Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.11.2019, 13:00   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sutra u 9 sati gledaje što novoga donosi Version 2.0.

https://www.youtube.com/watch?v=IA-kwr_wJdM&feature=youtu.be
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Tomy (14.11.2019)
Star 15.11.2019, 00:39   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard achtung achtung

Da li je lažna uzbuna u svrhu samoreklame ili se radi o realnoj prijetnji, vidjet ćemo sutra.
Ja sam Backup materijala napravio danas, a nadam se da su to učinili i ostali vlasnici Genosa.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg v2 upozorenje.jpg (461,9 KB, 109x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Bokic (15.11.2019)
Star 15.11.2019, 10:02   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Izašao je Update V2.0 i YEM 2.60

https://europe.yamaha.com/en/support/updates/firm_genos.html

https://europe.yamaha.com/en/support/updates/yem_win.html

Citat:
[V1.41 to V2.00]

-A new Chord Looper function is available.

-Improved the layout and operations on the Style Creator display.

-You can now use the Style Section Reset function by pressing the [TAP TEMPO] button.

-You can now select whether the Song is changed or not when you press the [PREV] button on the Song Setting display.

-You can now configure the Crossfade in the Mono Type in the Voice Edit display.

-You can now configure the Portamento Time Type on the Voice Edit display.

-You can now select the next Song in the middle of Song playback.

-You can now configure the parameters of Multi Pad 1-4 Part (using as the Audio Link Multi pad) in the Mixer display.

-You can now configure the "Part On/Off" of AUX In Audio and the "Part On/Off" of Wireless LAN Audio in the Mixer display.

-Improved the Scale Tune function.

You can now access the Scale Tune function from the Menu display.
You can now set a temporary scale by the Sub Scale function.
-New System Exclusive messages corresponding to the Scale Tune function have been added.

-You can now call up the Insertion Effect Setting display in the Mic Setting display.

-You can now assign new parameters to the controllers in the Live Control and Assignable displays.

-You can now call up the Chord Looper and Assignable displays by the Direct Access function.

-You can now configure the outputs of the Audio Song and the Voice Guide Sound/Wireless LAN Audio in the Line Out display.

-You can now store the Assign Type of Live Control to Registration Memory.

-You can now sort the Playlist.

-Now supports use with the Yamaha Expansion Manager (V2.6.0 or later).

-Changes: The range of the Time Signature setting has been expanded.

-Changes: You can have the MIDI Song that is selected on the Dual Player opened automatically when you call up the MIDI Multi Recording function.

-Changes: You can register the Voice and Style of User drive to the Favorite tab.

-Changes: Improved the method of selecting Parts on the Mixer display.

-Changes: The Tuning display has been separated into the Master tune display and the Scale Tune display.

-Changes: You can now configure whether to apply the Scale Tune to each part individually for Right 1, Right 2 and Right 3, in the Scale Tune display.

-Changes: The menu display layout has been reorganized due to the addition of new functions.

-Changes: The maximum number of User Effects which can be saved has been expanded.

-Changes: The maximum number of letters in the name of User Effects and the name of MIDI Settings has been expanded.

-Changes: The maximum size of Expansion Voice has been increased to approx. 3 GB.

-Changes: The Voice Guide function supports display changes of this version. Please download the latest Voice Guide file from the product site to ensure that the additional sounds work properly.

-Changes: Improved the response of the Tap Tempo controls.

-Fixed a problem in which the Audio Song parameters were not properly saved to Registration Memory in certain situations.

-Fixed a problem in which certain Music Finder Record files of Tyros series could not be imported.

-Fixed other problems.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (15.11.2019)
Star 15.11.2019, 12:21   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam to "hrabro" instalirao.
Imao sam jedan korak više od onoga što piše u uputama ali na kraju sve radi bez ikakvog problema i bez gubitaka podataka. Napisali su da će nestati registracije. Moje su na svom mjestu. Isto tako i Playlist. Od ovih subscale izgleda neće biti sreće za tkz. terce... Vidim da su neke generalne stvari postavljenje drugačije (fade out prikaz i takve sitnice) ali da treba ovog trena svirati na gaži, ja sam spreman.

Video nadogradnje ... sporan je onaj dio na 3,36 sec i moram priznati da me malo uplašio. Ne jako, samo malo

https://youtu.be/cQueM4rfQwU
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Tihotyros (15.11.2019), tyros2 (15.11.2019)
Star 15.11.2019, 15:41   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Eto ti ga na ...

Ufff.... važna informacija svima koji žele krenuti u proces, a možda bolje da pričekaju kraj mojeg iskustva.

Za početak, trebate obavezno napraviti ovakav Backup kao na videu ...

https://youtu.be/tyD_uIcYmCY

javim se poslije, samo da popijem koju tableticu za smirenje
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Landison (15.11.2019), Tihotyros (15.11.2019), tyros2 (15.11.2019)
Star 15.11.2019, 16:37   #26
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što, bre ?
Šta se desilo, si dobar ?
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2019, 17:08   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma dobar sam, hvala na brizi.

S obzirom se radi o opsežnoj nadogradnji, pristupio sam skoncentrirano , čak sam pročitao i upute. A crvenom bojom piše ovako.

Citat:
Notice:
After you’ve updated the firmware to this version, the System, MIDI, User Effect, and Registration data are initialized the first time you start up again.

Save the MIDI Setup File and User Effect Setup file before updating, and load after updating.
Save Registrations to the file before updating.
Even if you save the System Setup file before updating, it cannot be loaded after updating.
If you save the Backup data before updating and restore it after updating, the System, MIDI, User Effect and Registration data will not be restored.
Before executing the update, we recommend that you back up important data to an external drive using the backup function or data copy function, in case some trouble occurs.

Notice: Do not turn off the power of the instrument or remove the USB flash drive during this operation.
To ukratko znači da se treba napraviti Backup podataka koje ćemo nakon nadogradnje samostalno vraćati u klavijaturu. Treba napraviti backup za USER Efekte, MIDI postavke i pohranu vlastitih Registracija. Neke sistemske postavke se neće same vratiti ali to se može ručno postaviti i nakon updatea.
Ono što se meni dogodilo je vjerojatno greška prilikom updatea pa je cjelokupan proces išao nešto drugačije. Nešto takvo sam predpostavio onog trenutka kada mi je nakon uspješne nadogranje i ponovnog dizanja sustava (video), na ekranu pisala obavijest kao na slici. Da li sam tada trebao ugasiti klavijaturu ili pričekati još neko vrijeme, teško mi je sada reči. Ugasio sam je i nakon ponovnog paljenja se sustav digao i kao što vidite na kraju videa, Verzija 2.0 je bila instalirana. Bilo mi je čudno jer sam i dalje imao sve podatke, od registracija do Stylova i svega što se nalazilo u USERu klavijature. A piše u uputama da bi oni trebli biti obrisani.

Malo sam proučavao što ima novoga, gledao Chord Looper, User efekte i padne mi na pamet da ih vratim pomoću Backup datoteke *.BUP koju sam izradio na verziji 1.41. Backup se počeo upisivati i tako je to trajalo ... trajalo, možda 10 ili više minuta. Znao sam da je nešto krenulo po zlu i nije mi preostalo drugo nego isčupati strujni kabl. Da, znam da je to najveća greška u tom trenutku i da se nikako ne bi smjelo prekidati vraćanje podataka. Ali uzeo sam u obzir da je to ipak Yamaha, a ne neki tamo Bontempi i da će izdržati ovu nasilnu radnju. Nakon ponovnog paljenja nije više bilo registracija, playlista, stylova, vodices ... Slijedi reset klavijature, format Drive i vraćanje podataka s kompjutera. I sad se lijepo već "igram" s novim Superior Packom. Da, Tihotyros je prije nekog vremena bio u pravu, taj se Pack upisuje preko YEM-a, kao i ostali materijali.

O tome ćemo u drugoj rundi jer sad idem popiti popodnevnu kavicu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg obavijest.jpg (52,5 KB, 87x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2019, 22:05   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što je "Genosovci", ni pisma ni razglednice.

Evo Mullerove u verzije 2.

https://youtu.be/5FDG8fkrfN0

Dobra šala ili neukusna usporedba?
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2019, 22:12   #29
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo ja cu jedno pitanje Nisam još napravio update iako sam ga skinuo, a napravit ću kad dođem kući. Danas cijeli dan radio, pa sad kava, žene
Casper, nakon ovog postupka kada se napravi update, dali se taj isti backup vrati nazad u Genos na isti nacin kojim je i "izvađen" iz Genosa. Tj. instaliram 2.0, pa ponovim ovu radnju da mi prepozna kompjuter Genos kao vanjski disk i onda nazad taj materijal copy/paste ili?

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2019, 22:20   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lako za Genosa, neće pobjeć, samo se ti drži žena.

Da, na isti način se vrati sadržaj nazad. Može se svaka stavka pojedinačno pohraniti i na USB stick, isto je. Bitno da imaš što vratiti nazad, bez obzira gdje je pohranjeno. Jer, nakon instaliranja v2, brišu se USER effect, MIDI postavke i Registracije. Ostalo bi trebalo ostati u klavijaturi. Kod mene je zbog specifičnosti išlo nekom drugom logikom.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
genos, version 2.0

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije