Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.05.2015, 03:28   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Daumen hoch Registracije - opis, izrada, korištenje

Na prvi pogled se čini da bi sva nauka o REGISTRACIJAMA mogla stati u desetak rečenica. Međutim, tako izgleda sve do trenutka dok se ne krene tipkati. Vjerojatno će starim korisnicima Yamahe ovo štivo biti i pomalo dosadno ali sam siguran da će pronaći neke detalje koje nisu znali. Ako ništa drugo, dobro je ponoviti gradivo. Za nove korisnike i one koji se nisu detaljnije "zabavljali" registracijama, ova će tema pomoći da lakše i brže dođu do cilja.
S obzirom na to da ispred sebe imam Tyros4, slike i tekst će biti za taj model. Postoje neke sitne razlike kod starijih klavijatura. Vjerujem da ćete se snaći jer se Yamahina koncepcija registracija nije gotovo ništa mijenjala od samog početka kada su je ponudili kao opciju.
Sav sadržaj i pristup tematici je napisan na osnovu vlastitih saznanja. Zato je moguće da se potkrade i poneka greška. Bit će mi drago da me ispravite ili nadopunite, a očekujem i eventualna pitanja ako u opisu nisam bio dovoljno razumljiv.

######################### OPĆENITO O REGISTRACIJAMA #########################

REGISTRACIJE su sastavni dio svih modernijih Yamahinih aranžera. Služe nam da pritiskom na samo jedan taster postavimo parametre klavijature u željeni status. U jednoj REGISTRACIJI možemo imati pohranjen cjelokupan postav ili samo određene dijelove kao što su zvukovi, vrsta ritma, tempo, multipad, vocalist, MIDI ... Korištenje REGISTRACIJA nam omogućuje brzo i precizno pozivanje prethodno definiranih parametara i tako se muzičar može više usredotočiti na sviranje.
Što je specifično kod registracija? To je jedina opcija na klavijaturi koja ne dolazi kao PRESET, tj. nije ponuđen nikakav tvornički postav. Razlog je (vjerojatno) taj što je kreiranje registracija vrlo jednostavan postupak i što svaki muzičar postavke prilagođava vlastitim potrebama. Pored toga, REGISTRACIJE su jedini segment u klavijaturi bez kojeg u stvari možemo svirati. One nisu neophodne da bi pokrenuli Style ili svirali zvuk desne ruke. S druge strane, kada ih posložimo za svirku i naviknemo se na njih, postaju nezamjenjivi alat. Bez registracija, Yamaha bi u velikoj mjeri izgubila svoju operativnost.

Pozicije tastera kojima biramo REGISTRACIJE su na dohvat ruke (slika 1), odmah uz tipkovnicu. Možemo ih aktivirati direktno, pritiskom na pojedini taster ili promjenu kontroliramo papučicom za nogu. Takav način se naziva REGISTRATION SEQUENCE i moguće je unaprijed određivati željene akcije i redoslijed promjena.

########################### STRUKTURA I NAVIGACIJA ###########################

Da bi dobro razumjeli ono što pišem, morate razlikovati dva osnovna pojma, REGISTRACIJA i BANKA. REGISTRACIJA je taster koji se nalazi na ploči klavijature u području REGISTRATION MEMORY. Imamo osam REGISTRACIJA (1-8) i one zajedno čine jednu BANKU. BANKE pohranjujemo na jednu od tri DRIVE lokacije, HD, USER ili USB. Možemo ih organizirati tako da budu u root-u DRIVE ili ih slažemo u vlastite FOLDERE. Isti princip kao kod exlopera na računalu. Praktički, možemo imati neograničen broj BANAKA na različitim lokacijama i u svakoj od njih maksimalno osam REGISTRACIJA.
Pregledavanje i pristup BANKAMA možemo raditi na dva načina.
"Brzinski" - ako koristimo tastere - REGIST BAND + (slika 1. crveni okvir) koji se nalaze iznad REGISTRATION MEMORY. Tako mijenjamo BANKE naprijed ili nazad ali samo unutar trenutne lokacije na kojoj se nalazimo.
"Detaljnije" - pritiskom na taster J ulazimo u ekran REGISTRATION BANK. (slika 2) Isti efekat dobivamo kada zajedno pritisnemo - REGIST BAND +. Pomoću TAB tastera se možemo pozicionirati na HD, USER ili USB. Bočnim tasterima (A - J) biramo željenu BANKU ili ulazimo u neku (pod)mapu s BANKAMA. Za pregledavanje možemo koristiti i DATA ENTRY kolut. Gornjim tasterom 8 (UP) se uvijek vraćamo "korak unazad". Taster koji se nalazi ispod (EDIT) služi da bismo vidjeli nazive pojedinih REGISTRACIJA unutar BANKE.

Gornjim tasterom 7 (VIEW) mijenjamo izgled ekrana. Primijetit ćete da postoji dva različita prikaza, ja ću ih zbog jednostavnosti opisana nazvati "veliki" i "mali" prikaz.
"Veliki" prikaz (slika 2) ima veća slova BANAKA i istaknute ikone, po je po tom pitanju pregledniji. Kod njega u donjem redu nalazimo i opcije za manipuliranje BANKAMA (NAME, CUT, COPY,PASTE, DELETE SAVE I FOLDER). S tipkom INFO dolazimo do detaljnijeg pregleda gdje točno vidimo naziv REGISTRACIJE, ime Styla, tempo, te vrstu i status R1, R2, R3, L sounda.
"Mali" prikaz (slika 3) ima manji font s nazivom BANAKA i nema ikona. (slika 3) On je pogodniji kada na istoj lokaciji imamo veći broj BANAKA. Do željene banke možemo doći DATA ENTRY kolutom, navigacijom se s desne strane ekrana (PAGE) ili pomoću brojeva koji se nalaze u donjem dijelu ekrana. Za one muzičare koji su navikli imati sve na jednom mjestu, u jednoj mapi, ovo je sigurno bolja i preglednija opcija. Tipkom F (PROPERTY) prikazujemo informacije o aktiviranoj BANCI s preciznim podacima o tome gdje se nalazi, koliko je velika, vrsti ikone i koliko još imamo slobodnog mjesta za pohranu. (slika 4)

Pregledavanje i pristup REGISTRACIJAMA isto možemo raditi na više načina.
Da bismo vidjeli REGISTRACIJE koje imamo na raspolaganju, prvo moramo pristupiti BANCI. Naziv BANKE biti će ispisan u donjem desnom uglu glavnog ekrana pod REGIST. Pritiskom tastera J otvaramo BANKU, a donjim 8 tasterom (EDIT) dobivamo prikaz naziva svih osam registracija u toj banci. (slika 5) Praktična je mogućnost da se iz ovakvog prikaza možemo "šetati" naprijed i nazad po BANKAMA s dva tastera - REGIST BANK +, a bez da se popis REGISTRACIJA ukloni s ekrana. Ovako vrlo brzo možemo pregledati sadržaje BANAKA koje se nalaze na istoj lokaciji.
REGISTRACIJE možemo pregledavati i tako da koristimo DIRECT ACCESS taster (slika 1.zeleni okvir) . Ovakav pristup je vrlo praktičan i brz ali ga iz nekih razloga ljudi ne koriste često. Dakle, pritisnemo DIRECT ACCESS i nakon toga jednu REGISTRACIJU. Dobivamo izgled s prikazom kao da smo pritisnuli INFO taster u "velikom" prikazu ekrana. (slika 6)

Svaka REGISTRACIJA može imati tri statusa, a prepoznajemo ga po tome da li taster svijetli i koje je boje. Ako taster ne svijetli, znači da je REGISTRACIJA "prazna", tj. u njoj ne nalazi nikakva informacija. Ako svijetli plave boje (za modele Ty, Ty2, Ty3 je ona zelena) tada REGISTRACIJA ima podatke. Ako je taster crvene boje, znači da je ta REGISTRACIJA aktivna, tj. da su podaci pozvani u klavijaturu.

################################################## ##################################

To bi za početak bilo sve. Uskoro slijedi opis kako organizirati registracije i neke specifičnosti vezane uz to.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg reg1.jpg (91,5 KB, 547x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg reg2.jpg (93,0 KB, 527x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg reg3.jpg (81,5 KB, 640x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg reg4.jpg (73,9 KB, 522x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg reg5.jpg (66,6 KB, 522x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg reg6.jpg (73,3 KB, 522x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 9 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
bernard filic (07.06.2015), dmmacak (05.05.2015), EmirTotic (07.05.2015), Juro (05.08.2020), mikimiki (05.05.2015), NordX (05.05.2015), tyros2 (05.05.2015), VUNIMRAV (05.05.2015), zizi53 (06.04.2017)
Star 05.05.2015, 07:57   #2
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Casperu!
Za sve Yamahiste koji ne koriste registracije:ja ih nisam koristio 15g,(u stvari koristio sam ih u dve-tri banke sa farbama i osnovnim ritmovima)ali sam jednostavno pre dve godine poslušao savet Caspera i Tranzita i pristupio izradi banaka sa registracijama.Još uvek ih radim,imam ih oko 60tak.
Rezultat-PREPORODIO SAM SE!!!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 10:16   #3
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja radim od pocetka sa registracijama, i mogao bih reci da je u pocetku tesko se organizovati kako da najbolje iskoristimo tu opciju. Uglavnom je najbolje da svako uklapa kakav mu je nacin sviranja.
Ja sam sebi napravio 4 banke "brzih" registracija tu sam stavio sve osnovne ritmove za brzi rad, i njih sam smestio u User memoriju kao i registracije koji su povezani. Takodje sam stavio i neke sounde koje najcesce koristim uz taj style, a na OTS sam poslagao druge sounde, tako da imam dosta brz pristup i "bojama". Imam jedan folder sa registracima za programski repertoar i jedan za klubski repertoar, njega najvise azuriram zbog novih pesama.
Dodato:
Mozda nekom od pocetnika pomogne ovaj moj post.
Caspere druze nisi pomenuo FREEZE funkciju.

Promijenjeno od dmmacak (05.05.2015 u 10:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 11:03   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dmmacak - i ne samo FREEZE, ima još mnogo toga za (na)pisati, rekoh na početku da će i iskusni korisnici naći poneki zanimljivi detalj

Znao sam da ćete podijeliti vlastita iskustva, tako sam u stvari i planirao prije nego sam otvorio temu.
Neka i drugi članovi napišu kojom logikom se koriste prilikom slaganja registracija, to će biti od pomoći svima nama. Jer, registracije su kao komoda s ladicama u kojoj možemo slagati dokumente. Ako smo ih (dokumente) dobro sortirali vrlo brzo dolazimo do onog koji nam je potreban.
Evo i mog osvrta na to kako organizirati registracije.

############################ ORGANIZACIJA ############################

Mi "aranžeristi" smo posebna sorta muzičara. Svatko od nas ima vlastiti pristup sviranju i zato se međusobno razlikujemo u mnogim detaljima. Na sreću, aranžer klavijature omogućuju da ih prilagodimo vlastitim potrebama. Slaganje i organizaciju REGISTRACIJA će svatko od nas raditi na drugačiji način. Bitno je da posložite stvari po vlastitoj logici i da se vi u tome dobro snalazite.

Zato je dobro da prije nego krenete u posao, poznate sve mogućnosti koje imate na raspolaganju. Ako u startu napravite pogrešnu koncepciju, poslije je potrebno uložiti dosta truda da se te pogreške isprave. Evo jednog primjera. Krenuli ste izrađivati REGISTRACIJE, a Stylovi su razbacani u USER-u, nešto na USB-u, a ostalo se nalazi po HD-u u različitim mapama. Kada jednog dana poželite sortirati ove Stylove, promijeniti im lokaciju ili naziv, niti jedna registracija koja je vezana uz njih više neće biti dobra. Ovo je samo jedan primjer ali dovoljno zoran da prikaže mogući problem. Zato je poželjno da se upoznate s osnovnim načelima funkcioniranja registracija da poslije ne bi bilo neugodnih iznenađenja.

Predložit ću dva primjera.
Napravite više mapa s nazivima žanra glazbe, LATIN, ROCK, DISCO i FOLK. U svakome od njih napravite BANKE koje će biti posložene po tempu. Tako radimo SLOW1, SLOW2, MEDIUM, FAST ... Možete koristi ovakakv pristup ali s drugačijom podijelom pa umjesto žanra glazbe, mape nazivamo i slažemo po izvođačima.

Netko je naviknut da sve ima na jednoj lokaciji. Tada će sve banke biti u jednoj mapi (ili u root-u drive-a). Za takav pristup je praktičan "mali" prikaz ekrana (slika 3 iz prvog posta). Tada vidimo više slova u nazivu banke i mogućnost numeričkog biranja ubrzava pristup. Možemo ih pregledavati i navigacijom koja se nalazi s desne strane ekrana ili DATA ENTRY kotačem. Moguće je pohraniti maksimalno 500 BANAKA. Sasvim dovoljno za većinu muzičara koji nastupaju live.

Kada govorimo o "sadržaju" unutar banaka, tj. REGISTRACIJAMA onda možemo pristupiti ovako. Recimo da ih posložimo po načelu, 1 pjesma - 1 registracija. Ili možda na način da 1 pjesma koristi 4 registracije. REG1 - uvod, REG2 - kitica, REG3 - refren, REG4 - solo. Netko će za jednu pjesmu koristiti svih osam registracija. U tom će se slučaju BANKA nazvati po pjesmi.

################################################## ###################################
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
bernard filic (07.06.2015), Juro (05.08.2020)
Star 05.05.2015, 12:36   #5
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Netko će za jednu pjesmu koristiti svih osam registracija. U tom će se slučaju BANKA nazvati po pjesmi.
Taj sam!

Kao sto kolega Casper rece,svako ce koristiti na nacin koji mu najbolje odgovara.U mom slucaju je iskljucivo:

Jedna BANKA-jedna pjesma.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 13:53   #6
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo Casper!!!!!!
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 14:13   #7
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 980
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam pitanje terci za kola rešio tako što sam svakom delu dodelio jednu reg sa odgovar jućom terco(koristim isključivo midi) i u realnom vremenu mogu odsvirati i promeniti.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 14:55   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo za čas "stare ekipe" na jednom mjestu ... Drago mi je da pratite temu i mogu s velikom vjerojatnošću predpostaviti da će ova tema u skoro vrijeme biti zanimljiva nekim svircima koji koriste druge brendove aranžera.

Prije nego u sljedećem javljanju opišem postupak izrade, želio bih istaknuti neke specifičnosti na osnovu kojih ćemo dobiti potpuniju sliku o registracijama.

########################## JOŠ NEKOLIKO SITNICA ##########################
  • Yamaha automatski određuje redoslijed foldera i banaka tako da ih slaže po abecedi. Zato je ponekad dobro da ispred naziva postavimo brojeve 01NAZIV, 02NAZIV, 03NAZIV... i na taj način sami određujemo slijed prikaza.
  • Prilikom svakog novog paljenja, klavijatura automatski dolazi u prikaz one BANKE koju smo zadnju koristili prije gašenja. Dobra karakteristika.
  • Možemo manipulirati registracijama bez straha da će izgubiti svoju funkcionalnost. To znači, ako neku BANKU1 koja je pohranjena na USER drive, kopiramo negdje na HARD, ona će i dalje pravilno funkcionirati. Isto tako smijemo bez straha mijenjati nazive banaka i registracija. Ono što ne smijemo mijenjati jest sadržaj koji neka registracija poziva. To znači, kada s REG1 pozivamo neki Style koji se nalazi na hardu, njemu ne smijemo mijenjati mjesto niti naziv jer nakon te izmjene REG1 neće funkcionirati.
  • Za jednostavniju i bržu manipulaciju registracijama možemo koristiti neke računalne programe. Preporuka je svakako Yamaha Registration Manager (Murray Best) s kojim ćemo u par klikova miša promijeniti nazive registracija, kombinirati ih međusobno, pregledati sadržaj od kojih su sastavljene, izraditi vlastite presete ... ukratko, napraviti gotovo sve što nam je potrebno i što ne možemo u samoj klavijaturi.
  • Bilo bi dobro da se unutar registracija može pretraživati, ta bi mogućnost podigla korištenje još jednu razinu više. Kod MUSIC FINDERA je to odlično riješeno ali on ima neke druge nedostatke. Zato nam ne preostaje drugo nego kombinirati rad REGISTRACIJA sa spomenutim MUSIC FINDEROM. A možda postoji i djelomično rješenje ovog problema samo unutar registracija? Čitajte temu, predložite rješenje.
  • Preporuka je da se u izradu uvijek krene s praznom bankom. Tako ćemo izbjeći probleme koji mogu nastati u ispravnosti registracija.
  • Yamaha ima ograničenje u broju fajlova koji se nalaze u nekoj mapi. Smije biti maksimalno 500 fajlova jer više od tog broja klavijatura neće prepoznati. Zato pripazite da broj BANAKA ne prelazi taj broj.
  • Kada aktiviramo registraciju, o tome se ne šalje nikakva informacija "prem van", tj. nema MIDI i SysEx podataka koji determiniraju tu promjenu. Međutim, moguće je iskoristiti neke zaobilazne metode pomoću kojih će registracije mijenjati notni prikaz na vanjskom ekranu ili recimo soundove na vanjskom sound modulu.
  • Sastavni dio baratanja registracijama je i FREEZE opcija koja "blokira" željene parametre, ovo je veoma korisna opcija i otvara dodatne kombinacije. Pored FREEZA imamo još neke mogućnosti "blokiranja". Niste znali za to? Čitajte temu ...
  • Vjerojatno ima još toga, ali mi ovog trena ne pada na pamet ...

################################################## ##################################################
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
bernard filic (07.06.2015), tdamir66 (01.11.2023)
Star 05.05.2015, 15:06   #9
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast doktore.
Meni cesto padne na pamet kako ne naprave neki workstation koji radi po principu registracija. Po meni bio to savrseni workstation. Pogotovo ko svira pratnju ili bas i solo..
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2015, 22:00   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dmmacak - Registracije su odlično osmišljene. Njihova koncepcija je jednostavna, a opet sadrži gotovo sve što nam je potrebno.
Doduše, postoje neki (sitni) nedostaci ali to se može kompenzirati pravilnom upotrebom.

Nego, čuo sam da postoji jedan workstation koji bi tebi odgovarao, radi između ostalog i na vrlo sličnom principu kao registracije. Njegove su mogućnosti takve da ne možeš niti zamisliti. On spada u najviši stupanj audio domena, instrument za koji nema nepoznanice i instrument koji može i ono sto jedan prosječan muzičar i ne sanja da je moguće. I ne samo to, on spada i u područje znanastvene fantastike jer ima karakteristike letećeg tanjura. Svi o njemu pričaju, a nitko ga još nije vidio. Kad, i ako jednom sleti na zemlju, nadam se da neće biti razočaranja.

Malo šale nije na odmet, ništa osobno. Vidim da je tvoja koncepcija slaganja registracija slična mojoj. Dobro je i to što imaš "dupli" postav, za programsku i za klubsku svirku. To je odličan pristup jer je i način svirke, tj. redoslijed repertoara drugačiji. Ja ponekad koristim tkz. TEST BANKU u koju smjestim registracije koje mi služe za usporedbu različitih podešavanja. To znači, u nju smjestim pjesme na principu 1 REG - 1 SONG na način da isti song odradim u dvije različite varijante. Obično napravim razlike samo u podešavanju jednog parametra (compresora na bubnju recimo) i tijekom izvođenja mogu testirati koja mi kombinacija bolje odgovara. Ovakvim pristupom mogu brzinski raditi usporedbu u hodu, ponekad napravim i više od dvije varijante. Bitno je da odstupanja u podešavanju ne budu velika kako ne bi došlo do naglih promjena.

@tyros2 - Da, sjećam se naše diskusije o tvom načinu organiziranja registracija. Da ti iskreno kažem, tada mi je tvoj pristup bio malo neobičan, 1 BANK - 1 SONG. Pišući ovaj "esej" razmišljao sam o takvom načinu i mogu ti reći da u njemu sada vidim neke dobre strane. Osnovna prednost je ta što je pretraživanje banaka mnogo brže i preglednije nego kada tražimo pjesme unutar banaka. Otvoriš "mali prikaz" i pod rukom odmah imaš 500 songova poredanih po abecedi ili vlastitom redu. REGISTRATION SEQUENCE postaviš na "automatiku" i s nogom mijenjaš od 1 prema naprijed, a možeš i u rikverc. Predpostavljam da ovu opciju ne koristiš ali ću uskoro u temi opisati kako se to radi.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
bernard filic (07.06.2015), dmmacak (06.05.2015)
Odgovor

Favoriti

Oznake
banka, freeze, registracije, registration memory, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije