Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.12.2011, 21:11   #11
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze veruj mi ,iza sebe sam ostavio mnogo napravljenih zvucnika raznih modela.Ako kupis kvalitetne drajvere ispasce ti skuplje mnogo nego sto si planirao,a na kraju nema sanse da zvuce stvarno dobro,jer skretnica i drajveri MORAJU da se slazu,nikako skretnica npr Ev a ti stavio tamo neki drajver RCF ili B&C nebitno...
Skretnica mora da bude uradjena nameski za taj zvucnik,jer svaki zvucnik ima drugi freq odziv ,karakteristike i parametre!

Mani se corava posla,ustedi sebi vremena i muke,skupljaj pare pa kupi nesto makar polovno ali dobro!

Da ne pricamo o tome sto jednog dana kad budes odlucio da to pravljeno prodas,neces moci uopste da prodas,sem ako ne das mnoogo jeftino,a to ti naravno ne ide u korist


pozz

Promijenjeno od neshatomic (05.12.2011 u 21:12 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2011, 00:04   #12
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Hvala na savjetima prijatelju. Znači nažalost ništa od ovoga... A reci mi još samo što se tiče binova, dal isto važi i za njih, pošto si u postu prije spomenuo da si protiv pravljenja gornjih kutija bez odgovarajućih parametara i skretnica?

Pozz
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2011, 00:20   #13
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Basovi se mogu praviti bez problema.
TU nemas potrebe za nikakvim pasivnim skretnicama.
Ako iskopiras neku fabricku kutiju (ali do najmanje sitnice) ,stavis isti zvucnik unutra kao i u fabrickom,tu nema sta da bude lose.

Postoje i fabricki nacrti za samogradnju od pojedinih firmi(znam za RCF i FBT da imaju na njihovom sajtu)ako njih ispostujes skroz ,ubacis bas koji je fabrika predvidela to mora da bude odlicno.
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2011, 00:43   #14
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Downloadovao sam dosta tih nacrta od RCF, 18 Sound, B&C...Pa da probamo. Mada mi je iskreno žao što nije isplativo isto uraditi sa kutijama, jer sam to baš želio, ali šta se može.

Puno si mi pomogao.

Pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2012, 06:00   #15
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Brate vidim da se razumes opasno,sta mislis ko je pobednik rcf 325 fbt taj sto si naveo i rcf art500?
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2012, 14:34   #16
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od neshatomic Pokaži Post
Ako kupis kvalitetne drajvere ispasce ti skuplje mnogo nego sto si planirao,a na kraju nema sanse da zvuce stvarno dobro,jer skretnica i drajveri MORAJU da se slazu,nikako skretnica npr Ev a ti stavio tamo neki drajver RCF ili B&C nebitno...
Skretnica mora da bude uradjena nameski za taj zvucnik,jer svaki zvucnik ima drugi freq odziv ,karakteristike i parametre!

Mani se corava posla,ustedi sebi vremena i muke,skupljaj pare pa kupi nesto makar polovno ali dobro!

Da ne pricamo o tome sto jednog dana kad budes odlucio da to pravljeno prodas,neces moci uopste da prodas,sem ako ne das mnoogo jeftino,a to ti naravno ne ide u korist


pozz

Od reči do reči se slažem sa svim napisanim, sve si rekao u par rečenica, a ko razume shvatiće....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 00:44   #17
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od taskedallape Pokaži Post
Brate vidim da se razumes opasno,sta mislis ko je pobednik rcf 325 fbt taj sto si naveo i rcf art500?

Hm... navedena tri zvucnika su koncepcijski slicna (15/2) ,a u stvari apsolutno razlicita

Ali posto sam imao sva tri ,realno po meni :

Najglasniji rcf art 500,ali realno i od sva tri najgori zvuk ( sirov).

Najkvalietniji zvucno FBT himaxx60.

pozz
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 00:51   #18
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se s tvojom konstatacijon, pošto sam imao prilike da sviram na obe kutije i istovremeno, čak i sa različitim štelovanjem za fbt i za rcf nisam uspeo da postignem da rcf radi kao fbt, stekao sam utisak da je rcf pravljen isključivo za veoma glasne svirke.... koji god snagaš da sam kombinovao uvek mi je nešto falilo u zvučnom smislu.... dok kod fbt nisam imao problema ni kod tiših svirki... nosio sam samo rcf i imao sam utisak da pojedine frekvencije izobliči načisto.... ali to je samo moje mišljenje.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 09:09   #19
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos nesto da dodam
FBT himaxx60 je i prvi FBT koji sam imao da mi se svidja zvuk,svi predhodni maxx2,maxx4 ,maxx6 ,verve 215 ( to su modeli koje sam imao i dugo koristio) mi se zvucno ne svidjaju jer po meni fale dosta srednji i prenaglaseni su visoki,tako da su za neki ozbiljan ''LIVE'' neupotrebljive,ali naravno zato ih DJevi obozavaju...

Dakle po mom skromnom misljenju himaxx60 je prvi FBT koji ima dobre srednje i da kazem lak je za rad

pozdrav
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2020, 09:15   #20
ralekorg
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.12.2018
Mjesto: Ada
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: klavijature
Interesi: hmm :D
ralekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav kolege, ovako ja planiram da kupim rcf 725 pasivne, pa razmisljam da da ih za neke ozbiljnije vece svirke teram sa snagasom wharfedal mp2800s pro. Mislim da bi bilo dovoljno za vece proslave na dve kutije, a za manje svirkice bi koristio dynacord 3 sta kazete za tu varijantu sa snagasem?
ralekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije