Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.05.2014, 00:58   #1
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Gw8 ili korg Le ili .....

Znam da zvuci glupo pitanje al ajd da obrazlozim.
Treba mi pomoc da se oducim izmedju ove dve klavijature. Imam T2 i radim u bendu gde, nazalost, nema bubnjara pa se pola svirke oslanja na mene. Posto imam strah da mi na pola svirke, ne daj Boze, zabaguje Tyros mislio sam da kupim dodatnu klavijaturu malu, laku a i jeftiniju. Posto sam ranije imao Tr-a, znam ga u dusu. I mogao bih arpeegio iskoristi za nekoliko ritmova cisto da odradim vece. Posto sviram i bas manuelno. A GW8 nikad nisam video uzivo i uopste mi nije jasno koliko je to na kraju komplikovano srediti tu klavijaturu da zvuci pristojno. Koliko sam citao po forumu i skusao demo snimke nije me nekako odusevila.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2014, 13:00   #2
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nikakav GW-8, uzmi LE i uživaj....
Va-7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Va-7 za ovaj koristan post:
dmmacak (03.05.2014)
Star 02.05.2014, 13:20   #3
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gw8 je odlicna klavijatura, ali za tvoje potrebe bolje je da odaberes LE.. Sigurno neces pogrijesiti ako ga odaberes, znas i sam da je to odlicna klavijatura

A sto se tice sredjivanja gw8 klavijature, nema materijala onoliko koliko ima za korg le, tako da ako se odlucis za gw8, morat ces da sjednes za klavijaturu i provedes sate i sate da bih sve nastimao da bude po tvojoj mjeri... A vec za LE, znas i sam, ubaci dobre semplove i nemaš problema..

Promijenjeno od donniefalcone (02.05.2014 u 13:22 sati)
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio donniefalcone za ovaj koristan post:
dmmacak (03.05.2014)
Star 02.05.2014, 13:41   #4
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Južno i tužno
Postovi: 378
Downloads: 4118
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: Yamaha Psr 9000, Ketron X1
Interesi: Mašinstvo, muzika
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da bi se Roland Gw8 sredio po svom ukusu, znači da se kucaju ritmovi, ili da se postojeći već prepravljaju, konvertuju, da se upozna sa klavijaturom i njenim mogućnostima, načinom rada, i složi neki pristojan set koji će završiti posao, ali daleko od detaljisanja, već onako pristojno da radi, potrebno je dobrih 2 meseca, zajedno sa bojama, i to dnevno po par sati rada. Ovo važi i za Gw8, ali i za sve ostale klavijature, ako ne radimo po principu "Učitaj set i vozi".
Da imam tog vremena, i volje za tako nešto na tvom mestu, ja bi se odlučio za Gw8. Ako nemaš ni jedno ni drugo, što dalje od Gw8. Jedino što može da se ispreči između vlasnika i Rolanda Gw8, da klavijatura "zapeva" kao 5x skuplje klavijature je nedostatak vremena i volje za sređivanjem.

Uzgred, otkud strah da će Tyros da zabaguje? Ne znam da je nešto poznat po tome.
calevh je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio calevh za ovaj koristan post:
dmmacak (03.05.2014)
Star 02.05.2014, 14:53   #5
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam GW8 pristojno zvuci kada se sredi. Ako volis sredjivati klavijaturu, sa GW8 ces dobiti i solo i aranzer u jednim. Za 800 KM mozes naci polovan, sto je super cijena.

Korg Le nije aranzer, tako da ne znam kako ce ti biti zamjena ako tyros zaglavi.

Ako ti do sada nije nikad zaglavio, sto onda brines.
LAsER je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LAsER za ovaj koristan post:
dmmacak (03.05.2014)
Star 02.05.2014, 15:19   #6
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moze ARP da zavrsi posao, samo, mnogo je ogranicen, moze da ti svira samo osnovni ritam bez prelaza, i ne mozes da menjas kombinacije jer se odmah ARP prekida...
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio NikolayTheM za ovaj koristan post:
dmmacak (03.05.2014)
Star 03.05.2014, 01:59   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa posto radim sa bendom uglavnom programske svirke moram biti sto posto siguran da nesto ne zastane. Ipak je to i ozbiljna pogodba tako mora biti i ozbiljna muzika. Tyrosa2 imam vec pet-sest godina i ja sam ga licno kupio novog. E sad elektronika je to. Zato sam i dosao do zakljucka da imam sigurno resenje za nedaj Boze. A opet za male pare.
GW8 bi mogao povoljno nabaviti. Al jos mi ne ide u glavu zasto su je toliko komplikovano napravili za sredjivanje. Imao sam ranije G-1000 i sit se nasvirao i napravio sam dosta ritmova od nule, pa sam pomislio da je i Gw8 poput starijih rolanda. Oticu u ponedeljak da ga pogledam. A kakvi su mu fabricki ritmovi da li su iskoristivi za svirku, bez prepravljanja?
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2014, 07:24   #8
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A gledaj, nije gw8 toliko komplikovan za sredit jedino je problem sto ce ti trebat malo vremena na pocetku dok ne skontas kako sta funkcionira... Sto se tice tvornickih ritmova, ako kupis verziju gw8 za nase trziste, u njoj ce doc par tvornickih ritmova za nasu muziku npr 7/8,dvojka,sasa,9/8,rumba i tako... Ali po meni, ne zvuce ekstra, treba ih malo srediti... Ako zelis,kada kupis gw8, javi mi se, ja cu ti poslati moj set za gw8 sa mojim performansama i ritmovima... Sredjen je po mojoj mjeri,al kad ti to ubacis u svoju klavijaturu morat ces malo efekte i sve ostalo prilagoditi svom ozvucenju,al eto makar cu ti olaksat posao oko pronalaska performansi i stilova... Gw8 je odlicna klavijatura i da se fino srediti..Poslusaj uzivo svirke od kolege bobana010 sa svadbi, pa ces vidit kako odlicno zvuci gw8 kad se sredi... Ponovo kazem, klavijatura nije toliko teska za sredit, jedino je tesko na pocetku dok ne skontas kako sta funkcionira,ali snaci ces se ti Otidji isprobaj klavijaturu pa nam javi dojmove Mene osobno su razocarali tvornicki stilovi, i tek kad sam nabavio klavijaturu nisam imao nikakvih drugih stilova vec samo tvornicke, i radi njih sam pomislio da je klavijatura losa tj nije bila po mom ukusu.. ALi kad sam ubacio par stilova i pomalo cackao po klavijaturi i sredio ih, klavijatura me zadivila...
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio donniefalcone za ovaj koristan post:
dmmacak (03.05.2014)
Star 04.05.2014, 14:29   #9
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao dobar poznavalac GW 8 ti mogu reći da su fabrički ritmovi skoro neupotrebljivi za svirku(ali svi,ne samo naši).Kad se sredi možeš sa njom svirati uz svaki aranžer top klase,a solo boje koje se prave od ROM boja(256 MB ROM) mogu se srediti da zvuče bolje od većine semplova koje možeš naći za KORG Triton Le.
Kao dobar poznavalac Yamaha Tyros 2 i 3(imao sam ih duži period) mogu ti reći da nikad nisu zabagovale,niti sam od koga čuo da ne baguju.
Poštujem to što si ozbiljan i odgovoran profesionalac,i sam sam uvijek imao rezervnu opciju,a to je bila Yamaha Tyros 2 i Roland GW 8,što bih i tebi preporučio.Što se tiče materijala za GW 8 imaš ovdje u download centru sasvim dovoljno za odrađivanje bilo kakve svirke(i sam sam dosta toga postavio).Pozdrav!
Dodato:
U gornjem tekstu stoji da nisam ni od koga čuo da Yamaha Tyros 2 ne baguje.GREŠKA-Treba pisati da ni od koga nisam čuo da baguje.Pozdrav!

Promijenjeno od makso68 (04.05.2014 u 14:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makso68 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio makso68 za ovaj koristan post:
dmmacak (04.05.2014)
Star 04.05.2014, 15:08   #10
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tyros 2 i LE su predobra kombinacija. Ne vidim zašto bi te izdao Tyros osim ako nemaš nekih problema. Ja ga godinama imam i samo mi se jednom desilo da me izda, a razlog je bio nestabilan napon u diskoteci, samo jednom a zgazio je milion svirki u svakakvim uslovima. Pričam kontradiktorno jer i sam radim na dva aranžera ali veruj mi da nema nikakve potrebe za tim, uzmi solo klavijaturu i radi, kad zaradiš više novca, zadrži LE i kupi noviji aranžer. To je moje mišljenje.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
dmmacak (04.05.2014)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije