Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2015, 02:32   #111
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja i dalje mislim da je preglednost i komfor koji YEM pruža u slaganju vlastitog packa daleko nadilazi ovaj nedostatak koji se spominje.

Yamaha niti u jednom trenutku nije imala namjeru zablokirati unos vlastitog materijala, to su naglasili na samom početku čim je izašao Ty5. Kasnili su s izdavanjem YEM-a krpali ga i iako je trebalo godinu dana da sve "stave u hrpu", na kraju se pokazao kao odličan alat.

Kada se YEM pogleda iz kuta korisnika PSR S serije, to je veliki dobitak u odnosu na konkurenciju istog cjenovnog ranga. Da je Yamahi na umu bila samo zarada, ne bi free podijelili one silne packove koji se mogu ugraditi po želji korisika do popunjenja memorije.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2015, 03:57   #112
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
...silni packovi koji se mogu ugraditi po želji korisika do popunjenja memorije.
je li to znači da nakon što se instalira neki pack u PSR-S970, može se instalirati još jedan, a da taj drugi ne obriše onog prvog ? (naravno oba bi mogla stati u PSR-S970 samo ako zajedno ne prelaze veličinu od 512 MB flash RAM)
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2015, 10:29   #113
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da, to znači upravo to.
Možeš kombinirati podatke iz više packova i "vaditi" iz njih što ti se sviđa, slagati ih u YEM-u i tako složeni materijal na kraju pohraniti/prebaciti u memoriju klavijature. Bez obzira na porijeklo materijala, on može biti Yamahin, od drugih firmi koje rade packove ili tvoj vlastiti, sa svima se može manipulirati u YEM-u.

Kao što sam naglasio, komfor i preglednost rada sa YEM aplikacijom je odlična. MOgućnosti edita samplova su velike. Kominkaciju YEM-a i klavijature je moguće ostvariti bežično. Ove prednosti nadilaze problem ponovnog učitavanja koji traje nešto duže nego što bi očekivali. Bilo bi lijepo da se kao na Tyros4 može pozvati samo jedan sample u klavijaturu, testirati i onda po želji ostaviti ili brisati. Ali nitko nije savršen, a mi smo muzičari nezasitni ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2015, 11:42   #114
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

S vremenom se covjek nauci I navikne na sve,pa tako I na YEM.

Nemam nikakvih problema sa YEM-om(u pocetku me strasno zamarao) I kao sto kolega Casper rece kad treba nalodati,,,, ja na kafu ili neki drugi posao,moze I sa zenom u krevet

Predlazem rad sa 2 USB-a,dok sa jednog lodamo set u klavijaturu,sa drugim raditi na racunaru sa YEM-om.

Uglavnom veoma mocan program.

Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2015, 13:58   #115
trubaduri
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2012
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
trubaduri ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno pitanje vezano za ovu klavijaturu.
Da li je u psr-u s970 moguce ubaciti i neke druge semplove preko yema, ili samo ako su oni u okviru yamahinih paketa semplova ili drugih proizvodjaca? Konkretno da li preko yema mogu ubaciti na primer nekoliko wav semplova koji mi se svidjaju i naslagati ih po tonovima kao multisample ili ne?
trubaduri je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2015, 14:32   #116
Ivan099
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: Čakovec-Hrvatska
Godina: 42
Postovi: 40
Downloads: 848
Uploads: 9
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR S770
Ivan099 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ivan099 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav evo imam mali problem sa yem softwerom(v2.3.2) imam psr s770 sve uredno funkiconira ali imam problem kad importujem neki sempl koji je npr. konvertiran u uvn. ili uvd. format ili bilo koji drugi yem ga očita ali nemam opciju voice edit nego moram snimit paket učitat u klavijaturu i tek onda mogu na klavijaturi voice edit i što je najbitnije nemogu to pospremit u expansion pack nego na usb.
Sad nemam pojma gdje grešim ima to možda veze sa registacijom instrumenta na yamaha stranici ili onaj fajl InstrumentInfo.n27. neznam stvarno unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
Ivan099 je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2015, 15:19   #117
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@trubaduri - da, možeš kombirati vlastite samplove, od cijelog sounda odjednom (voice drum) do pojedinačnih elemenata (doboš, kick)

@Ivan099- YEM moraš obavezno "povezati" s klavijaturom upisujući instrumentinfo, u suprotnom nećeš moći prebaciti materijal, mogući problem kod unosa uvn i uvd formata može biti u tome što je taj materijal izvorno došao s Tyrosa3 i samo je konvertiran u novi format, sigurno će ti više o tome reči član @Tyros2 jer on s tim barata već duže vrijeme i znam da zna sve cake ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2015, 15:24   #118
trubaduri
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2012
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
trubaduri ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala najlepse Casper
trubaduri je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2015, 01:53   #119
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Ivan099 Pokaži Post
Pozdrav evo imam mali problem sa yem softwerom(v2.3.2) imam psr s770 sve uredno funkiconira ali imam problem kad importujem neki sempl koji je npr. konvertiran u uvn. ili uvd. format ili bilo koji drugi yem ga očita ali nemam opciju voice edit nego moram snimit paket učitat u klavijaturu i tek onda mogu na klavijaturi voice edit i što je najbitnije nemogu to pospremit u expansion pack nego na usb.
Nije mi bas jasno kako nemas opciju edit?Ako si ubacio npr UVD ili UVN onda samo klikni dva puta na taj voice i odmah ce ti izbaciti opciju EDIT.Ukoliko ti nije konektovana klavijatura u racunar sa USB kablom pojavice ti se ova poruka:

The instrument is not connected.Voice will be produced using your computer software........

Znaci potrebno je konektovat pravilno instrument.U tom slucaju ce Yem 100% da radi kako treba.

Ukoliko je UVN dosao od internih T3 ili T4 voices/drums ti ces sa Yem-om moci editovati ali ga neces moci sejvati u S770.Editovanje se vrsi prije odabira klavijature za sejvanje(ukoliko ih ima vise u YEM-u).U ovom slucaju netreba biti spojena klavijatura.

Da,Expansion pack ti nece dozvoliti nikakvo sejvanje niti ritma,boje,drum kita niti bilo cega.Te stvari moras sejvati ili u USER ili u tvom slucaju na USB.Kod Tyros5 se jos mogu sejvati sve stvari na HD.

Pozdrav

Promijenjeno od tyros2 (12.12.2015 u 01:59 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2015, 12:41   #120
Ivan099
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: Čakovec-Hrvatska
Godina: 42
Postovi: 40
Downloads: 848
Uploads: 9
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR S770
Ivan099 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ivan099 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

casper i @Tyros2 hvala na odgovoru problem je bio u drajverima za midi komunikaciju hvala još jednom obojici
Ivan099 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije