Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.11.2020, 23:58   #1
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland E-A7 i vlastiti folder?

Evo par dana muku mučim s ovim aranžerom, to mi je prvi aranžer ikad.

Skontao sam kako na desnoj strani snimiti sa stika na internal boju u folder imena po mom izboru.
Ovo na lijevoj strani me buni.

Prije svega, nađem ritam, pustim, pokušam tražiti boju, i sam mi promijeni ritam lijevo, koja je to glupost.

Drugo, kako da kopiram ritmove sa stika na int na lijevoj strani.

Onako sve je razbacano, ovi setovi, pola i ne radi, pogotovo brma rumba hm i slične, play i ništa, neko je to već ubacio u int, al ne svira, nema ničega.

Sve u svemu, hoću da prebacim ritmove i boje u aranžer, pa onda sve snimim nazad kao backup na usb, neka je razbacano, a onda ono pritisnem write kad mi godi, i u svoj posebni folder spremim pod mojim nazivima, pa mi je lahko kasnije nać, a svako malo kad imam više stvari ubačenih radio bi backup na stik.

To bi volio da mi neko objasni.

Druga stvar, imaju kao tri instrumenta koja se spajaju u jednu boju, e kako sad spremiti taj ups u moj folder sa "više boja od po tri boje".
Na primjer, prva boja su tri harmonike, druga boja su tri violine. Harmonike sviram na foršpilu, violinama pratim glas?

Gdje mu je Break bez da mijenjam 1234 način rumbe?
Pritisnem end, on ga zavrti i nastavi opet svirat kao da sam pritisnuo Break a End, koja logika?

Ima li neko da neke osnove napiše u vezi ovog aranžera, ovo pomenuto i ostalo što je bitno?

Mene ne zanima kako napravit na njemu ritam, ja to u DAW-u, pa ću prebacivat, ili ću tražit i kupovat setove, samo eto da znam ove osnovne stvari.

Promijenjeno od mll (09.11.2020 u 00:01 sati)
mll je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2020, 07:44   #2
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

1. Nije nikakva glupost sto ti menja ritam, radi se o tome da mozes vezati namensku boju uz neki namenski ritam recimo i tako kada pozoves boju on ti odma pozove potreban ritam, ako neces da ti menja ritam tokom odabira boje, jednostavno pritisnes dugme Lock, koje se nalazi pored dugmeta Split

2. Ritmove sa flesha kopiras tako sto odes u menu, druga strana file utility, gore odaberes int/ext,znaci ti stavis ext, my styles recimo, option, copy, odaberes sta hoces kopirati mozes i vise od jednom, onda zasvetli zeleno dugme enter, nakon entera znaci da si kopirao i sada promenis gore umesto ext stavis na int memoriju, odaberes folder gde zelis prebaciti, onda option pa zatim Paste, i staylovi su kopirani na zeljenom mestu

Break se uglavnom nalazi na Intro4

To sto kad stisnes End a on i dalje svira, znaci da na tom staylu je napravljena i 5. variacija, to se pojavljuje na brminim ritmovima, variacije i prelaze mozes stavljati na variation 1-4 i jos na Ending 1-4 a moze se stavljati i na intro 1-4

ukratko o ovome a kada uhvatim vremena napisacu ti i ostatak, nije nista koplikovano

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2020, 13:17   #3
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Otpisani-EA7 Pokaži Post
1. Nije nikakva glupost sto ti menja ritam, radi se o tome da mozes vezati namensku boju uz neki namenski ritam recimo i tako kada pozoves boju on ti odma pozove potreban ritam, ako neces da ti menja ritam tokom odabira boje, jednostavno pritisnes dugme Lock, koje se nalazi pored dugmeta Split

2. Ritmove sa flesha kopiras tako sto odes u menu, druga strana file utility, gore odaberes int/ext,znaci ti stavis ext, my styles recimo, option, copy, odaberes sta hoces kopirati mozes i vise od jednom, onda zasvetli zeleno dugme enter, nakon entera znaci da si kopirao i sada promenis gore umesto ext stavis na int memoriju, odaberes folder gde zelis prebaciti, onda option pa zatim Paste, i staylovi su kopirani na zeljenom mestu

Break se uglavnom nalazi na Intro4

To sto kad stisnes End a on i dalje svira, znaci da na tom staylu je napravljena i 5. variacija, to se pojavljuje na brminim ritmovima, variacije i prelaze mozes stavljati na variation 1-4 i jos na Ending 1-4 a moze se stavljati i na intro 1-4

ukratko o ovome a kada uhvatim vremena napisacu ti i ostatak, nije nista koplikovano

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Hvala ti.
Večeras ću probati kako si napisao.
Kod mene brma ritmovi imaju, ali ni jedna tipka od 4 ne daju ritam.
Ima folder i JV, ima bass jedino ako držim neku tipku lijevo, bubnjeve nema.
Reximo ima pjesma kockar piše, i sve što svira na tom kao ritmu je bass, ako držim tipku.

Ritmovi na roland Srbija imaju u My styles, ali izgleda da taj folder ne da kopirati, samo udk i upg.
Dodato:
Play dugmić mi je isto grub na desnoj strani baš, više puta ofula kad stisnem.
Dok na lijevoj odma hvata.

Nov sam kupio, možda se nije razradilo.

Promijenjeno od mll (09.11.2020 u 14:46 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mll je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2020, 16:45   #4
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To sto ti ne radi brma i jv, to je zato sto ti je bubanj i ostali elementi na pogresnom sempl useru spakovano, moras pogledati u staylu u makeup na kojoj poziciji vuce dk, bas, acc1... to sve moras postaviti na svoja mesta kako bi ti stayl radio sto posto.
Na brmi je dk recimo na user 7 a na JV je recimo dk na user3, te sve elemente moras postaviti na svoja mesta da bi radilo.
Uzmi JV stayl, otidni u makeup zatim stisni na dk recimo i u desnom ekranu ce ti pokazati sa kog usera vuce dk, isto tako za bas, kontru itd (pisem napamet nije mi ea7 pored mene ali odprilike takav je postupak)

Folder sa ritmovima RolandSrbije uzmes i kopiras preko menu,, file utility kao sto sam ti dole napisao, svi staylovi se mogu kopirati sa ext. na int. i obrnuto, dok se dk recimo ne kopira vec se radi import dk...

Pozdrav
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2020, 02:47   #5
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lock dugme ne zaključa ništa.
Pritisnem drugu boju i ode ritam na neki deseti i pored toga što je Lock stisnuto.

A ovo za MakeUp te uopće ne konta, ne znam kako doći do toga make up, ako misliš na Option - MakeUp Tools - ima popis instrumenata, i šta, ništa.

Otiđi u make up - gdje ti je make up?
Stisni dk - gdje ti je dk?

Druže ja ne znam ništa o aranžerima, to je isto da je tebi kažem idi na cc#1 u DAW-u, a ne objasnim proceduru dolaska do cc#1.
Dodato:
"sa kog usera vuče dk"
Izvini, ja ovo ne mogu naći, opet sam sve zezno, i moram vraćat backup. 🤷*♂️
Kako sam gore napisao, ako odem u make up tools, nema to dk nigdje.
Nekakav popis instrumenata je na lijevom, a desni ekran pokazuje neke postavke promjene ritma, boje, bassa, bubnja i ko zna šta.
Učitaosam bio backup seta u int, pušta mi ritmove sad lijevo, ali desno lim šta darnem, na primjer hocu harmoniku uz iki foldera, prebaci mi odma na drugi ritam.

Jedino ako izaberem prvo desno boju, pa lijevo ritam, tako može.
Trevalo bi valjda kad kliknem "kockar" lijevo, da mi ubaci automatski boju od te pjesme, a i ne mora ok, samo da ne zeza ovim što mi uvijek zezne ritam.
Sviram kockar foršpil, hoću violinu da pratim glas, op, ode na Poljsku polju ritam.

Čitao sam cijeli manual, džaba, u njemu ima svašta nešto, a na kraju nema ništa.
Nigdje ovo nije objašnjeno, možda zato što su ovo pravljeni setovi, jer fabričke boje ovo ne rade, ne promijene ritam, samo ovi setovi kad se ubace mijenjaju.

User program 123456789 isto kad se stisne mijenja boju, mijenja i ritam.

Promijenjeno od mll (10.11.2020 u 03:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mll je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2020, 09:26   #6
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zadrzi LOCK taster i onda odaberi sta zelis da bude zakljucano promenom User Programa.
U tvom slucaju - STYLE treba da bude lock ON.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2020, 18:11   #7
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok, nekako je to lock proradilo.
Izaberem stil stisnem lock, i tako mogu mijenjat.

Sad me drndaju druge stvari.

Kad sam tek dobio klavijaturu, bila je na v1.03, uključim tamo rumba Srb 0660, uključim lapsus ton i deri ga, lijeva ruka mijenja bass, desna svira.
Sad kako sam ažurirano na v2.01, i isto postavim rumba 0660, ovamo lapsus, i idemo desna ruka, bass ostaje isti, choir se neki kao pad ubacuje sa off notom u odnosu na bass jer bass uopće ne mijenja lijeva ruka, idemo desnom začiniti, sviraj, Lepa Brena, čik pogodi, i čik em se prigušuju tipke na bržim dijelovima sviranja, nekad ostanu prigušene do kraja, i moram ponovo učitati boju, ali većinom jedna tipka se čuje +579db, druga - 789db, i em što imam osjećaj da kasni svirka za ritmom.

Nije u pitanju set, jer taj lapsus boja je napravljena od string iz fabrički boja, ako i ja isto napravim opet sve isto radi, odnosno ne radi.

E sad kad spojiš rumba Srb 0660 koja dodaje aaaaaahhhhhh,a ne mijenja bass, s notama gdje se jedna čuje do daske, druga daleko ispod daske, s tim da kasne, neke se i na trilerima i ne čuju da sam ih stisnuo, dobije se hit, da takav ni dijete od dvije godine da skače po klavijaturi ne bi napravilo.

Uputstva rolanda su this is great synth, great this, great that, niđe napisano kako, šta, što, zašto, zbog čega, đe izbacit ovo prigušivanje, đe postavit da se bass mijenja na lijevoj strani klavijature, bitno je da ste napisali great popišanke.

Ovi iz Rolanda ako rade aranžere za već iskusne korisnike uredu, ako ciljaju da će im neko ko je nov u ovome opet kupit proizvod, mnogo su se zajebali.

Možda je ovo kod mene do aranžera, možda neko misli da sam glup, znam da nisam, ne zvuči mi klavijatura dobro, nešto ne valja s njom, i to pogotovo sad poslije ažuriranja, i znam da nigdje uputstva nema kako i šta, šprdačina i na roland Srbija i na engleskom uputstvo, oba sam čitao.

Imaju kako semplove ubacit, kako snimit ups, i kako se pali i gasi.
Jebo vas i vaša klavijatura i uputstvo.
Dodato:
I ova stranica, pišeš post par minuta, klikneš submit i traži ponovo login, i iznova moraš pisat post, i vi ste pametni kao i ovi iz rolanda, što držite ovu stranicu.
Dodato:
Probao sam par puta Korg PA 800, de, bolan, stisneš dvije tipke i sviraj, nikad ni njega u životu prije nisam vidio, a sve fino prikazano i nazivi tipka daju smisao i odgovor na svako pitanje koje ti se mita po glavi. ne znam ko me navrati da kupim ovo govno, sa ovoliko tipki na kojoj niti jedna nema jasnu namjenu.

Promijenjeno od mll (10.11.2020 u 18:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mll je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2020, 18:31   #8
Otpisani-EA7
Vredan član društva
 
Otpisani-EA7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.03.2006
Mjesto: Svajcarska
Godina: 37
Postovi: 278
Downloads: 1796
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland EA7 / Weltmeister Supita
Otpisani-EA7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Otpisani-EA7 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

procitaj pravilnik foruma, sa ovakvim pljuvanjem po forumu, mislim da neces dugo ostati ovde,al ajde,

sto se tice logovanja na sajt, prvi put kad se ulogujes stisnes da zapamti nalog i lozinku i stikliras ono ispod ostani ulogovan, tako te nece izbacivati i bices ulogovan dok pises,

sto se tice rolanda, kazes da ti je prvi aranzer, korg i roland nemaju veze sa vezom sto se tice operativnog sistema i samog koriscenja, korg je mnogo laksi za sredjivanje jer mu je takav os, roland zahteva stolica da se ugreje dok udjes u sistem rada i sredjivanja,

taj koji te je savetovao da kupis ea7 lose te je uputio, ea7 moze da se sredi kako pozelis, mana je ta sto je put dosta koplikovaniji nego na korga recimo i ne preporucujem ga kao prvi aranzer,

ovde mozes da dobijes odgovore na sva pitanja, ali kako si krenuo ovako sa bombardovanjem i pljuvanjem, necemo daleko stici,

ja sam imao g600, g800, g1000, korg pa1x, pa2x i posle toga ea7 vec par godina i kao sto vidis sve radi kako treba, dosta strpljenja i vremena treba ako hoces nesto da postignes, ovako sve brzinski, bice malo teze, mozemo ti pomoci ako zelis, ima oar tema o ea7 pa procitaj malo i tamo, svasta je pisano,

srdacan pozdrav

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Otpisani-EA7 je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2020, 19:18   #9
mll
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2020
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mll ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eto napisao sam post, utrošio pola sata, da bi opet sad trebao ponovo pisati.
To nije pljuvanje, to je istina.
mll je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2020, 10:02   #10
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posle update je potrebno odraditi Factory reset, pa ponovo ucitati set. Verovatno si to uradio, ali ipak da napisem jer se moze dogoditi da se pojave neke greske ako se ne uradi po proceduri.
Na stranici https://www.roland.com/global/products/e-a7/support/ postoje dva uputstva za EA7, jedno je Owners manual drugo je Reference manual. U ta dva uputstva je sve do detalja opisano pa preporucujem.
Ako zelis neko razjasnjenje za odredjene konkretne probleme, predlazem da probleme malo preciznije opises kako bi saznali sta te muci. Ovako, samo mogu da nagadjam.
Morison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije