Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.03.2020, 19:04   #1
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg pa700. Problem pri učitavanju

Pozdrav raja. Pa700 nemoze da ucita OS. Sve je radilo kako treba i sada kada ga upalim pise korg i pocne da lodira sistem i onda se ugasi i ponovo to isto radi sam. Sedmicu dana pretrazujem po internetu bez uspjeha. Pokuaso sam novi updete i uspjesno updatovo ali ponovo ista stvar. Na nekim sam forumima nasao da su neki imali isti problem sa pa4x pa im je korg dostavljao neke reset.pkg filove ali i nakon kontakta korga jos uvijek nemam odgovor. Da li je iko od vas imao ovakav ili slican problem i kako da ga rijesim. Da li iko posjeduje potpun OS a ne samo update pa da probam uplodovati jer stvarno neznam sta drugo da uradim. Unaprijed vam se svima zahvaljujem i nadam se da ce mo naci rjesenje i da se ovo nikom nece dogoditi. Hvala vam za svaku pomoc.

Promijenjeno od Mirnes24 (28.03.2020 u 19:05 sati)
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2020, 01:13   #2
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jesi li siguran da si učitao dobru os verziju. Piše da je 1.50 za HDMI verziju.

Promijenjeno od Tomy (29.03.2020 u 01:15 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2020, 01:20   #3
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 518
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav jesi probao prvo resurse ubacit zatim kad to zavrsi software i kad drzis intro pise ti koji ide pkg ili upd








Citat:
Originalno postovano od Mirnes24 Pokaži Post
Pozdrav raja. Pa700 nemoze da ucita OS. Sve je radilo kako treba i sada kada ga upalim pise korg i pocne da lodira sistem i onda se ugasi i ponovo to isto radi sam. Sedmicu dana pretrazujem po internetu bez uspjeha. Pokuaso sam novi updete i uspjesno updatovo ali ponovo ista stvar. Na nekim sam forumima nasao da su neki imali isti problem sa pa4x pa im je korg dostavljao neke reset.pkg filove ali i nakon kontakta korga jos uvijek nemam odgovor. Da li je iko od vas imao ovakav ili slican problem i kako da ga rijesim. Da li iko posjeduje potpun OS a ne samo update pa da probam uplodovati jer stvarno neznam sta drugo da uradim. Unaprijed vam se svima zahvaljujem i nadam se da ce mo naci rjesenje i da se ovo nikom nece dogoditi. Hvala vam za svaku pomoc.
__________________
Korg Pa5x & Yamaha Genos2 ,Ketron Event
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2020, 02:56   #4
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od gnovako8 Pokaži Post
Pozdrav jesi probao prvo resurse ubacit zatim kad to zavrsi software i kad drzis intro pise ti koji ide pkg ili upd
Jedino sto sam mogao da nadjem na netu je update i to je sve. Neznam na koje resurse mislis? Update ucita, zavrsi sve kako treba i kad zavrai trazi restart ali čim uradim restart ponovo ista stvar. Na sljedecem linku sam nasao nekih info gdje je tip ima isti problem sa pa4x ali ni tu nisam uspio dobiti nikvu info sta bi mogao uraditi.

http://www.korgforums.com/forum/phpbb2/viewtopic.php?t=101816&postdays=0&postorder=asc&start=60&sid=45b2b77ff441dea1e99d869e0ca28c51
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Tomy Pokaži Post
Jesi li siguran da si učitao dobru os verziju. Piše da je 1.50 za HDMI verziju.
Da da. Zadnju verziji sam skinuo direktno sa Korgove stranice.

Promijenjeno od Mirnes24 (29.03.2020 u 02:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2020, 12:12   #5
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj potražiti stariju verziju. Poznato je da stalno imaju neke probleme u novijoj verziji dok ne isprave sa slijedećim update-om.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2020, 18:11   #6
Mirnes24
Drugar foruma
 
Mirnes24's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.02.2008
Postovi: 55
Downloads: 140
Uploads: 1
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Mirnes24 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Tomy Pokaži Post
Probaj potražiti stariju verziju. Poznato je da stalno imaju neke probleme u novijoj verziji dok ne isprave sa slijedećim update-om.

Poslano sa mog NOA_N8 koristeći Tapatalk
Tomy, cijelu sam noć proveo buljeći u kom. Trazeci stariju verziju OS-a ali nista nisam mogo naci. Na kraju sam odlucio ostaviti post na forumu pa da vidimo mozda bude neke srece da neko ima rjesenje za ovo. Hvala na odgovoru
Dodato:
Pozdrav ljudi. U dnu mozete procitati odgovor koji sam dobio od Korgovog customer suporta. Znaci nikakve vajde od njih nema. Nosi u servis pa nek oni kozu gule. Nego ima li iko od vas kakvu crackovanu verziju ili bilo sta da probam. Nemam sta izgubiti. Klavijatura vec ne radi znaci gore nemoze biti nego sto jeste. Sve je uredu osim OS-a. 1.5 je toboze instaliran posto je ovo hdmi verzija. Bilo kakva pomoc mi je dobro dosla. Hvala vam

Thank you for contacting Korg USA Product Support and sorry for the delay.

Sorry to hear that you are having an issue with your Pa700.
The only files we have available for the Pa700 can be found at the link below.

https://www.korg.com/us/support/download/product/0/756/
If you can’t boot the Pa700, please have it inspected and/or repaired by a technician at a Korg Authorized Service Center. Please visit https://www.korgusa.com/KorgDealers?tab=service to find a listing of service centers closest to you. First enter a current Korg product: Pa700, your Zip Code and then click on search.
If you purchased the Pa700, within the past year, please be sure to bring a copy of your sales receipt from the Korg Authorized Dealer showing that it was purchased as new within the past year so the service center can check the status of the warranty. Please note that repairs of products purchased from unauthorized Dealers are never covered under warranty.
Best regards,

Promijenjeno od Mirnes24 (31.03.2020 u 02:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Mirnes24 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije