVI podaci. Odgovor je jednostavan - zahvaljujuci Yamahi - nista. I dalje stojim iza toga da je YEM bespotreban program, da je rad u tom programu glup, i da je sav taj proces spor. Trebas biti vanserijski glup da napravis format (cpi) koji ni sam ne mozes otvoriti. To moje misljenje ne mogu promijeniti svi Casperi svijeta Nije mi bio potreban "savjet" da sam nesto "trebao" - to znam i sam, i zbog toga je bila takva reakcija. Izvini Casper.

Sto mi se vise obaveza gomila u zivotu, rad sa ovim mi postaje sve vise otezavajuci. Od kako sam poceo raditi na podacima da ih vratim, bar 7 puta sam morao cekati po 40 minuta. To je nista drugo do idiotizam. To je sve ono sto ne bi trebalo da bude sa spravom ovog cjenovnog ranga. Neko vece me pita kolega na svirci, sta da kupi (svira T2). Tyros 4 prijatelju, o 5 i ne razmisljaj, ako zelis da sviras. Ako hoces da kuci dangubis na kompu, e onda slobodno uzmi T5.
Iduci Yamahin aranzer cu uzeti jedino ako za njega ne bude trebao racunar da bi se moglo prdnuti na njemu, ako bude imao pravi parametricki EQ na kanalima, a ne ovu glupost od EQ-a kao sad, ukratko - ako rad na njemu bude funkcionalan i ako to bude ozbiljna prica. Zgadio mi se njihov princip, zgadila mi se njihova gramzivost. Pogotovo tehnoloski - 4 mala cipa u plocici flash rama naplacuju 300 eura. Samo mali off topic na ovu temu - posto su se ljudi snalazili sa drugim rjesenjima za ram na Motif-ima, Montage su ogranicili sa 1.7 gb fabrickog. Sto vam ga je - to vam ga je. Ne znam koga vise pokusavaju da naprave budalom, kad jedna dobra sound banka ima 500 mb. Al da ne duzim dalje.
Neko je pitao zasto restoracija - doslo je do korupcije c++ fajlova, a ne volim da krpim. Tako da imam sacuvanu sector by sector sliku sistema za takve slucajeve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2016, 12:27   #469
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@ sky net
Drugar mozes li iz prve ruke reci koliko su vece razlike u zvuku od tyrosa 4 do tyrosa 5? znam da ima one nove ritmove sa audio loopovima, ali oni meni bas i ne zvuce nesto, bar ne ovako na nekom prezentacijama kojima sam slusao...za ostala nazovi "unaporedjenja" na tyrosu 5 manje vise znam, ali me zanima, jel su poradili sta na konkretnom zvuku? isti sempl, isti ritam, ima li orgomne zvucne razlike? ja razmisljao o tyrosu 5, al ga ti sad mnogo nagrdi, pa mozda bolje dodje T4, ako razlika u zvuku nije astronomska? pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2016, 13:28   #470
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Milan$
Razlika u zvuku nije astronmska. Ona sigurno postoji, a da li je vrijedna razlike u cijeni ovisi jedino o pojedincu, njegovim potrebama i platežnoj moći. Što se tiče operativnosti Tyrosa5 i YEM-a kao njegovog vanjskog programa, ne moraš brinuti. Potreban je samo dobar pristup, poznavanje rada i neće biti nikakvih problema. Ima i drugih korisnika Tyrosa5 koji će ti to potvrditi, a reakcije Sky Neta su "malo" subjektivne i odražavaju više ljutnju na izgubljene podatke nego na operativnost YEM-a.


@Sky Net
Po tvom pisanju vidim da uopće nisi shvatio gdje si napravio grešku. Ako nastaviš raditi po starom, budi siguran da ćeš se uskoro susresti s istim problemom i tada će ti opet biti "kriva Yamaha i glupi YEM".

Kada napraviš izmjenu podataka u YEM-u trebaš kreirati CPI fajl za unos u Tyros. Međutim, time nisi posao završio do kraja. Potrebno je još napraviti backup istih tih podataka i pohraniti ga na HD računala. On ima extenziju *.ppf i kao takav se može unijeti u YEM. On ti omogućava da se prilikom ponovne obrade materijala putem YEM-a, sinhroniziraju sadržaji iz Tyrosa (CPI fajl) sa sadržajima koji se nalaze u YEM-u. Dakle, CPI i ppf su identične datoteke s jednom bitnom razlikom. CPI služi kao instalacijsta datoteka za pohranu u Tyros, a ppf je backup sadržaj koji imamo na računalu.

Da si odradio ona tri koraka koja pišu u uputama i koja sam jučer posebno istaknuo dodavći sliku, vjerojatno bi i sam shvatio u kojem grmu leži zec.
Casper ne želi mijenjati ničije mišljenje, ne želi dijeliti glupe savjete drugima niti želi da ga smatraju magom za Yamahu. Casper jednostavno želi podijeliti stečeno iskustvo i nešto malo vlastitog znanja s ostatkom svijeta kako bi ga učinio za nijansu boljim, tolerantnijim i sretnijim.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije