Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.11.2018, 12:25   #31
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako sam dobro shvatio zadnje (nepotrebno) pitanje....u manualu Yem-a str.25 piše da su saundovi dobiveni editiranjem preset (genosovih) saundova narančaste boje......pored toga kada radim terce i ubacim neki malo kvalitetniji externi saund,često mi izađe poruka"da li želim da saund bude konvertiran u genosov saund" i takav konvertirani saund isto postane narančast.
Landison je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2018, 12:57   #32
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Editiranjem preset Genosovih soundova? Kako se to editira u YEM-u? U YEM-u imamo samo ono sto smo ucitali naknadno.
A terce koje si pravio i ubacivao naknadno inicijalno nisu bile u ppf formatu i opet dolazim do zakljucka da je pof prozoran, a konvertiran zut. Mislim, mozda nije ni bitno, al sigurno postoji neki razlog pa me zanima

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Dodato:
*ppf proziran, a konvertiran zut*

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (21.11.2018 u 12:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2018, 14:05   #33
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Yem je između ostalog namijenjen editiranju kako custom saundova (str 11.), tako i genosovih preset saundova(str.23.)....terce nisam unio u Yem nego sam ih radio u Yem-u i spremio u pack....naporan i složen posao,ali za malo munjene kao što sam ja .....ide to nekako!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2018, 14:59   #34
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni je to prekomplicirano.Terce...
Čestitam.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od romario (21.11.2018 u 15:06 sati)
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
Landison (21.11.2018)
Star 21.11.2018, 22:42   #35
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo s bojama ikona nisam previše proučavao. Moja su zapažanja sljedeća. Svaki sound koji "dolazi" iz Tyros serije (uvn. uvd. tvn. tvd), bez obzira da li se u njemu nalaze tvornički soundovi ili je isti izrađen od vlastitih samplova, jest narančast. Isto tako su narančasti svi oni zvukovi koje kreiramo unutar yema preko funkcije Create Genos Custom Normal/Drum Voices. Ako pak radimo Create Normal/Drum Voices, onda ikona nije ispunjena narančastom bojom. Isto vrijedi ako unosimo format sf2. Zašto je tako, tko bi ga znao?


Što se tiče slaganja samplova unutar jednog Packa na njihove pozicije (PCG), situacija je sljedeća. Kada kreiramo pack od "starog" materijala iz Tyrosa tako da cijeli Library uvodimo sa UVI, soundovi će biti posloženi na ona mjesta gdje su bili i prije, tj. u staroj klavijaturi. AKo pojedinačno unosimo UVN/UVD, oni će se opet slagati na pozicije gdje su bili smješteni prije. Ako je to mjesto zauzeto, UVN/UVD se smješta na prvu praznu poziciju. Međutim, treba obratiti pažnju na sljedeću "sitnicu". Pozicija sampla kojeg vidimo u donjem pregledu Yema unutar Packa nije njegovo stvarno mjesto. Ista je stvar kada taj sample pogledamo u klavijaturi, unutar mape, tj. packa. Ni tamo nema praznih mjesta kao što kaže Tiho. Međutim, oni realno nisu poslagani kako ih mi vidimo. Svakom samplu je dodijeljen Program Change (PCG) i on je smješten na poziciju određenu tim brojem. Ova se vrijednost može mijenjati ali ako su uz te zvukove vezane registracije, onda one neće funkcionirati. Logično je, registracije ne pronalaze odgovarajući materijal koji je postojao dok smo ih kreirali. Zato treba biti oprezan prilikom svakog preslagivanja samplova jer možemo napraviti poprilično štete.

Da bi lakše razumjeli kako su samplovi, i uostalom svi ostali tvornički zvukovi posloženi u nekoj klavijaturi treba pogledati "ona tri broja" koji se nalaze napisana iznad svakog sampla. Oni nisu vidljivi po defaultu ali ako odete u MENU i označite Show pod okvirom Voice Number prikazat će se niz od 9 brojki. Radi se o MIDI kontrolama gdje se prva tri broja odnose na Banku MSB (Most Significant Byte), druga tri na Banku LSB (Least Significant Byte), dok zadnji brojevi određuju PCG (Program Change). Oni su na neki način adresa i kućni broj svakog zvuka. Pozicije tvorničkih zvukova možete vidjeti u Data List klavijature i njih ne možemo mijenjati. Nas interesiraju soundovi koje smo mi slagali u YEM-u. Ovdje se Normal Voice uvijek nalazi na 063 MSB, a Drum Voice na 062 MSB. To ne možemo mijenjati i oni su definirani još od davnih modela Yamahinih aranžera. Tako smo sve do dolaska YEM-a imali smo jednu Banku LSB čija vrijednost je bila 000. Zato su modeli Tyros 2, 3 i 4 imali svega 128 praznih mjesta za unos CUSTOM VOICES. Tih 128 je bilo definirano PCG brojem. Međutim, izlaskom YEM-a omogućeno nam je da možemo imati novih 128 Banaka LSB-a. To praktički znači da sada imamo 16 384 (128x128) slobodnih mjesta za vlastite Voices i isto toliko mjesta za Drums.

Nadam se da ćete u ovom postu naći odgovore na neka pitanja koja su postavljena u temi i da će vam biti jasnije što se događa u pozadini dok preslagujemo sadržaje unutar YEM-a. Slikovito rečeno, time razmještamo stanovnike jednog grada na nove adrese (LSB i PCG) i ako poštar (REGISTRATION) nema pravilnu adresu, pošiljka sigurno neće stići na dobro odredište.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg voice number Show.jpg (83,7 KB, 36x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg MSB LSB PCG.jpg (74,9 KB, 34x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (21.11.2018 u 23:46 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Landison (22.11.2018)
Star 21.11.2018, 23:35   #36
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bolje ne preslagivati jer ce bit belaj. A nacelno i svejedno je gdje je, to se ionako ne vidi. Da prikazuje prazna mjesta u klavijaturi to bi vec bio problem.
Jos mi jedino nije jasno iz odgovora, dali u packu moze biti vise od 128 semplova ili ne moze?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Dodato:
Ili mozemo imat 128 oackova to su LSB banke. Sa po 128 semplova. Jel tako?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (21.11.2018 u 23:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2018, 23:42   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U jednom Packu može biti maximalno 128 samplova. Ali pored tih samplova u svakom Packu možemo postaviti i druge sadržaje poput Stylova, Registracija, MP3ca, multipadova ... I tu postoji maximalan broj, tako može biti samo 500 stylova, 500 multipadova ...
Tako je, svaki Pack ima svoje mjesto koje je određeno LSB kontrolom, i tako 128 komada. U svakom imaš 128 PCG samplova. Ukupno 16 384 mjesta za samplove.

Promijenjeno od casper (21.11.2018 u 23:44 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2018, 12:40   #38
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Međutim, izlaskom YEM-a omogućeno nam je da možemo imati novih 128 Banaka LSB-a. To praktički znači da sada imamo 16 384 (128x128) slobodnih mjesta za vlastite Voices i isto toliko mjesta za Drums.
Da li to znači kada sejvamo iz packa u User da s vremenom User može (na stranu memorija) prihvatiti 16 384 saundova?
Negdje u nekoj temi sam već pročitao o tome ali nisam bio siguran da sam dobro razumio!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2018, 13:57   #39
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
kada sejvamo iz packa u User
Nisam siguran da sam te shvatio jer ovakva radnja nije moguća.
User Genosa je 58 gb i on služi isključivo za pohranu raznog materijala poput stylova, registracija, mp3-a, raznih audio formata... Sadržaj Packa se instalacijom (ne sejvanjem) postavlja u u slobodni dio memorije koji je velik 4gb i u njemu fizički možemo imati smješteno ovih 16 348 samplova.


Dakle, User u sebe može primiti jedino Voices koji su u stvari samo varijante Preset ili Sample materijala. Ti Voices su veoma mali 1-5kb, a tamo ih možeš postaviti koliko želiš jer osim zauzeća prostora nema drugih limita za njihov unos.
casper je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2018, 14:38   #40
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajmo probat razmrsit stvar....počet ćemo sa logičnim pitanjem:kako imati na raspolaganju 16 348 saundova ako u jedan pack stane 128,a ako ne griješim može se instalirati samo jedan pack....što mi promiče.....gdje se smjeste ti ostali saundovi......ja pomislio u User...

Promijenjeno od Landison (22.11.2018 u 14:44 sati)
Landison je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije