Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.06.2015, 05:52   #11
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Toliko otprilike je koštala i s550 koja nije imala veze sa prof čak ni polu profi klavijaturom,a ovo i ovaj displejčić me strašno podseća na nju.Ali kao što neko već reče,verovatno spremaju nešto u s7.. i s9... seriji što je neuporedivo boje i do sada bilo,ali je i papreno bilo.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2015, 10:40   #12
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postaje sve vise interesantno ako je istinito:

http://faq.yamaha.com/us/en/article/...76/10749/8710/
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2015, 12:46   #13
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aha,e to je to,nikad se nisu proširivali sa jednim modelom,uvek su tu 4 modela.ovo baš postaje interesantno,ali ako budu cene kao i kod ovih onda ga j...i
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2015, 13:31   #14
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cijene ce vjerovatno biti iste ili mozda cak i skuplje.Tako je to danas.

Medjutim ohrabruje itekako da ce model S970 imati oko 500mb sampling opcije.
Posto ce ici sve preko YEM-a to takodje znaci da ce biti neogranicen broj custom voices/drum sto je OGROMAN napredak na osnovu S950.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2015, 23:45   #15
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da kazem i ja koju . sve je to isti k...c drugo pakovanje , imo sam na sredjivanju psr koji je imo opciju expansiomn pack , nista narocito ,,,,,, jedino ako izadje takav model koji kosta do 1000 e , da ima bolje dirke od ovih do sada , da moze da primi barem 512mb samples ..... e onda druga prica .... inace rom boje , nista posebno sve isto , mozda po koja boja dodata ..... to je moje misljenje . Imam tyros 2 i jako sam se razocaro u njegov display to kad pocne da crkava , prvo malo mesto se ne vidi , a posle nekog vremena sve vise i vise nevidljivo , pa moram da nosim sa sobom eksterni monitor ,,,, dalje .... gumice su jako osetljive na prasinu , ili vlas kose , .... mislim strasno ,,, otvaraj pa ocisti ...
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2015, 08:11   #16
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 636
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najviše što mi smeta kod yamaha aranžera je to da nema posebnih tastera za prelaze. :/
striphio je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2015, 08:18   #17
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gagane,druže,pa taj Tyros 2 ima godina i godina,i šta možemo očekivati i ti i ja i bilo ko drugi ko kupuje enlektonski instrument star 10g!!???Isto kao i automobil od 10g,znači budi spreman na ulaganje.....Ja sam prvu psr1000 kupio novu,nakon 6g je prodao-nije videla majstora,psr3000 novu,i ona bila kod mene6/7g,a ni ona nikad nije videla majstora!!!!Kupio sam T3 plovnu,može mi riknuti na sledećem palenju(ne daj Bože)ali evo već dve godine radim i njakam sa njom bez iti jednog "zamrzavanja"bagovanja,treptanja,ili bilo čega što bi ukazivalo na problem,iako i sam znaš da nisam baš neki(čitaj:nikakav) poznavalac tehnike.
Dakle,svi znamo da su Yamahini instrumenti skupi ali pitam vas sve:Ima li išta što nosi Yamahin znak a da nije dobro(Skuter,vanbrodski motor,duvački instrumenti veliki motocikli,bubnjevi....)-NEMA.Da li je cena opravdana,pa verovatno da jeste,jer Bože moj,ko nas j...e što živimo na ovo j..om prostoru gde su plate prosek duplo manje od zapadnjačkih socijala(tu mislim na celi prostor bivše YU) pa nam je skupa i paklica c igareta.
I još nešto za kraj, u proseku više od polovine "muzičara"nema pojma o muzičkoj naobrazbi,ali brale moj ode se u svatove pa se zaradi republički minimalac!!!!Većina republički prosek zaradimo za nekoliko svirki mesečno,a pola balkana mašta o takvoj plati a rintači po 25 dana u mesecu-i skupa Yamaha.Nije!!!!Oni koji se bave amaterski-imaju brate jeftinijih modela da biraju,nego svi bi da rade na profi sprave a da plate kao na buvljaku.E pa neTJe da može!!!I mnogo njih vodi ovakvu politiku:ma ja se samo malo zezam...i onda radi u firmi i kad dodje subota ide za dve "crvene"(15e) na tezgu...i boli ga...a ovamu bi da kupi Tyrosa za 1950,-e novog,peticu,e ne može!!!!
Gagi druže,ne odnosi se ovaj moj roman na tebe lično već uopšteno-jedan osvrt!!!

Promijenjeno od VUNIMRAV (16.06.2015 u 08:24 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
ffb (16.06.2015)
Star 16.06.2015, 10:28   #18
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jeste Yamaha dobra i stvarno kvalitetna, imao sam je i imam i dalje 2 komada, jedan mali sint iz PSS serije star 20 godina koji nije video servisa uopšte i el.klavir na kome moje dete svira. Moj brat ima kućni pianino Clavinovu, nemam reči za kvalitet, a sve je kupljeno kao polovno i već korišćeno.

Ali ako je Yamaha kvalitetna, to ne znači da ne postoje i drugi brendovi koji su isto tako kvalitetni. Rolandi, recimo, isto tako traju da zaboraviš kada si ga uzeo (pričam iz iskustva jer sam ih imao 4 do sada). Ne postoji uređaj koji ne može da se pokvari, desi se i Yamahi i Rolandu i Korgu i Casiju i Kawai-ju..., ali opet, to ne znači da Yamaha mora da bude toliko skuplja od ostalih brendova. Slažem se da je za nas sve skupo, ali i taj Korg i Roland i Alesis i Casio i Kurzweil se prodaju na zapadu gde su plate mnogo veće nego ovde, pa nisu toliko skupi kao Yamaha.
Po meni, gledajući druge brendove, cene, kvalitet i šta oni nude, Yamaha je nerealno skupa. Ne dobijaš ti za toliko više para koliko platiš Yamahu u odnosu na neki drugi brend i toliko više opcija i kvaliteta.

Da se vratimo na temu, opet kažem i pitam jer me zanima, koja je to ciljna grupa na tržištu koja će kupiti S670, a ne S750, 950 ili čak 970? I šta će oni uraditi sa lagerom toliko sličnih modela sa vrlo sličnim karakteristikama i manama izašlih samo u par godina? Malo je nelogično, jel da?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2015, 13:21   #19
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Da se vratimo na temu, opet kažem i pitam jer me zanima, koja je to ciljna grupa na tržištu koja će kupiti S670, a ne S750, 950 ili čak 970?
Ja ozbiljno mislim da cu ja uzeti S670 cisto da mi bude Back-up klavijatura za nedaj boze.

U tih 32 mb moze stati paar drum kitova,paar dobrih Harmonika i i solo,posjeduje registracije kao sve ostale,sasvim dovoljno da se zavrsi posao.

pozz
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2015, 13:40   #20
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok uzeti je kao back-up, ali ja sam mislio na one koji je planiraju uzeti kao glavnu ili čak jedinu klavijaturu za rad ili nastup.
Ja iznad svog BK-9 imam Yamahu Piaggero za "prvu pomoć", ali daleko od toga da bi mi ona bila opcija za svirku, iako ima solidan aranžer u sebi. Koristim je samo zbog boja ili zbog arpeggiatora koji nema na BK-9.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije