Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.04.2016, 01:21   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Idee Video prezentacije Yamaha aranžera

Kada mi ponestane inspiracije za vježbanje, kada sam "umoran od tipke" i ne da mi se upaliti klavijaturu, tada na Youtube pogledam par dobrih demonstratora i volja za sviranjem se vrati u trenu.

Zato otvaram ovu temu i predlažem da u nju stavljamo kvalitetne prezentacije Yamaha aranžera. Pod kvalitetne ne mislim samo na dobro i brzo odsvirane teme već i na one prezentacije u kojima će biti dobro usklađeni zvukovi, u kojima se može pratiti demonstrator i njegov pristup sviranju i iz kojih možemo dobiti ideju za vlastiti nastup. Bilo bi poželjno da se u postu osim linka prema videu napiše i poneki komentar ili naznači trenutak (3,15 sec) koji je zanimljiv.

Iako imam mnogo favorita, za početak ću izdvojiti kanal korisnika po imenu Telmo Gama. Svaki njegov uradak je brižljivo pripremljen, soundovski obrađen do nasitnijh detalja, a video obrađen tako da gledatelj razumije koji se potezi događaju u "pozadini". Telmo je odličan primjer koji potvrđuje da broj odsviranih nota u jedinici vremena nije uvijek proporcionalan kvaliteti muzičara.


Promijenjeno od casper (21.04.2016 u 01:51 sati) Razlog: pravopis
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2016, 02:11   #2
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper, predlazem da tema ne bude iskljucivo vezana samo za Yamahine aranzere, naprotiv, da tu budu ukljuceni i workstation-i te stage-pianos tipa Nord, takvih videa ima jako mnogo, i to odlicnih, te sjajnih izvodjaca. To je cisto prijedlog, da tema bude sto bogatija.

Telmo je sjajan, pratim njegov rad odavno.
Evo od mene jedan video, u pitanju je Tyros 5 i soundtrack Pirata sa Kariba. Ako se ja pitam, ovaj covjek treba predstavljati Yamahu. Tehnika je odlicna (djeluje mi kao klasicar), a o upravljanju instrumentom, video sve najbolje kaze.

Sky Net je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sky Net za ovaj koristan post:
DMusicMan (17.07.2019)
Star 21.04.2016, 02:37   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neka tema ostane samo za aranžere jer se nalazi u toj rubrici foruma. Tako je preglednije za posjetitelje. Zaljubljnici Korga ili synthova neka pokrenu nove teme u odgovarajućim kategorijima.

Evo mog drugog prijedloga, a biti će zanimljiva usporedba s videom "iznad". Radi se o istoj pjesmi (Pirates of the Caribbean) ali u izvedbi Keyboardplayer. Specifičan je po tome jer gotovo sve prezentacije izvodi s tvorničkim "materijalom". Često koristi OTS-ove i odlično barata onim što je već ponuđeno u klavijaturi. Tu je razlika u nastupu Johna, koliko vidim on koristi pripremljen style baš za "pirate".

U zadnje vrijeme Keyboardplayer svira na Live streamingu YouTuba. Gledao sam takav nastup par puta i moram priznati da je to potpuno druga dimenzija za nas gledatelje. A vjerujem i za njega.

casper je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2016, 05:15   #4
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odlicni obojica, svaki na svoj nacin. Keyboardplayer se, bar na ovom snimku, vecinski oslanja na sam style, kao i OTS link. Dok kod John-a, style-a vise nema od 0:58, cisto desna i lijeva ruka. Sve je bazirao na layerovanju, oktaviranju i sjajnoj tehnici, kao i odlicnom, unaprijed smisljenom setu registracije. Dinamika je ono sto me odusevilo kod John-a, mozda i ponajvise. I mislim da se obojica, ako ne potpuno, bar vecinski oslanjaju na fabricke soundove.


Sent from my iPhone 6S
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2016, 23:51   #5
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Peter Baartmans je po mom mišljenju najbolji (plaćeni) Yamahin demonstrator. Njegovih prezentacija ima na pretek ali večeras bih izdvojio ovu gdje na 1,33 izvodi Purple Rain (1,33 sec). R.I.P. Prince



Peter je vrhunski glazbenik, njegova svirka nadahnjuje, a ova izvedba mi je sami vrh svih prezentacija. Radi se o CVP pianu s ugrađenom Tyros ritmikom.

casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
andjela987 (22.04.2016)
Star 24.04.2016, 14:25   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vjerujem da su svi oni koji traže video s prezentacijama Tyros ili PSR klavijatura pregledali većinu materijala koji nam nudi Youtube kao servis. Zbog toga ću u par slijedeći postova preporučiti ono što možda niste gledali do sada, a vezno je uz temu.

Za početak predlažem da poslušate pjesmu In the mood u izvedbi Thommy Johnsona gdje svira na Tyros2 i Technics digital piano. Naravno, i ostali materijali na njegovom video kanalu pokazuju da se radi o "starom mačku" koji odlično svira i uživa u tome što radi.

casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (24.04.2016)
Star 24.04.2016, 14:46   #7
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Super to je to bez mnogo mudrovanja.
Ukljuci "masine" i vozi.
Ne sjecam se vise ali netko je napisao da mnogi gubimo vrijeme na programiranje i stelovanje a malo vjezbamo.Ovo je primjer( normalno kad netko zna kao T. J.) kako se moze sa orginalnim ritmovima i soundovima zvucati super.Hvala kolegi Casperu sto je otvorio temu.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2016, 16:44   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jooj da, napisao sam i ja negdje na forumu ... nemam više vremena pikat po EQ, envelope, sysex ... hoću se (na)svirati još ovo malo života što mi je preostalo

Zato savjet mladim snagama "na kojima svijet ostaje", ostavite se programiranja doboša, basa i kontre. Iskoristite ono što se nudi u aranžeru i opleti po tipki do iznemoglosti. Gledajte mladića; solo na pola falš, pjevanje OK ali pršti energija iz njega. Dečko svira, a ne zahebava se s nekim "marginalnim" stvarima. Bartłomiej Krzemiński, sličan ritam kao i predhodni video, samo lagani generacijski pomak +- 50 godina. Ima mnogo video klipova, vrijedi malo pogledati i ostale.

casper je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2016, 22:11   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Još jedan mladić, AndreK. Tyros 4, originalan ritam, a svirka one fingered nimalo ne umanjuje kvalitetu izvedbe. Odlična i umjerena upotreba vocalista (1,30 i 2,10).


Promijenjeno od casper (24.04.2016 u 22:17 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2016, 00:31   #10
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve je to super, i to ''opleti po tipkama'' se moze primjeniti na Zapadu..njima, s tehnickog gledista, je i vise nego dovoljno ono sto im aranzeri nude ''out of the box''. Sax, gitara, brasovi, rock'n'roll, reggae, shuffle i deri.. A po cemu da opletu ljudi koji sviraju narodnu muziku ovdje kod nas, na brdovitom Balkanu? Mislim da se ovdje brkaju babe i zabe. Ne znam kome je palo na pamet, i kako se uopste moze uporediti iskoristivost bilo kog aranzera kod nas, i na Zapadu, po kojoj logici? Mogu navesti desetine primjera na kojima pravilo ''upali i vozi'' ne vazi za Yamahine aranzere. I pod tim mislim na ''fabricki sound''. Situacija je malo, ali dakle malo bolja sa ekspanzijama koje se prodaju za Balkan, ali i to je miljama daleko od neke ozbiljnosti, osim nekoliko ritmova, na kojima opet trebaju debele prepravke da bi to na nesto licilo. Yamaha je svoj fokus stavila na svjetsko trziste, i jako su lose upuceni sta treba ljudima ovdje. Ko god smatra da se sa Yamahom moze ''upali i sviraj'', ja ga pozivam da nam prezentuje pjesmu od Luisa ''Opa opa''. Sa fabrickim materijalom? Kako da ne
Sky Net je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Sky Net za ovaj koristan post:
tdamir66 (25.09.2023)
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer, prezentacija, video, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije