Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.08.2013, 15:34   #1
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland G 1000,Drum set.

Pozdrav svima!
Imam Roland G 1000 klaviaturo, i 43 drum set naravno. Interesuje me da li može da uradim svoje nove drum set i da ih naravno stavim u klaviaturo? To još nisam radio do sada, a sada mi se čini da bi trebao da za neke nove pesme malo izmenim drum set odnosno da napravim novi drum set.
Ako to može i ako neko zna onda molim za malo uputstva!
Hvala.
Pozdrav.
F.
megane je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2013, 16:36   #2
zeljko_mo
Vredan član društva
 
zeljko_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.01.2009
Mjesto: MoStar:)
Godina: 35
Postovi: 221
Downloads: 557
Uploads: 2
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 23 puta u 17 Postova
Instrumenti: sve!
zeljko_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeljko_mo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sad ce čika sejox... samo što nije... pa ce da ti objasni fino
__________________
izvini brate, al nemaš pojma!
zeljko_mo je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2013, 22:19   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nemozes 100% od pocetka da napravis "svoj" drum set, i tipa kao kod Korga npr. das mu naziv "Moj bubanj" i tu si izvadio elemente iz naprimer svakog drum kita i slozio u jedan tvoj kako ti odgovara....To ne moze....Mozes da uradis npr. da ako imas ritam uradjen vec za jednu pesmu, a tipa stavio si ''Standard 2'' drum, ali naprimer, ne svidja ti se dobos iz tog drum seta, onda mozes da uzmes neki drugi dobos iz nekog od preostala 42 drum seta u ovom slucaju, ili tako svaki element koji ti fali, ali nemozes da dodas 44. (cetrdeset i cetvrti) drum set koji ce biti sastavljen od elemenata iz svih drum-ova po svom izboru koje si izabrao....Nije moguce....Samo ono gore sto sam ti rekao....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
megane (10.08.2013)
Star 09.08.2013, 22:52   #4
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo vidi ovu temu :

http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2bK8S2F4Y

Moze da stavis vise drums setova u neki ritam ali ne da napravis svoj drum set i da ga koristis na svaki ritam..... ima jos nekoliko tema na yu-midi ali nemogu da ih nadjem sad ... kasnije cu ti poslati linkove i videces kako mozes to da uradis
Dodato:
Nisam uspeo da nadjem temu gde je detaljno opisano ali evo ja cu koliko znam. A kasni je cu uploadovati jedan ritam u koji sam kombinirao vise setova.
Za pocetak odaberi neki ritam koji zelis da promenis i onda ides
F4 (UsrSt) ... (dugmici sa desne strane pored displeja )
... tu odaberes koju varijaciju ces da menjas ... recmo BSC (basic) Or (original)
onda zadrzi sihift (ispod displeja) i pritisni F2 (Micro)
Posle pritisni dugmic ispod tockica, M Drums (proceed) i pritisni M Bass ( ALL )
.... e sada si usao u micro mod. Recimo izabrao si neku rumbu u koju zelis da promenis Indijanke odnosno da zamjenis sa neke udaralje iz drugog seta (recimo zelis da stavis tarabuke sa Orientalnog drums seta ). Na desnu stranu displeja je automatski obelezano 1.Chnge i tako sa dugmicima na levu stranu pored displeja PAGE Down/up ides gore i dole i tako cujes udaralje (bas, dobos, cinele znaci sve sto je snimljeno na drum traku ). Znaci sa prvog tockica (drums part) ides na pocetak i onda sa PAGE DOWN dugmic polako preslusavas udaraljke i cujes onu indijanku koju zelis da promenis ( ovo je samo primer). E sada ostavljas tu indijaku obelezanu (recimo Status je C4 ) i ides na:
F3 - Insert
Upper1 - Proceed
Okreces Tockic ACCOMP GROUP - STATUS sve dok ne dobijes ovo

status velo gatetime
0
2
PC 1

NAPOMENA : Ove brojeve ne znaci da moraju biti ovako !!!

Kada dobijes ovo, sa dugmic PAGE down idi na PC pa onda sa tockic LOWER NUMBER namesti da broj bude 52, a tamo gde pise namesti da bude broj 2.

Kad sve to zavrsis pritisni na M DRUMS - Execute i vratices se opet na listu udaralje odnosno prvu stranicu micro moda

onda pritisni dugmic F1 - Change i sa dugmic pade down stanes na C4 u Status kolonu (znaci udaraljku koju si zeleo promeniti ) i sa sredni tockic BASS BANK promeni da doje na A4. Tako si promjenio jednu udaraljku u Drums traku. NAPOMENA: Kada dodas ovo onda ritam nastavlja da radi sa tim setom bubnjeva sto znaci da treba da radis ovo za svaku udaraljku ali ne a istim brojevima nego ako zelis da cujes onaj isti dobos sto si cuo na pocetku opet udjes u INSERT i postavis da bude ovako:

status velo gatetime
0
2
PC 1

znaci kao na pocetku........... to bi bilo to.
Veruj mi ne zelis da radis ovo trebace ti po jedan dan a mozda i vise kako bi kompletno sredio jedan ritam, trebace ti nerve od celika jer je veoma dugacak proces ali i dobices veoma dobar rezultat . Kad bi neko napravio jedan kompletan set ritmova za rolanda na ovaj nacin onda svako ce pozeleti da ima ovu masinu . eto ja sam probao da DOsredim jedan ritam ali sam se ugusio od cigarete XD. Uploadovacu taj ritam da cujes kako radi.

Promijenjeno od Jovan4e (10.08.2013 u 00:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
megane (10.08.2013)
Star 14.08.2013, 22:11   #5
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam davno to radio na g1000 slaganje drum seta za određeni ritam, to je sifizov posao ali dobiješ upravo ono što želiš. G1000 nije nova kljava i ima puno stvari za downloadati za nju s neta pa ako ti se ne radi to probaj potražiti nešto na netu, možda nađeš ono što tražiš
Va-7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Va-7 za ovaj koristan post:
megane (14.08.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije