Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.09.2018, 23:07   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Malo smo se "zapetljali" u tematici/retorici.

Dobro si ti @romario pitanje postavio, @tihotyros je nešto drugo predpostavio, a ja se pravim "bedast" pa odgađam konkretan odgovor.

A sad ću malo opširnije "da puku bude zanimljivije". Jer, backup je veoma bitna stvar i treba je shvatiti i potpuno savladati postupak. Kod Yamahe to jest malo, ali samo malo, kompleksnije pa ću pokušati rezimirati do sada napisano.

Kada želimo odraditi Backup onoga što se nalazi u klavijaturi, tj. u USER memoriji onda postupamo kao što sam opisao u ovom postu. Tada dobivano jednu datoteku koju možemo vratiti nazad u klavijaturu (RESTORE). Time brišemo sve ono što se trenutno nalazi u klavijaturi, a postavljamo novi setup. Ili tkz. set, kako to vole nazivati kolege korgaši. Ovo je idealan postupak kada setup jedne klavijature želimo na brzinu prebaciti na isti model neke druge klavijature.

Ako želimo "bekapirati" pojedinačne stvari, posebno Style, pa Multipad, Vioces .. onda radimo ovaj postupak opisan u točki 4.

Kada na Tyros 2, 3 i 4 želimo pohraniti samplove, tada pristupamo postupku koji je opisan u točki 3.

A sada prelazimo na Tyro5 i na sve druge aranžere koji za unos samplova koriste aplikaciju YEM (Yamaha Expansion Manager). S obzirom da se YEM instalira na računalo i služi kao alat kojim "punimo" sadržaj, tj. samplove u klavijaturu, logično je da se backup i kreira na računalu. Unutar YEM-a postoji radnja kojom stvaramo datoteku koja ima ekstenziju *.ppf. Postupak je jednostavan, a sjećam se da sam davno jednom bivšem članu ovog foruma (uzaludno) pokušao objasniti što treba učiniti da bi se ova radnja napravila. Na žalost tog člana, nije dobro čitao pa su mu svi podaci otišli u nepovrat. Da stvar bude još tragičnija, niti poslije toga nije shvatio što treba činiti. I tako nakon nekog vremena, na jednom drugom forumu on opisuje rad s YEM-om gdje i dalje tvrdi da u YEM nije moguće unijeti backup. Kaže, "Ovaj softwer je riješen one way modusom". I onda @romario čita upravo taj opis, ostaje zbunjen i naravno da sebi (i nama) postavlja potpuno pogrešna pitanja.
Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Znaci ja iz klavijature ne mogu dobiti pack?
Koji poslije ucitam u yem .
A stvar je tako jednostavna. Ako se pročita dio manuala koji sam linkao u postu na temi Tyros5, ili ako se samo baci oko na slike u prilogu, sve je jasno u trenu. Dva klika nas dijele od onoga što uvijek trebamo učiniti nakon što kreiramo *.ppi. Tako dobivamo *-ppf datoteku nam služi kao backup. Nju možemo unijeti u YEM kada nam zatreba, na svom računalu ili na bilo kojem drugom. Gle čuda, "one way ticket" se pretvorio u povratnu kartu.

Mnogo sam toga napisao na forumu o backup-u Yamahinih aranžera ali je sve nekako razbacano po različitim temama. Sada koristim priliku i ovdje uz već linkane postove dodajem još jedan koji bi mogao upotpuniti cjelokupnu sliku o ovoj vrlo važnoj stvari. Jer, kao što kapa glavu čuva, a čizma prste na nogama, friški backup je uvijek dobro imati i držati na sigurnom.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg klik01.jpg (57,6 KB, 116x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg drugi klik.jpg (112,0 KB, 116x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (13.09.2018 u 00:52 sati) Razlog: dodane slike
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2018, 07:40   #12
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve pet casper. Razumijemo se.
Rekao sam ti vec da ne mislim skoro mjenjati tyros5 i da nije forca za upoznavanje s njim...
Za vikend sam svirao,lako je bilo upogoniti sint sa starim setom.
Bilo je lako jer mi je kolega poslao gotove fajlove za unos u yem.A poslije je lako.
Library save vise nema, ok.Jos mi je malo u glavi.
Unos jednog voice u klavijaturu čini mi se da i dalje nema,sto ste i prije komentirali. I ti a i kolega s drugog foruma ste stvarno puno napisali o ovoj temi.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 00:09   #13
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potavicu ovde pitanje, iako je Genos i YEM u pitanju.
Interesuje me slicno sto i Marija.


U User-u imam Registracije i Opste ritmove koji nisu povezani sa Registracijama.


Ritmovi, Tekstovi, Multipads koji su povezani sa Registracijama su svi na Hard Disku. I Custom Voices su povezani, naravno.


I sad pitanje, kako da to sve povezem u YEM-u ?


U YEM-u mogu da importujem samo npr. pojedinacne ritmove a ne i Foldere.
Ili mozda moze ?


Imam i par BackUp fajlova:
SystemSetupPreset.ssu
Tyros4.bup


Izvinjavam se ako je vec bilo odgovora, nisam naisao bas na to pitanje.

Promijenjeno od Bokic (20.09.2018 u 00:10 sati)
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 00:41   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postoji razlika kod pohrane podataka kod Genosa i Tyros5, pa u skladu s tim i odgovor nije isti. Tyros5 i dalje ima HD dok je kod Genosa za to namjenjena USER memorija.Backupi od Tyros4 ti neće trebati niti ih možeš unijeti u GEnosa.
Za početak složi sve podatke koje si prije koristio u samo jedan PACK. Tu će profunkcionirati neke postavke ali neke neće. Poglavito neće funkcionirati oni ritmovi koji su bili po folderima (ako sam te dobro shvatio), a vezani su uz registracije. Trebat će napraviti "reprogramiranje" registracija.

Znam da ti odgovor neće biti od velike pomoći jer je vrlo općenit ali uz ovakvo pitanje, on niti ne može biti drugačiji. Da bi riješio problem, u stvari da bi se pokrenuo s mrtve točke, trebaš ipak prve korake odraditi samostalno i unijeti u YEM ono što ti treba. Tada ćeš vidjeti koji dio ti nedostaje, u stvari što ne funkcionira. I onda postavi konkretno i direktno pitanje poput, zašto mi registracije ne pozivaju Stylove? Ili, zašto mi nekek trake u Stylu ne sviraju?
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 00:58   #15
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok, hvala.
Da li mozda znas da li postoji nacin da se unesu folderi sa ritmovima i tekstovima u YEM ?
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 02:06   #16
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Folder kao takav kako vi zamisljate se nemoze unijet u YEM pa da bi to odmah proradilo kao i prije tj da bi ga registracija prepoznala zato sto je u YEM-u (predpostavljam da vam je ta ideja na pameti), ali sve stavke iz foldera se pojedinacno mogu unijeti u YEM.
U YEM idu semplovi, style, registracije, midi file, mislim i text iako ga nisam unosio nikad..
Medjutim dogodit ce vam se ovo kao i dosad, bez obzira sta imali u YEM-u to ne funkcionira da sve ucitate u YEM i da Genos sve prepozna i registracije vam rade. Sve ono sto vam je prije bilo na HD-u cete morati rucno ponovo slozit u registraciju i memorirati. A tu ima posla jako puno..

I da po meni je najbolje sve ono sto ste imali na HD-u prije, prebaciti na USB i samo prekopirati na USER u Genos, a u YEM ucitati samo semplove. Iz jednostavnog razloga. Sve ono sto je u YEM-u se nalazi u Expansion memoriji, a onda s tim ne mozete nista tj ne mozete npr obrisat ritam na klavijaturi nego bi ga morali obrisat u YEM-u pa ponovo ucitat pack u Genos. Zato je bolje da to bude na USER memoriji, nema potrebe sve ucitavat u YEM. Samo semplove.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 02:26   #17
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na odgovoru, Tiho,
kad mi je Casper odgovorio, tako nesto sam i pomislio, nazalost.
Slusajuci price i citajuci, mislio sam da moze bez problema.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 10:01   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tiho je odgovorio vrlo precizno, upravo je tako kako kaze. A najbitniji dio je onaj kada spominje pohranu na User genosa. Sve ritmove koje si prije imao na Hd i u istoj strukturi mapa i podmapa treba prebaciti na USB, i registracije ce raditi bez problema i na prvu. Samplovi koje si imao u Library treba prebaciti u pack i oni ce isto tako raditi na prvu i bez problema.
Predvidjanja i predpostavke samo na osnovu citanja nece uroditi plodom. Svasta nesta pise, napola ili netocno pa oslanjanje na takve informacije nije dobar put. Moras krenuti samostalno, shvatiti kako se uopce barata s yemom i kada naidjes na problem postavi pitanje.

I dodatak. Moze to ici bez problema. Ja sam svoj materijal prebacio za sat, dva. Samo prvo treba pokrenuti yem. Upaliti motorku, kako kazu u onom vicu.


Sent from my XT1052 using Tapatalk

Promijenjeno od casper (23.09.2018 u 10:25 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 10:15   #19
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ide to sa YEM-om.
Standardno,treba neke stare navike i procese prilagoditi.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2018, 14:04   #20
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala, ljudi. 🍻
Bokic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije