Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.10.2017, 21:05   #61
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nece oni poslusati znam ja njih.Kazu kuciste od Psr—a se pravi od lose plastike( stari frizideri i ves masine od Goranja),oni hoce bolju plastiku Siemens,Aeg,Bosch... haha
ffb je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2017, 21:30   #62
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bez obzira. Ako ce vec da kosta kao sto pise na net-u onda bi trebao da ima sve potrebne alate kao i konkurencija. Plus jos vise toga posto je novi instrument. Ja se nadam da je Casper upravu kada kaze da ce ubaciti dosta toga u OS, mada poznavajuci Yamahu cisto sumnjam. Ne drze dzaba macku u dzaku cijelo ovo vrijeme. A nema sta da se krije. Sto se tice drum edit na PSR, nije to na blizu kako bi trebalo da bude. Recimo jedan prosjecan pa600 ili ea7 koji dosta manje kostaju ima daleko bolje rjesenje. Pogotovo Roland sa make up tools. Pa 4x takodje ima odlican editing. Nista manje nego bilo koji vodeci workstation. Da li je ovo samo malo bolje prepakovan T5??
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2017, 21:33   #63
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa jeste.
Malo bolje kad se posluša.
isto je to kao T5 .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2017, 21:47   #64
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mikimiki dali si ti probao editirati bubanj na psr—u ili samo tako mislis?Ali nastranu psr,ovo sto se prezentira u Genosu meni zvuci super:Nezadovoljnih ima uvijek, tko bi svima ugodio?Nekome fale terce,nekome fali sempl kravljeg zvona i tako dalje.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2017, 22:13   #65
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jesam probao. Kad sam prodao T5 koji sam imao dvije godine uzeo sam S970. Na njemu sam radio sa tim drum edit o kom se govori ovdje. Ono, sto bi ljudi rekli bolje ista nego nista, ali ipak daleko je to od dobrog. Ako u Genosa nije bar kao i u pa4x ili cak bi trebalo biti i mnogo bolje nesto kao sto to rade sa VST instrumentima onda je to Yamahin totalni promasaj. Ali nadam se da nisam u pravu i da ce Yamaha da ubaci potrebne alate koje jedan profi instrument mora da ima pogotovo kada se radi o ovakvoj cijeni. A da i ne spominjem dobar sequencer i piano roll posto spominju za kompozere itd. Znaci svega ima a nema nista konkretno.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 10.10.2017, 22:51   #66
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nebih da odvucem temu u pogresnom pravcu ali moram reci da je meni drum edit na PSR Seriji sasvim zadovoljavajuci.

Imao sam u jednom momentu zajedno PA-900 i A-3000 i na Istom razglasu A-3000 je ZVUCNO (sto je i najbitnije) pojeo je PA-900. U PA-900 set koji se prodaje i koji je u vecini osnova svih setova na KORGovima.
Bilo prisutno nekoliko muzicara i pretezno KORGadzije i uvjerili su se.
Svi spominju totalne edite i slicno ali Yamaha ima ugradjeno u sebi to da zvuk izlazi dosta masnije......i to je neminovno.

Saad sta ko voli neka izvoli.....


Pozdrav.

Promijenjeno od tyros2 (10.10.2017 u 22:54 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2017, 01:23   #67
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad se već potegla usporedba s Korgom, dopustite da si samo malo dam srcu oduška i napravim jednu općenitu paralelu. Svirao sam 10 tak godina Technics KN7000, klavijatura je proizvedena 2002. godine. Oni koji koriste i poznaju Korga, neka se nakon ovih par tehničkih pitanja zapitaju da li su prednosti jednog PA4x baš toliko napredne kao što misle da jesu. Oni koji prate za sada dostupne informacije o Genosu neka "malo sline" nad ovime jer to sigurno neće u njemu dobiti.

Piano roll u sequenceru? @mikimiki, da li bi takvo nešto bilo dostatno da ima Genos? Nisam vidio Korgov, kako on izgleda?

Highslide JS

Midi To Style opcija? Čuo sam i probao onaj s Korga, dobro zamišljeno ali upotrebljivo je samo na 10% midi fajlova. Na KN je taj alat pregledan, funkcionalan i prilagodljiv, a početnici s njim odrade posao za par minuta.

Highslide JS

Obrada sounda? Treba li nekome više opcija od ovoga što nudi KN? Naravno da treba ali postotak ljudi koji razumiju čemu ta podešavanja služe je manji od 1% muzičara koji se nalaze ovdje na forumu. Vjerojatnost da će preostalih 99% njime stvarno popraviti sound je jednaka nuli.

Highslide JS

Midi setting? Ako želimo, "svaka memorija" (analogno yamahi - registracija, Korgu - perfomasa) uz sve ostale postavke može pamtiti i par "sitnica" koje kontroliraju midi.

Highslide JS

USB audio interfejs (desni gornji ugao)? Može li to Korg ili sam nešto propustio? Za Genos se još uvijek vode "forumske borbe" da se takvo nešto ugradi jer, ovaj S/PDIF je običan konzumerski izlaz koji i nije kvaliteta koja se očekuje u studiu.

Highslide JS


Ima toga još ali nema potebe zamarati, a znam da neke ljude ovime iritiram. To mi nije bila namjera pa ću se za svaki slučaj unaprijed ispričati onima koji misle da sam ih prozvao. Želio sam istaknuti samo jednu i najbitniju činjenicu, a ona se nalazi u odgovoru na jednostavno pitanje. Zašto ja danas ne sviram ovaj "stroj koji ima sve", i to još bolje od ovih novih? Jednostavno zato jer znam, i iskustvo me naučilo da nikakvi alati, equalizeri, čudesa, čarolije i maxxaudio-ludorije koje su ugrađene u aranžer ne mogu nadoknaditi deficit koji se nalazi u izvornom zvuku koji taj aranžer reproducira. Nebitno je da li se radi o staroj sintezi kao što je slučaj kod spomenutog KN-a, lošem uzorku ROM sample materijala ili nekvaliteti D/A konvertera.

Svatko od nas će prvo dobro razmisliti, napraviti analizu i na kraju naći "kompromis između želja i debljine novčanika" te se odlučiti za kupovinu ili odustati od nje. Netko će samo zbog dobrog sounda iskeširati četri i pol soma eura dok će drugi naći dobar izgovor u nedostataku make-up-toolsa i tako "uštedjeti" znatnu sumu novčanica. Svakome po volji.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2017, 04:03   #68
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper, ja ne branim Korga. Meni je svejedno sta pise na klavijaturi. Da se razumijemo, u Yamahe mi se svidja zvuk. Pa imao sam T5, i odlicno sam radio sa njim. Ali jedna takva klavijatura ne smije da bude hendikepirana kao sto to Yamaha radi vec godinama. Sramota je da jedan KN7000 pojede i Yamahu i Korga sto se tice alata mogucnosti pravljenja sopstvenih sounda i ritmova. Jos je gore sto smo mi ok sa tim. Kao ono, pokvaricemo ili sta ti ja znam. Pa ko nezna neka pokvari, ali jedan flagship ili top model mora da ima sve potrebno da se na sto brzi nacin moze napraviti to sto zelis. Ja mislim da jedan dobar drum editor ili drum mikser bi trebalo biti sasvim normalna stvar u arrangera. Ili jedan sound editor. To bi u danasnjici trebala biti normala. A Yamaha umjesto da napravi revoluciju ponovo prepakuje i mijenja nazive i umjesto bubrega na prodaje jos uvijek jaja, nazalost.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2017, 08:04   #69
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A prostor za Genos 2, 3, 4., do cca. 2025. godine? Ajde, pa ne mislite valjda da je sadasnji Genos zadnje od Yamahe?? Netko rece Tyros 5 plus 5%.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2017, 09:54   #70
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@romario moj tata kaze da su galaxy s6 i s8 isti, ali svake godine kupi novi model

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije