Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.05.2020, 01:41   #11
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prebacio sam na insertion effect ali se ne dešava ništa. Dali sam dobro uradio ili treba drugačije ?

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
Dodato:
Uspeo sam. To je to, sto znaci da treba ispraviti 1000 ritmova.
Resio sam veliki problem. Hvla puno Casper.

Promijenjeno od drzof (04.05.2020 u 02:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
drzof je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2020, 08:07   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa to ti uopće nije velik broj, kreni danas i ako svaki dan središ 4 komada, negdje oko Nove godine ćeš biti gotov.

Savijet prije nego kreneš na posao. Dobro nauči i shvati princip rada registracija, insert, master i variation efekta. To kažem zbog toga što se iz tvojih pitanja jasno vidi da ti to gradivo nije potpuno jasno. Da ne napraviš neku "sistemsku grešku" pa onda iduću godinu provedeš na vraćanju materijala na staro.
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2020, 14:16   #13
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da imaću posla prilično. Kupio sam materijal i tako je odrađeno na ritmovima, pa sam je sledio tu politiku i ritmove koje sam imao na Tyrosu 2, isto tako štelovao . Pre par meseci sam uzeo Genosa tako da je ovo sve novo za mene. Dobro ste me upozorili za ove effecte, dok nisam počeo da sređujem ovih pa nema baš 1000 ima ih koji se ponavljaju i ne koriste al ipak ih je dosta... Vidim na penelu da i za midi song a i za mikrofon ću morati da odradim podešavanja reverba. Može li savet kako da podesim reverb na midi songu i mikrofonu, odnosno koji preporučujete da koristim ?? A Master nisam dirao . On je podešen; compression 28, texture 65, output 62..

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
drzof je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2020, 17:52   #14
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Od Tyros (1) je isti princip postavljanja efekata. Jedino se povećava njihov broj, i kvaliteta.
Savjet ti mogu dati ali da bi ga shvatio moraš razumjeti kako se uopće dodjeljuju efekti, kako je definiran njihov raspored u Genosu. Znaš li da na Vokal možeš dodati 4 različita efekta? Prouči malo, a i na forumu sam puno (previše) pisao o tome.
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2020, 23:17   #15
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, shvatio sam gde se šta dodeljuje. Od 1 do 19 je za desnu ruku i mogu songu da dodam effekt a na 20 za mikrofon. Na mikrofonu ne koristim Delay samo Reverb što znači da mogu da ubacim hall (1-5), acoustic room, drums room, stage1 ili plate1, ili da dodam na Chorus/Reverb Light Hall. A za song mislim da dodam na Chorus/Reverbu hall 1, od 50 do 60. Nije mi razglas kući pa ne mogu sve to da isprobam. Znači ako može prepotuka gde šta staviti i koji hall je dobar za nastup ???

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
drzof je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije