Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.10.2013, 01:16   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Branoy, pardon sve vrijeme mi je na pameti bilo Dellovo pitanje u vezi sa Patch Listom za Tyros 3. Za tebe vazi drugo pravilo, odnosno za VST instrumente vazi drugo pravilo. Svi VST instrumenti koji sadrze vise Sound Programa kao sto je i taj XG50 kao VST instrument, automatski uvode svoje presete koje moze da odaberes u Inspector Partu trake na kojoj ti se nalazi taj VST instrument. Dakle nije potrebno da kreiras Patch Listu. Da bi ovo funkcionisalo, obavezno moras prilikom uvodjenja VST instrumenta kreirati Midi traku za njega, sto ce Cubase uvijek i da te pita kod uvodjenja svakog novog VST instrumenta u projekt. Pogledaj sliku. Ovdje sam uveo Korg M1 VST instrument i u Inspector Partu njegove midi trake imas odmah sve Sound Programe M1 na raspolaganju.

tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 02:07   #12
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nema druzee, i u XG50 i u HiperCanvas tu je sve praznoo, to pricam, pa sam mislio da ono tvoje kad se instalira treba da bude tu za XG
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 02:24   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Instalirao sam ih oba da provjerim o cemu se kod njih radi. Tacno, ne prijavljuju presete. Vrlo stari VST instrumenti... prastari... to je razlog. Medjutim, ima i tu lijeka. Posto sam nasao kompletnu preset mapu ukljucujuci MBS i LSB podatke za sve Sound Programe XG50, tu ce se dati rijesiti problem. Definitivno je mogice dobiti Sound Preset mapu, samo treba da pogledam koji je nacin najlaksi da se "prijave" preseti za XG50, tako da se odmah po uvodjenju instrumenta u Cubase/Nuendo, pojave u Inspector Partu. Cim to rijesim, postavicu ti ovdje da skines.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 04:03   #14
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

tooooooo, hvalaa!! ako ja to ne vidim baci ti meni i na private poruku !! steta je to poslati u penziju, kad je to jedini pravi izvor i orginalni od jamahe i rolanda,, a ja volim te kako ja zovem stare analogne boje,, lepe se u mixu .

i pogledaj ovo sta sam nasao, ne samo listanje preseta, nego dorada svakog dela od halla do boja, samo napravito za cubase 5 od strane yamahe, proveri i to.

http://fr.audiofanzine.com/plugin-mi...y,n.10191.html

http://download.yamaha.com/search/de...=jp.yamaha.com

taj midi plugin samo za cubase 5 poseduje sve do jedne jamahe u sebi i sve do jednog patcha, idem da isprobam
Dodato:
isprobao, XG EDITOR samo za pozeleti, al ne pamti boje oo mamu mu!!

ucitam dva vsti xg50, udjem na kanalima u midi plug i pokrenem ovaj editor,
izaberem boje na 1 click, koju god da kliknem svira , odma je menja u pluginu Vsti,
snimio projekat, ucitao ponovo, sve sviraju klaviri??!! a kad otvorim plugin kao dole na slici i dalje stoji sta sam pre izabrao sta je trebalo da svira, de vidi, skini to, pa skontaj gde caka?

http://postimg.org/image/3n81truzp/full/


sto se tice yamahe, ovaj resava sve ako proradi.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (07.10.2013 u 04:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2013, 14:18   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je samo jedan od editora. Ima toga dosta, kao standalone a i kao VST Plug. Ovaj XG EDitor je samo kopija XG Editora sa XG Worksa, koja je napravljena kao Midi PlugIn za Cubase (mada bi trebalo da radi i u Soinaru, probacu) i ima potpuno iste parametre i nacin rada. Ne znam gdje imas problem ali on radi bez ikakvih poteskoca sve to treba da radi. Pogledacu sta imam u tom domenu pa cu ti poslati jer ima tu veopma mocnih editora za XG standard. Odavno se ne bavim vise Yamahinim softverom pa sam te editore negdje spakovao, treba ih naci. I Cubase sam, ko zna kad, bacio u smece, jedino kad radim po studijima, kojima je on osnovni DAW, tada sam primoran da radim na njemu, inace... izbjegavam ga u najsirem luku.

Promijenjeno od tranzit (07.10.2013 u 14:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije