Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.07.2010, 12:01   #1
LatOpt
Početnik forumacije!
 
LatOpt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.05.2007
Postovi: 17
Downloads: 408
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
LatOpt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA50 i Yamaha DX11

Pozdrav kolege imam jedno lako pitanje i vjerovatno ste se vec upoznati sa tim. Naime povezao sam KORG PA-50 i Yamahu DX11 MIDI-jem i sa Korga vucem boje gore, tj. sviram na Yamahi sa bojama Korga. E sad, ako imam kombinovanu boju npr. sa Upp1 i sa Upp2 na Korg-u, Yamaha "vuce" samo jedan Upp1 a ne oba. Pitanje je postoji li opcija na Korgu gdje mogu da definisem da mi salje oba Upp. (nasao sam vec opciju gdje definisem pojedinacni kanal {Upp,Low,Acc itd}, ali meni trebaju oba upper-a, a nemogu nigdje da nadjem opciju BOTH ili ALL ili nesto slicno.
LatOpt je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2010, 16:47   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa i ne treba BOTH ili ALL, ni nista slicno, nego na Korg namesti midi in recimo upper1 na kanal 1, upper2 na kanal 2. Na Yamahu podesis u midi out i na kanal 1 i na kanal 2 da bude taj jedan upper od yamahe t.j. ono sto sviras na klavijaturu, i tako ono sto sviras na yamahu ce se slati na oba kanala u Korga.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2010, 18:07   #3
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako "kombinovana" boja znaci da npr. zelis da sviras piano i strajh ujednom onda treba da nastelujes na korgu (ako je to uopste moguce) upper1 midichanel =1 a takodje i upper2 midichanel = 1 (znaci isti chanel)

verovatno nemas mnogo izbora u midi-kanalima jel su neki rezervisani za pratnju tj. bas, accompainment itd. ... logicno da su drums na kanalu 10 ...

ako je moguce da upper2 nastelujes na istom kanalu kao i upper1 onda yamaha komanduje obe boje tj. upper1 i uper2. ne smes nista menjati boje preko yamahe nego na korgu.

ako ne zelis obe boje da sviras ujednom, onda je potrebno da budes celo vreme kod yamahe u taj midimeni gde mozes da menjas midi-chanels za send ili transmit. tako menjas najbrze sa boje koja se nalazi na upper1 na boju ispod upper2
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije