Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.01.2008, 19:12   #1
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag PA800 - Display Problem

Zdravo Kolege

Imam Problem sa Dosplayom na PA800. Kupio sam ga 27.12.07 nov u Kraljevo kod "MUSIC CAPO d.o.o." i dole sam vec primetijo da mi se sledece desava, ali sam mislio da je do Kabla, pa sam promenijo Kablo i vido da nije do toga.
Ako ne radi recimo 3-4 sata i onda ga upalim, nece display odma da se upali nego moram PA800 ugasit i ponovo upalit, po nekad par puta i tek se onda i display upali, a inace kad ga prvi put upalim i display "ne radi", mogu "tipkat" po displayu i menjat rimove itd. samo sto se onda ne vidi nista.
Pa mi je jedan Kolega rekao da je to bolest kod tih displaya i kaza da ga osvijetlim lampicom kad ga upalim, i on se odma upali, vec isprobo i to radi.

Sad je moje pitanje: dali mogu to sam da popravim nekako, znaci ako je neki kontakt da kabla malo procackam, posto sam vec otvarao sve klavijatire sto sam dosad imao da vidim kakvi su unutra a po neke i da popravim (Roland em2000, g800, e96, e70, Triton LE/TR, X5-D) a i od Kolege PA1X da mu popravim display, imao Kontakt, nebi bio problem i da otvorim PA800, ali nisam siguran dal je neki Kontakt ili je bas do Displaya, onda bi cekao dok odem opet u Srbiju (u Nemackoj zivim) pa bi ga odneo na Popravku, kad vec ima Garanciju, ali cu tek mozda za 3-4 Meseca dole. Bio bi Zahvalan kad bi mi neko mogo sta rec o tome.

Poz...Amel
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 19:21   #2
MrNobody
Drugar foruma
 
MrNobody's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Austrija-Linz
Godina: 45
Postovi: 54
Downloads: 488
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: " Korg Pa800 i Triton Le "
Interesi: Computeri, Motori, Muzika ;)
MrNobody befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MrNobody pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav Amele ja isto imam PA800 i takav problem nisam do sada imo a imam par prijatelja i kako znam ni kod njih se tako nista nije pojavilo!
Moje misljenje nemoj otvarat Klavijaturu odnesi to tamo gdje si kupio nek to poprave il nek ti daju novi, ja mislim da nije do kablova kakvih nego do samog displeya ima gresku neku! Nadam se da sam ti mogo imalo pomoci! Pozdrav
MrNobody je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 19:45   #3
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja imam pa 800 nekoliko meseci i nista slično mi se nije desilo niti sam čuo od nekoga tako nešto. Ja bih na tvom mestu otišao u radnju i tražio nov aranžer. Inače po zakonu sva tehnička roba koja je u garanciji a mlađa od šest meseci i pokvari se nešto ili je neispravno od samog starta mora biti zamenjena novom. Znaci čak ni njima nemoj dozvoliti da ti popravljaju aranžer već neka ti daju nov.
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 20:33   #4
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala na Odgovorima Kolege, ok onda cu cekat dok odem dole sledeci put pa cu ga odnet u Radnju. Najgore mi sto imam do Kraljeva oko 1800 km ^^, a sutra bi ga odneo
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 20:36   #5
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

e jbg nisam ni video da si u nrw pa neznam nadji neki korgov servis i raspitaj se dali ti i tu vazi garancija pa pokusaj tako
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 21:51   #6
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard garancija treba da vazi i u njemackoj

ako imas uredan racun i na klavijaturi ima nalepnica sa seriskim brojem odna to mora da se popravi ovde garancija je na sve korgove instrumente u svetu 6 meseci obavezno e sad zavisi od drzave gdje je kupljen u njemackoj i u eu je 2godine tako da na osnovu seriskog broja ljudi iz korga znaju gde je isporucena klavijatura i kakva je garncija mislim da bi ti to popravili ovde bez velikih problema...to je kao i auto zamisli odes sa novim mercedesom u srbiju i on se pokvari mislim da je svaki servis ovlasten od mercedesa zaduzen da ga popravi...
MT775 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 21:53   #7
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 45
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to i ja mislim.........
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2008, 22:45   #8
banex
Vredan član društva
 
banex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.11.2005
Postovi: 129
Downloads: 2345
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
banex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda je to do seta koji si ubacio.Kada ucitam neki drugi set desava mi se da upalim i onda cekam par sekundi i tek onda se pojavljuje slika na ekranu.Danas sam ubacio neki drugi i sad kako upalim klavijaturu tako mi se pali i ekran.Pokusaj da izbrises sve i da ubacis neki drugi set.
banex je offline   Reply With Quote
Star 17.01.2008, 00:24   #9
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vec sam isprobo i druge Setove i Restore, ali ne pomaze, izgleda je bas do samog displaya, moram sutra nazvat u Servis i raspitat se da ponesem negde ovde u blizini na popravku. Hvala na Odgovorima. Poz
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 19:46   #10
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard :D

Istiot problem i jas go imav dodeka bese nov pa800 Sega poveke go nemam Mislam deka e do razrabotuvanjeto na samiot pa800 ako redovno go rabotis sekoja den sajzerot se ke se sredi ke prodolzi da si raboti kako seto treba Taka bese kaj mene Pozdrav
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
display, pa800, problem


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije