Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.10.2019, 18:46   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mikrofon je prica za sebe, ima dosta toga sto treba shvatiti i kad se drzis pravila, sve ce bit ok. Dva pitanja, gdje si konkretno pojacao mikrofon do kraja, na kojem mjestu? Kada kazes da style mora biti na 50% stisan, da li se radi o tvornickom ili nekom vlastitom ritmu?

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 17:26   #22
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaki Song (midi fajl) je pojacan na 127 a u sitnim ppdesavanjima usaglasen po jacini zvuka sa memorisanim instrumentima koje koristim kad sviram forspil ili sta god preko vec postojeceg songa.I tu je sve ok ali kad mikrofon ukljucim bez obzira sto je na na jace on se ne cuje sve dok ne smanjim Song na nekih 60 a onda ostanu instrumenti iz registracije mnogo jaci sad i od songa i od mikrofona. I aj to na slajder moze da se podesi ali je problem sto svaka nova pesma ili promena instrumenta za sobom povlaci i svoju memorisinu jacinu iz registracije i onda na svaku pesmu mora da se smanjuje ponovo ili na svaku promenu instrumenta. Ili da sad sve ponovo sa ukkjucenim mikrofon podesim da je po jacini izlaznog zvuka isto odnosno da moze i da se peva uz to. A onda bi npr right 2 treba da postavim na 6o, Song takodje a mikrofon na 127 i da tako snimim.

Promijenjeno od psr (27.10.2019 u 17:27 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 18:08   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

SONG na 127 nema smisla. To je kao da uvijek prebacuješ u veću brzinu s maksimalnim brojem okretaja. Tako se vozi samo na trkama formule

Ponovit ću pitanje, gdje konkretno pojačavaš mikrofon, na kojem gumbu/ slideru. I dodat ću pitanje, što ti je sve pohranjeno u registraciju od opcija? Pored toga, kako su postavljeni parametri compresora i gate za mikrofon?

No, što god ovdje sada pisali, mogu predpostaviti da imaš "nabrijane" samplove koji su duplo jačeg levela od tvorničkih, podignut volumen za desnu ruku na 127, kada tome dodamo song na 127 i iste vrijednosti za style .... Oni koji su nekada svirali po bandovima prepoznaju ovaj fenomen, tkz. budi glasniji od ostalih. Malo se pojača gitarista na solu (obično ovi sa 6 žica krenu prvi ), automatski se basista svojim pojačanjem "uklapa u zvučnu sliku", bubnjar na red dolazi zadnji jer se on po defaultu i mora čuti iznad ostalih .... mikrofon pjevača se ne može više pojačati jer je mikrofonija zadnja crta obrane kod ovako dobro "nabrijanog" sastava. I, tko je nahebo ... grlo pjevača.
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 19:27   #24
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si kao i uvek. Sve je pojacano odnosno mnogo jace od fabrickih boja. Sve cu da smanjim da bude u normalu po jacini zvuka sa fabrickih bojama i ritmovima i onda bi to trebalo da bude to. Mikrofon nisam ni stelovao u opste samo ukljucio i pojacao na mic gain. I ne znam kako treba da bude podesen ali ovo cu sad sve iz pocetka i sve midije svaki song svaki sempl i sve sto ima da smanjim da bude jacina kao kod fabrickih. Tako?
psr je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 20:09   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mic Gain nije volumen mikrofona. Volumen se nalazi u Mic Setting, a može se dodjeliti i na Klizače, da bude uvijek pod rukom. Postavke mikrofona su posebna priča, ali ti za početak isključi Gain i Compresor. EQ si podesi po želji.

"Problem" s jačinom samplova je kod nas (na žalost) uobičajena stvar, a može se riješiti na više načina, tj. nivoa. Pitao sam te za registracije (nisi mi odgovorio) ali jedan od načina je da djeluješ i na ovoj razini. Sudeći po tvom prošlom postu vidim da si shvatio bit problema, treba stišati sve "grupe" (SONG; STYLE; PART) na razinu tvorničkih postavki i onda ćeš dobiti "prostor" da se i vokal čuje kako treba.

Nemoj trošiti vrijeme na stišavanje pojedinih samplova jer će to dosta zakomplicirati stvari. Najprije zbog toga što ti ona Songovi neće više biti dobro izbalansirani. Zato pristupi jednostavnom smanjivanju volumena cjelokupnog songa, to je najbrže. Isto to napravi i sa Stylom samo što će u ovom slučaju nastati problem ako Stylove ne pozivaš s registracijom nego ga biraš direktno. Kad odgovoriš na pitanje o registraciji koje sam postavio, bit ću precizniji s odogovorom.

I za kraj (ovog početka tvoje situacije ) kratki opis kako poštelati Mic Gain. Isključi već spomenuti Compresor i Gate, pjevaj uobičajenom glasnoćom na mikrofon i gledaj lampicu pored Mic Gaina. Okreći potenciometar prema desno i kada se upali crvena lampica, stani i vrati potenciometar za milimetar, dva. To je to za početak ...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg mic volumen.jpg (122,1 KB, 76x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 21:39   #26
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je to. Sve si reko sto me je interesovalo. Snimio sam deset semplovanih instrumenata na prvu registraciju ali snanjio ih prethodno a bili su najmanje duplo glasniji od fabrickih boja. Na slideru smanjio Song na 70 i sad je sve kako treba u odnosu jacine mikrofona i svega ostalog. Kad koristim mikrofon kuci tako ce da bude a na svirku lako mogu da pojacam Song a onda ce da se slabije cuju instrunenti iz prve registracije ali sad cu da snimim i drugu sa istim instrumentima al pojacanim i sve reseno. U principu resen problem sad da vidim kako da nastelujem mikrofon...kako da vokoder podesim....a to tek nemqm pojma. Ali jedno po jedno resavam nekako. Hvala ti
psr je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 21:43   #27
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako zelis smanjit glasnocu semplovanih instrumenata onda nije dobar pristup snimit ih i spremit u 10 registracija. Nego podesi glasnocu kako ti odgovara, uglavnom da budu podjednake glasnoce u skladu sa tvornickim instrumentima i snimi ih tj spremi u USER, a ne u registracije. I onda kad ti treba taj sempl neces ga pozivat iz expansion memory nego iz usera i on ce uvijek bit te glasnoce koje si ga i spremio.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 21:59   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može i tako.
Može se smanjiti vrijednost volumena Keyboard, time stišavamo cjelokupnu desnu ruku.
Može se smanjiti nivo multisampla i u Yemu.
Možemo svašta nešta uraditi, a na kraju niza su registracije koje opet pamte svoja podešavanja. S obzirom da i dalje nema odgovora na pitanja ...

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
I dodat ću pitanje, što ti je sve pohranjeno u registraciju od opcija? Pored toga, kako su postavljeni parametri compresora i gate za mikrofon?
i s obzirom da je @psr našao rješenje, ostavimo ga da dalje "samostalno kopa rov". Vrijedan je i s vremenom će i sam doći do nekih zaključaka, a to je mnogo bolja opcija od "prepisivanja testa od kolege".

A što se tiče podešavanja mikrofona, ima tu dosta toga za opisati samo nisam siguran da ću narednom periodu imati vremena (i volje) za tu radnju. Možda da netko drugi uskoči s vlastitim iskustvom i znanjem? Imamo na forumu Tihomira, čak dva imenjaka koji se razumiju u to područje ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2019, 22:18   #29
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja zaboravio na ono da odgovorim. Izvinjavam se. Gain mikrofona i sve ostalo sto ide uz podesavanja je onako kako je postavljeno fabricki. Nista nisam dirao osim sto sam na mic gain pojacao ko lud i tek posle kad si napisao kako se steluje smanjio sam i sad ne gori crvena lampica. A u registraciju boje koje sam ubacivao snimao sam tako da pamti volume,voce, live control, I scale tune. Nisam uz to cekirao tempo, transpoze...Style ili bilo sta drugo. Sad sam isto to odradio samo sam ih stisao i sad nije volume 127 nego 60 tako da je tu negde sa fabrickim bojama po jacini a Songovi (midi fajlovi) su na usb nisam ih ubacivao u klavijaturu i uz njih nisam vezao boju neku ili bilo sta iz registracije. U klavijaturi su mi samo ritmovi (rumba, disko....) i boje i samo uz po neki style sam vezao i instrument
Dodato:

I da dodam sam sam video sta je Tiho napisao i tako sam uradio. Sad je u user i bolje je.

Promijenjeno od casper (27.10.2019 u 22:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2019, 01:58   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Samo za odlikaše

Genos - Fingering Type on steroids :-)
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Landison (01.11.2019), Tihotyros (01.11.2019), tyros2 (01.11.2019)
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, genos, upotreba, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije