Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2007, 17:58   #1
Sheki
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2005
Mjesto: Ohrid
Postovi: 6
Downloads: 274
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: Muzika, KorgPA80, Klarinet
Sheki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sheki pošalji poruku preko MSN messengera
Standard PA80 problem sa zvucnicima

Zdravo svima..

Imam jedan veliki problem na moj PA80. Neki put nece desni zvucnik da radi, gubi glas i moram ga udarati sa rukom pa onda neki put dodze glas a neki put ne, moram da ogasim sint i tako dalje.... Problem je kad sviram live, onda normalno kad se to desi ritam se ne cuje na desnom strani.
Reko mi jedan da formatiram sint napraviosam to ali opet isto. Molim vas pomagajte.
Sheki je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2007, 18:49   #2
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mora da se zica otkacila sa speakera cim ga treses dnevno heh
nego nista od toga nosi u servis i da naprave od udaranja
nema nista.
poz.
blusa je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2007, 19:37   #3
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Najbolje da ga nosiš na servis,jer sigurno je nekakav sitan mehanički kvar. pozdrav
dux je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2007, 20:16   #4
elvis
Vredan član društva
 
elvis's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2005
Mjesto: switzerland
Godina: 44
Postovi: 130
Downloads: 861
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa800-cz1000,cz230s,cz5000,cz3000,cz101,-roland alfajuno2,korg prophecy,yamaha dx9..roland xp50...
Interesi: glavni hobi,heineken i rubin vinjak,,pa onda:karlovacko,lasko,tuzlansko i jelenko obavezno..
elvis befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
elvis pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

,,ej sheki prijatelju kako sam ja moga samaro ama ubio ga od samaranja ..nisi prvi da se to desilo ja ih znam bar desetak slucajeva..od formatiranja nema nista..imas paar kablica otprilike na sredini klavijature iza display,jedan od njih treba biti fakticki zalijepljen pricvrscen za bilo kakvu podlogu,ali nije :wink:koji kabal je to tacno neznam ti reci,nego pustis ritam da laufa onda lagano mrdaj kablove iza display,tamo vamo dok ne naletis na vakel..kad naletis na vakel prilijepi ga-zalijepi na prvu podlogu,,mislim sa izolir-bandom..bar je to kod mene takva greska bila..ili ga nosis kod doktora..
eto,pozdrav od mene...
elvis je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2007, 20:43   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju ako imaš garanciju odnesi ga na servis,a ako je protekla sačekaj koji dan da dovršim svoj prvi Tutorial kako da se poprave neke stvari na PA-seriji (PA50,PA80) biće sve detaljno objašnjenno sa slikama i upustvima pa ako gazda odluči da objavi ja mislim da će mnogima pomoći kao što je Blatusan (koji ga već očekuje) i mnogim drugima...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 02:10   #6
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma udaranje nista ne rjesava ali ako proradi kad ga udaris onda super...lako rjesiv kvar Danas sam cuo da je tip prodo PA 80 za 500 EUR iz razloga sto nerade zvucnici. hmmm po meni glupost! Pa i ako nerade sta ima veze nego ti jarane odnesi to u specijalizovani servis nek ljudi to srede. Evo sta se meni desilo veceras...morao sam upotrjebiti fen za kosu kako bi susio svoj Korg Trinity jer je jedan konj slucajno prosuo vodu po njemu dok sam svirao. Sad je pored radijatora a ujutro cemo vidjeti radi li ili ne Do sada mi se to desilo XXX puta u kafani za ovih 15 godina kako sviram pa nije bilo stete...Sva sreca pa nije po PA1Xpro...ubio bi ga
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 02:13   #7
meko
Drugar foruma
 
meko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.07.2006
Mjesto: Njemacka
Postovi: 86
Downloads: 2638
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Interesi: muzika
meko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
meko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Re: PA80 problem sa zvucnicima

Citat:
Originalno postovano od Sheki
Zdravo svima..

Imam jedan veliki problem na moj PA80. Neki put nece desni zvucnik da radi, gubi glas i moram ga udarati sa rukom pa onda neki put dodze glas a neki put ne, moram da ogasim sint i tako dalje.... Problem je kad sviram live, onda normalno kad se to desi ritam se ne cuje na desnom strani.
Reko mi jedan da formatiram sint napraviosam to ali opet isto. Molim vas pomagajte.
Ako nemas garanciju na svome instrumentu ti slobodno njega otvori neces nista pogresno uraditi, samo polako i pogledaj koje zice vode iz toga zvucnika pa pomeraj pomalo dok ne pronadjes gdje je problem.Ovo ti preporucujem jer sam i ja svoj otvarao i nije nista opasno po instrumenat.Takav slucaj nisam imao vec jedan drugi ali je takav kvar imao jedan moj prijatelj i na taj nacin je to resio to sto je prikacijo neku zicu koja se bila otkacila.Probaj slobodno ako nebudes mogao onda ga mozes ponovo zatvoriti i dati na servis.Inace su pa-serije mnogo osetljive i imaju vec svoje mahane najcesce su to ti kontakti ili joystick ili kotac za tempo.Mnogo sam takvih slucajeva cuo kod ljudi koji imaju pa-seriju.Pozdrav-Meko.
meko je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2007, 08:27   #8
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad ga budes otvaro pazi na kapblove da ne puknu. Ako ga udaras u zvucnik onda mora da ti je broblem na zvucniku ili bolje receno na zicama koje se nalaze nazvucniku. Jer dok dolaze vibracije (udarci) na zvucnik on pocinje davat ton. Pogledaj malo zice koje ti spajaju zvucnike(koje se nalaze na zvucnicima). Moje misljenje 5 min treba i da popravis sam a Boga mi 10 min da otvoris klavijaturu Uglavnom ako nije to onda gubis kontakt u samom kablu znaci da je negdje prekinut ili pregrio.
Pozdrav, Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa80, problem, zvucnicima


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije