Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Ostalo

Ostalo Ono prateće opreme što do sada nije pomenuto

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.10.2018, 03:20   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Stabilizator napona ide u Stand by!!!

pozz svima..Veceras sam radio neku svirku, i prvi put za 5 godina koliko imam ovaj korektor napona dva put je otisao u stand by mode, i naravno pogasio ozvucenje, i svirka stala...Dva puta mi se desilo iste veceri...Elem, tu je bio neki steker za dva strujna ulaza..iz jednog sam povezao samo klavijaturu i mikrofone, a u drugi ulaz sam povezao korektor napona i na njega povezao mixer i aktivne kutije..posle jedno sat vremena svirke, ugasi se mixer i kutije..Ja onako gledam sta je, i odmah posle 10tak sekundi se povrati struja, upali se mixer i kutije i nastavi svirka..rekoh ajde mozda je na kratko nestala struja, sklopka zeza ili sta vec i mi nastavimo...Posle sat vremena opet isto ugasi se mixer i kutije..ja stanem gledam sta je, i vidim na korektoru treperi lampica za stand by, a to je koliko se secam uputstva (koje vec odavno nemam), stand by znaci da ima oscilacija u naponu i da korektor ide u stand by rezim dok ne stabilizuje napon da ne bi ostetio uredjaje povezane na njega niskim naponom...Ali koliko se secam on ide u stand by tek ako struja padne ispod 160 volti, a to za sve ovo vreme nikad mi se nije desilo, da bude tako slaba struja, a takodje na tom istom stekeru samo bez korektora napona, kao sto rekoh ukljucena bila klavijatura i ko nje nista nisam primetio da zeza....Nego drugo mene nesto kopka - kupio sam ovih dana novi - polovni mixer..i bas je ovog vikenda imao vatreno krstenje i testiranje, da li te sve sljaka ok, da ga definitivno zadrzim, ili ako nesto mozda zeza vratim prodavcu...S obzirom da mi je ovo bila tek druga svirka s tim mixerom, i s obzirom da nisam nikad imao slican problem sa korektorom napona, nesto me sve kopka da mozda nesto ovaj mixer ne utice nekako na korektor, tj, da ne sljaka dobro?? Mislim znam da je glupa konstatacija, ali eto dao sam velike pare, pa mi je onda onako sve u igri i sve mi pada na pamet...kazem mixer sam tek poceo da koristim, a sa korektorom nikad slican problem nisam imao, i ako uopste ne verujem da je ikako moguce da mixer remeti rad korektora, rekoh ajd cisto da pitam i ovde vas inace mixer kao mixer je radio bez ikakvog problema, cak sam i jako zadovoljan zvukom, samo mi bas cudno da se ovo desavalo sa naponom i korektorom...da je tako nisko pao napon, primetilo bi se i na nekom osvetljenju koje je bilo tu, valjda i na klavijaturi, ali ne nigde nista, samo moj korektor zeza..pisite iskustva ako imate...inace moj korektor je identican kao ovaj sa slike...hvala i pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg MVR5000.jpg (15,4 KB, 79x skinuto)
Highslide JS
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2018, 03:24   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

zaboravih da napomenem - mixer je bez snage, digitalni...pozz i hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2018, 15:40   #3
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozdaje stvarno bio tako slab napon...klavijatura ima nalepnicu pozadi ispod naponskog prikljucka i najcesce rade u opsegu 100-240v...tako da b klavijatura sa naponom ispod 160v radila....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 07.06.2020, 16:21   #4
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi i dalje kubirim s ovim korektorom napona, zadnje vreme sve cesce ide u standby mod, kao da je struja slaba, ali opet mozda negde i bude slaba ali ne toliko cesto koliko cesto on ide u stand by mod..I naravno pogasi svu opremu i svirka stane..Skoro pred ovu krizu mi se to desilo dva puta za sat vremena, i na kraju sam ga ugasio i bocnuo sve ditekt u steker i sve radilo normalno..Evo sinoc opet sve isto, dva puta za vece, i opet sam morao da ga izbacim..Pravi mi problem, upropasti mi svirku..Jel ste imali slicna iskustva, gde bi mogao biti problem? Ne znam ni kod kog majstora da nosim da ga pogledaju, cimao sam nekog vinklera i nekog lika koji servisira trafoe, i obojica me iskulirase, ne rade to..Kod koga uopste da odnesem na servis ovo cudo? Pozz i hvala

Promijenjeno od Milan$ (07.06.2020 u 16:25 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2020, 15:03   #5
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milanče, probaj korektore domaće proizvodnje. Proizvodi ih jedan čovek iz Leskovca, a ima i jedan iz Niša ako se ne varam.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 08.06.2020, 15:04   #6
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nosi ga kod nekog majstora da ga pregleda...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije