Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.08.2011, 11:03   #481
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Tranzit
Moze I tako a moze I stara fora....udri po tockicu I to je to.

Neka me neko ispravi alo mislim da g70 ima takvu funkciju....

Sent from HTC Desire HD using Tapatalk

Promijenjeno od zoric (02.08.2011 u 11:05 sati)
zoric je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2011, 15:44   #482
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard usporavanje ritma

moze se to rjesiti i sa assingable shiftom koj se stavi na Ritardando i mir....
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2011, 15:52   #483
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa i nema potrebe editovati ritam i praviti ending koji se usporava sa tempo evente, nego opcija Ritardando na Assn. Switch, pritisnes dugme i usporava se dok ga ti ne zaustavis (ovo je moguce i za ubrzavanje). A i to sa okretanje tockica je lakse nego raditi ending na ritmove.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2011, 18:22   #484
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima i ta mjesta Ace, ama Ritardando je i suvise automatizovan da bi bas pogodio ono sto nam treba. Ritardando se moze odlicno upotrijebiti kao klasicni tempo fade out i tu ce dobro odraditi posao ali kad treba egzaktno usporavanje, na primjer, tipicni ending kod es-tam pjesama onda on malo pomaze, tu se mora raditi preciznije, to jest upisati tacna promjena tempa za svaki udarac u taktu. Kako god, ima vise opcija za promjenu tempa u endingu, pa kome kako i kada odgovara neka i upotrijebi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 18:25   #485
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jel moze half bar na Pa3?
To je funkcija koja od 4/4 prelaza pravi 2/4 prelaz!
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 18:53   #486
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jok, to nece ici. Tu je Roland bar jedno 15 godina ispred konkurencije. Hahahahaha... Je l' ti srce na mjestu ? Ima funkcija koje je Roland imao jos u G600 a koje ovi danasnji Space Suttlleovi jos nemaju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 19:00   #487
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

A cega nema znaci da se bez toga moze
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 19:02   #488
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

... i mora. Haugh.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2011, 20:34   #489
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Half bar

Možes probati sledeće: Iznad tastera "Break" izbrišeš "Break" i pažljivo napišeš "Half bar", Gledaj da bude bijelom bojom i slično ostalim natpisima na klavijaturi, inače klavijatura možda neće prepoznati. I eto ga, trebalo bi da funkcioniše.
Dodato:
Ne znam dali sam možda to već negdje propustio na forumu, interesuje me koliko je skuplji pa3x 76 od pa3x 61 i jesu li im iste dirke?

Promijenjeno od striphio (09.08.2011 u 20:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
striphio je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio striphio za ovaj koristan post:
Duksterifi (12.08.2011)
Star 15.08.2011, 03:42   #490
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA3 moji utisci

Dobio sam PA3 28 Juna 2011. Naime jos tada sam bio u Bosni kad su mi iz Toronta javili da mi je klavijatura stigla. Podigao sam je 12 Augusta kad sam se vratio u Kanadu. Klavijaturu sam samo ja dobio i niko vise jer je jos nema u prodavnicama u Kanadi. Biti ce uskoro. Nisam se htio odmah javiti jer dao sam sebi vremena da je malo ispitam. Ukljucio sam je na isti izvor zvuka kao PA2 i polako uporedjivao i prolazio kroz mogucnosti i ritmove kao i sve sto je vezano za instrument i za sada to izgleda ovako.
Izgled:
Mnogo bolje izgleda nego na slici. Mat crna boja. Klavijatura je napravljena od kvalitetnog materijala i dizajnirana do savrseno lijepog izgleda. (Napominjem da sam kupio dvije verzije 76 i 61 keyes ali sam za sada dobio samo 61 keyes verziju dok na 76 cekam).
Tipke su iste kao na PA2 i ekran je isti. Joystik mi se svidio iako sam vec bio navikao na PA1i2 joystik.
Odmah sam instalirao OS1.1 i pristupio ubacivanju seta iz PA2. Primjetio sam da su STYLE / Sounds / Pads / Song Book potpuno kompatibilni sa PA2 sto mi je uveliko olaksalo posao. U potpunosti sve loadirano je railo bez ijedne greske isto kao i na PA2. Svakako GLOBAL nisam ubacio i to se nesmije ni uraditi. Performance netreba ucitavati jer iako su kompatibilne treba ih ubacivati jednu po jednu i sortirati prema grupi instrumenata jer u ovome polju je glavnina razmimoilazenja izmedju PA2 i PA3. Naime PA3 nema user za Performance ali dok u PA2 imamo samo dva polja po gurpi (P! i P2) kod PA3 klavijature imamo cetiri polja po grupi (P1,2,3 i4) te prakticno svaka grupa ima dosta mjesta za Performance iz PA2 usera. Rekao bi da je ovj novi pristup bolji jer su zvukovi slozeni u grupe kojim i pripadaju. Znaci jednu po jednu performancu ubacivati.
Zvuk:
Kao sto znamo da PA2 za nijansu drugacije zvuci od PA1 takav je slucaj i sa PA3. Definitivno zvuci drugacije i rekao bi bolje. (Ja svakako vec volim zvuk PA2 koji zvuci izuzetno kvalitetno). U cemu se to bolje ispoljava. U cistijem, sirem, meksem i bogatijem zvuku. Sve to rekao bi za nijansu koja ce nekome znaciti vise a nekome manje ali je uocljiva. MAXX AUDIO je izuzetno upotrebljiva novost koja nam daje mogucnost izbora zvuka u raznim ambijentima i na razlicitim razglasima i svakako na razlicitoj upotrebljivoj snazi sto se moze sacuvati u memoriju i pozivati po potrebi. Evo naprimjer ako sviram samo na dvije EV ZXA5 kutije u manjem prostoru (znajuci korga da svira tek dobro kad se odvrne na odredjeni jaci level) u ovom slucaju sa MAXX AUDIO dobijam bogat zvuk na manjoj snazi. Veliki napredak se dobio u trak kontrol editingu gdje mozemo svaki elemenat drum sekcije u potpunosti doraditi (EQ/EFEKT/AMBIENT/oscilator editing) sto daje savrsenu mogucnost finog miksa drum elemenata u zvuk. Tu su novi drum kitovi koji su oznaceni sa amb=ambience i radi fantasticno tako da ce biti jako malo potrebe za drum semplovima. Rekao bi znatan napredak u bubnjevima za korga. I bass gitare su dodate nove koje zvuce takodje moderno i kvalitetno. Opcenito sto se tice zvuka da je ovo nova generacija zvuka aranzera koja se nemoze porediti sa bivsim aranzerima ijedne firme. Klavijatura mnogo bolje zvuci i izgleda nego sto sam ocekivao. Zato se i nisam odmah javio nego sam sacekao par dana da sredim utiske sto je moguce vise realnije. Primjetio sam da prilikom loadiranja multisempla traje duze nego na PA2. Ovo se odnosi na loadiranje u sempl modu. Isto tako i prvo loadiranje soundova sa semplovima trajalo je jako dugo da sam cak mislio da je klavijatura frizirana ali srecom sam bio strpljiv i cekao. Ubacio sam odmah prosirenje memorije koj se ubacuje malo drugacije nego u PA2 (procitaj PA3 upustvo). Memorija i semplovi sada rade odlicno i generalno receno loadiranje seta kad se klavijatura upali ide znatno brze nego kod PA2. Ima mnogo novih zvukova koji zvuce modernije i kvalitetnije. Isto tako i stajlovi koji su novi zvuce bogatije i interesantnije. Velika prednost u zvuku su novi navedeni drum kitovi i bas gitare. Vokoder zvuci kvalitetnije nego kod PA3. Otvoreni, cistiji a pri tome meksi zvuk daje dojam kao da si skinuo maglu to jest krpu ispred zvucnika u porednjenju sa PA2. Lakse je pjevati na mikrovon koji kod PA3 ima cistiji, meksi, otvoreniji i bogatiji zvuk. Generalno receno PA3 je mnogo veci pomak nego sa PA1 na PA2 i to je pomak iznenadjujuce pozitivan koji iskreno receno nisam ocekiva. Sladokusci dobrog zvuka nece biti ravnodusni prema ovome instrumentu i nastojace da ga kupe. Rekao bi da svaki utrosen novac na prelazku sa PA2 na PA3 ce biti opravdan u potpunosti. Sa ovim instrumentom korg je daleko otiso ispred sviju. Nema smisla vise stavljati ista u taj rang. PA3 je u svojoj klasi a sve ostalo je u suprotnoj. Mozda ce neki pomisliti da ove rijeci zvuce kao ODA PA3 ali vec ce te i sami to ubrzo uvidjeti. Evo to bi bilo za pocetak nagrubo receno.
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
striphio (15.08.2011), tonijo (18.09.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije