Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2008, 06:46   #1
alija9
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 13.05.2006
Godina: 44
Postovi: 34
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
alija9 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pitanje roland xp-10

Zdravo prijatelji imam jedno pitanje u vezi rolanda xp-10 posto nisam nikad imao nista od xp serije.ispala mi je ova klavijatura za $100 dollara u dobrom stanju,pa me interesuje dali ona valja icemu za narodnjake,dali se u nju mogu stavljati boje od xp-30,i xp-80 a posebno me interesuje kakve su na njoj terce,i na koji se nacin ubacuju boje u nju,jer nevjerujem da ona ima floppy.imam vec extreme za solo,ali sam mislio uzeti ovaj xp-10 nako cisto radi kucne potrebe tako da nemoram uvjek vaditi extreme iz kofera kad vjezbam.pa hajde ako je neko imo iskustva sa ovom kljavom nek mi javi,hvala vam unaprijed.

Promijenjeno od alija9 (27.08.2008 u 06:52 sati)
alija9 je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2008, 10:47   #2
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

XP-10 je najslabija klavijatura u porodici XP,u njoj imas samo GM banku (127 boja),nemas portamento,nemas kvalitetnu dirku kao na ostalim XP...
Inace,boje sa ostalih XP mozes da prebacujes u XP-10 ali si ogranicen time zato sto mozes primati samo fabricke boje,tako da ne dobijas puno.
Boje u nju se mogu prebacivati jedino preko MIDI-ja jer nema nikakav slot na sebi za floppy i kartice.
Vidim da si napisao da bi ti XP-10 vise trebao za kucnu upotrebu,pa sad sa cenom od 100$ i cinjenicom da je u dobrom stanju,nema sta polemisati nego kupiti klavijaturu.
Za fazon kucnog vezbanja to ce ti biti super klavijatura,a ako se budes potrudio i namestio da lepo radi mozes i uzivo da cepas sa njom,ja sam slusao kod par kolega XP-10 i mogu ti reci da im je stvarno fino radio XP-10.

Pozdrav!!!
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2014, 02:08   #3
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Velja druze kako da prebacim boje u XP10,preko cubase,sta ima jos pored midi questa koji nece. izvinjavam se moderaotorima sto pokrecem staru temu ali potrebna mi je pomoc. hvala na razumevanju.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pitanje, roland, xp10

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije