Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2016, 21:46   #201
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Volio bih da mi netko objasni zasto se Roland EA 7 poredi sa Korgom PA3?Zbog kvalitete,tezine kupovne moci itd?U zapadnoj Europi ga porede sa Korgom PA 600 ili Yamahom psr 770.
Unaprijed hvala na odgovoru.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 01:39   #202
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Verovatno zato sto imaju istu namenu a neki korisnici imaju oba modela pa su uporedili jedan sa drugim...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 01:54   #203
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Volio bih da mi netko objasni zasto se Roland EA 7 poredi sa Korgom PA3?Zbog kvalitete,tezine kupovne moci itd?U zapadnoj Europi ga porede sa Korgom PA 600 ili Yamahom psr 770.
Unaprijed hvala na odgovoru.
Pozdrav kolega,pretpostavljam da ste posedovali ili probali obe sprave,pa nam iznesite Vi svoje utiske???Hvala unapred.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 08:10   #204
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na brzim odgovorima. To da oba dva modela sluze vjerojatno za istu svrhu sam shvatio, da imaju 61 tipku u dvije boje isto tako. Do sada nisam imao prilike da probam Rolanda jer ih nema u prodaji. Mozda krajem mjeseca, uglavnom cim bude narucujem. Po prijasnjm postovima sam dosao do zakljucka ili da je Korg PA 3 los a Roland EA7 superiorno bolji, pa sam iz tog razloga zamolio za objasnjenje.
U svakom slucaju hvala na odgovorima.
ffb je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, ffb, za koristan post:
Boban010 (21.01.2016), sinisa (20.01.2016)
Star 20.01.2016, 08:29   #205
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa3x moze buti skuplji ali losijo nikako

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2016, 09:01   #206
ivangajic01
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Postovi: 72
Downloads: 144
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 27 puta u 18 Postova
ivangajic01 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Hvala na brzim odgovorima. To da oba dva modela sluze vjerojatno za istu svrhu sam shvatio, da imaju 61 tipku u dvije boje isto tako. Do sada nisam imao prilike da probam Rolanda jer ih nema u prodaji. Mozda krajem mjeseca, uglavnom cim bude narucujem. Po prijasnjm postovima sam dosao do zakljucka ili da je Korg PA 3 los a Roland EA7 superiorno bolji, pa sam iz tog razloga zamolio za objasnjenje.
U svakom slucaju hvala na odgovorima.
Ovaj bolji,ovaj nije,takve raspravke su bespotrebne i ne vode nicemu,PA 3 je top aranzer,pa se poredi sa njime iz tog razloga,a EA 7 ima funkcionalnost na visokom nivou i ono sto je od zvukova dato gotovo treba se pomuciti da se dobije na bilo kom Workstationu i aranzeru.Kad budete probali Rolanda videcete o cemu pricamo.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
ivangajic01 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio ivangajic01 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (02.04.2016)
Star 20.01.2016, 09:13   #207
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala
ffb je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 03:27   #208
Teomida
Početnik forumacije!
 
Teomida's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.01.2016
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Teomida ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo sprava je kod mene nekih nedelju dana. Posle 15 godina sviranja na Yamahi i Korgu,kupio sam Roland E-A7. Prvi utisak kad sam kod Worge došao da probam,bio je "kakva je bre ovo igračka?" Ali... Kad je čovek upalio spravu i sve podrobno počeo da mi objašnjava,još kad sam čuo kako to zvuči,kez nisam skidao sa lica. Ljudi ovo je čudo od klavijature. Prvo moram da kažem da je ova klabijatura ostvarenje mojih snova. Sad ću da objasnim. Ja nisam aranžerista. Sviram bas-kontru. Aranžer se pali vrlo retko. Kad hoću na miru da ispušim cigaru a ide neka rumba,e onda ga nekad upalim. Sa ovom spravom sam dobio vrhunsku solo klavijaturu sa svim onim što ima G6 i odličan aranžer. Samo što sad mnogo više palim aranžer jel to zvuči na razglasu fantastično. Da stvar bude interesantnija,dan pre neko što ću kupiti Rolanda prodao sam moju Yamahu. Otišao kupio Rolanda i sutra dan sa njim otišao na svirku. Toliko je lak za rukovanje da nisam ni jednu grešku u rukovanju u živom nastupu napravio. Ono što je mnogima dilema točkić za tempo. Ovo rešenje je mnogo bolje. Brže se rukuje tempom nego točkićem. Najbolje je bilo na svirci kad sam pustio na registru boju harmonike Worgine Sive koja je usemplivana i počeo da sviram. Moj harmonikaš je hteo da razbije svoju dvojku Guerinija kad je čuo kako to zvuči.:-) Ne bih ja sad pravio poređenje sa drugim spravama. Možda je najbolje reći da je E-A7 klasa za sebe. Eto za sad toliko od mene. Pozdrav!

Послато са Lenovo K920 уз помоћ Тапатока
Teomida je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 04:39   #209
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ehhh kupio i ja EA7 -dosao u trgovinu samo da vidim i tako to- otisao u birtiju i sjeo i narucio si pice sam sa sobom i razmisljam dal da uzmem ili ne posto ima doma bk5 i gw8 izaista imam na sta svirat. dilema teska zena veli ne a srce kaze da i odoh ja natrag u trgovinu i kupih. Nadam se da cu biti zadovoljan
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2016, 10:32   #210
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam poredio EA7 sa Pa3 samo iz razloga što Pa3 imam i bio mi dostupan za poredjenje.Poredio sam boje i sa fantomom G6,jedan na jedan,drugačije radi Ea7,radi odlično,ali suludo bi bilo reći da radi bolje od fantoma,jer ne radi.E sad boje se prave po listama,folder ima,nprZabavne,otvoris listu i na jednoj stranici uvek ima dostupnih 10 mesta na ekranu koje se pozivaju na jedan klik,koncepcijski su isto uradili kao na Korgu samo to malo drugacije spakovali.Ja sam sredio sve farbe za zabavnjake,strance,a za narodne idem lagano. Cak sam uspeo da konvertujem svoj set sa Korga,i sad cu polako da sredjujem kontre i perkusije.Moram samo jednu stvar da kazem,Dejan sto je postavio primere demo snimaka koji ponavljam nisu po mom ukusu,kada se puste na razglas radd odlicno,masno,čisto i ništa ne mulja.
svrakan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio svrakan za ovaj koristan post:
gorangica (02.02.2016)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije