Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2020, 03:13   #101
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E pa ja nebi rekao da Genos nece ucitat registracije sa SX900, ali ne mogu to tvrdit sa 100% sigurnoscu. Nek kaze neko ako zna sigurno.
Mozda niste dobro napravili obojica update Genosa na 2.0, jer tad je bio problem sa ucitavanjem registracija. Update 2.0 se nemoze samo upisati preko usb-a, postupak je malo kompliciraniji, potrazite, pisali smo o tome..

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 09:24   #102
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Os je 2.01 u kojem je ispravljen bug sa registracijama i tvornički je učitan.
Dodato:
Eto, kolega casper je probao konvertirati jednu registraciju od SX900 pomoću yrm-a koju sam mu poslao i ne radi kako treba. Neka on napiše detalje da ne prenesem krivi info, ali svakako nemojte probavati konvertirane registracije jer ćete morati raditi factory reset genosa...

Promijenjeno od Tomy (18.03.2020 u 20:34 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2020, 10:39   #103
pelias31
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2016
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
pelias31 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda je razlog necitanja registracija expansion pack. Ako su instalirani razliciti packovi u jednu i drugu klavijaturu vjerovatno registracija "ne zna" odakle da povuce voice, style...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
pelias31 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2020, 10:58   #104
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Registracije sa SX900 ne idu direktno u Genos.
Ako se baš želite "zabavljati", napravite konverziju sa YRM i onda će Genos potegnuti podatke ali ...

Izgubit ćete pola pomoćnog ekrana, slova će se pretvoriti u hijeroglife, a desna strana klavijature će biti potpuno onemogućna. Očito se u potpunosti operativni sustav SX900 ne slaže sa Genos-ovim. Zato je Yamaha blokirala da se ove informacije ne mogu "dijeliti" i Genos jasno javalja poruku da ih ne može primiti. Ako netko želi experimetirati kao ja, može naići na problem i ako ga ne zna riješiti, opet je Yamaha kriva.
Ja sam napravio jedan lagani reset i sve je dalje funkcionalno kao i prije.

I mali dodatak, u još par navrata do sada sam "natjerao" Genosa da se zblesira. To sam učinio namjerno stavljajući u njega svakakve različite stvari koje mu nisu namjenjene. Želim jednostavno vidjeti koja je granica "izrdžljivosti" ovog instrumenta. I moram priznati da je vrlo otporan na sve vrste gluposti koje čovjeku padnu na pamet. A meni s vremena na vrijeme svašta padne na pamet, he he he... Zato, kada vidim da netko u čudu gleda na ERROR koji mu Yamaha baci i kada se ljuti kako je to bug koji se pod hitno mora riješiti novim OS, mogu samo zamisliti što je učinio da natjera klavijaturu da izbaci poruku o grešci.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg reg.jpg (52,6 KB, 62x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg reg1.jpg (73,3 KB, 60x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (19.03.2020 u 11:09 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
Tihotyros (19.03.2020), Tomy (19.03.2020)
Star 19.03.2020, 21:37   #105
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od pelias31 Pokaži Post
Mozda je razlog necitanja registracija expansion pack. Ako su instalirani razliciti packovi u jednu i drugu klavijaturu vjerovatno registracija "ne zna" odakle da povuce voice, style...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Ta registracija koju sam poslao casperu je napravljena sa tvorničkim ritmom i korišteni su isključivo tvornički zvukovi na svim partovima.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2020, 22:18   #106
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, ali u registraciji ima pohranjen i Live control. Sx900 ima samo dva knoba, nema slidera. Genos ima 6 knobova, 9 slidera i vjerojatno zato dolazi do problema. Vjerojatno i autor YRM-a nije odradio posao kako treba.
casper je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2020, 22:30   #107
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da na to sam zaboravio, a i koliko vidim po slici 2 problem je i u playeru. SX900 ima prvo midi player (Song A) a genos ima prvo audio player. Zato nema ikona na song A i song B a to je možda i problem prilikom YRM konverzije. Vjerojatno je autor primjetio ili dobio dojavu i za taj bug pa će možda uskoro biti update.

Promijenjeno od Tomy (19.03.2020 u 22:32 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2020, 08:41   #108
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Autor YRM-a je reagirao i dao prijedlog što bi možda trebalo učiniti da ne dođe do ovoga. Nije pomoglo, problem je i dalje prisutan, pa svim onima koji žele konvertirati registracije sa sx na Gen, dajem savjet da taj posao ne rade.

Genos screen corrupted with registration PSR SX900
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2022, 22:40   #109
MusicIsMyLife
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.01.2019
Postovi: 68
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
MusicIsMyLife ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno pitanje, vezano za registracije. Jel se nekom desilo da u registracijama odjednom nema ritmova koji su memorisani da budu tu? Posljednju aranzersku svirku sam imao prije 3 sedmice, sve je bilo ok.. danas listam registracije, i ni na jednoj nema memorisanog ritma iako pisu ritmovi na registration info..takodjer, davno sam kopirao registracije na usb flash, da se nadju i tu, pa sam probao i njih, ali i na njima ista stvar..tako da sam morao ponovo dodijeliti ritmove na svaku registraciju 😢😢 izgubih pola dana na glupost. Zna li neko sta bi mogao biti uzrok da se ovo desi? Inace, radi se o SX900
MusicIsMyLife je offline   Reply With Quote
Star 26.05.2022, 23:49   #110
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije problem u registracijama. Najvjerojatnije se ritmovi ne nalaze na lokaciji koja je zapisana u registracijama. S programom Yamaha Registration Manager pogledaj putanju koja je zapisana u registracijama. Pogledaj sliku i bit će ti jasno o čemu se radi.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg style location.jpg (102,3 KB, 24x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
banka, freeze, registracije, registration memory, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije