Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Dodatna oprema

Dodatna oprema Sample kartice, memorije, expanzije i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.04.2018, 01:21   #11
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nastavljam temu s dobrim vijestima. Naime, aplikacija MobileSheets je jučer nadograđena i dobila je novu opciju namjenjenu korisnicima Genos klavijature.

MobileSheets je aplikacija koju koristimo za pregledavanje, sortiranje i obradu tekstova i nota. Mogućnosti koje nudi su izvrsne i ne zaostaju nimalo za mnogo skupljim programima. Ono što nas Yamahe svirače posebno zanima jest, kako "komunicira" s Registracijama. Testirao sam je danas i mogu reči da je autor odradio vrhunski posao.

Ako je usporedimo sa SongBook+, app koja služi istoj namjeni i koju je Yamaha prezentirala zajedno s izlaskom Genosa, ovaj MobileSheets je u prednosti po mnogo čemu. Cijena je 15-tak eura (SongBook+ oko 55) i namjenjen je za Android i Win (SongBook radi samo na ios-u). Međutim, najbitnije je to što se povezivanje registracija i sadržaja unutar app svodi samo na jedan klik. Za usporedbu, kod Songbooka je za takvo povezivanje potrebno prvo upisati tri broja (MSB, LSB, Prg) za svaki tekst/note, a nakon toga iste te brojeve unositi u Song. Dosta je to tipkanja, tko ne vjeruje, neka proba odraditi 10-20 pjesma.

Na sreću, mogućnosti MobileSheets-a su odlične i vrlo slične ostalim aplikacijama za tu namjenu. Sjećam se nedavnog pitanja vezanog uz prikaz teksta pa ću samo opisati jednu od mogućih situacija i kako se problem teksta riješava "na brzaka".
MobileSheets je pokrenut na tabletu koji je povezan s OTG kablom na klavijaturu. "Stara teka" s tekstom je otvorena i stoji na stolu spremna "za obradu". Registracija s postavkma za pjesmu "Zbog jedne divne crne žene" je pozvana.
Potrebno je
1. kliknuti New +
2. odabrati ikonu aparata i slikati teku s tekstom
3. odabrati tab MIDI i kliknuti na ikonu linka
4. potvrditi s OK

I to je sve. Po potrebi možemo editirati fotografiju s alatima koji se nalaze u MobileSheets, dodati razne (MIDI) kontrole na sliku teksta ili kategorizirati tekst kako bismo ga poslije lakše pronašli. U svakom slučaju, za 10-15 sekundi imamo arhiviran tekst/note za pojedinu pjesmu koju pozivamo putem registracije ali isto tako možemo odabrati i suprotan smjer tako da s tableta aktiviramo registraciju.

Ostajem i dalje na starom dobrom vanjskom ekranu za prikaz teksta ali ako autor programa riješi bežično povezivanje kao što je najavio, vjerojatno ću se preorijentirati na ovaj način rada.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2018, 02:17   #12
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odličan program ali opet je najbolji za korgovce. Na jorgu je sve izvodljivo. Mene lično nervira koncept na yamaha klavijaturama. Ok je to da možemo da pozovemo 1000 registracija preko midija, ali sve u jednom folderu. To deluje malo konfuzno. Bolji koncept bi bio da su omogućili da mogu 127 foldera po 127 registracija. Ja sam mislio da ću uspeti da otklonim nedostatak pretraživača na Tyros klavijaturama pomoću Mobile Sheta. Ali ne svidja mi se da trpim sve registracije sa svim žanrovima u isti folder

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2018, 08:06   #13
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Krivo zboriš.
MobileSheets pamti svaku lokaciju, a nije bitno koliko foldera imaš. To nema veze s klavijaturom jer Yamaha kao i Korg prema van šalju sve informacije. Druga je stvar što autori programa nisu znali iskoristiti sysex pojedinih klavijatura.
Ovo se odnosi samo na Genosa, kod Tyros je i dalje potrebno upisivati pojedinačno i kod njega se mora nalaziti sve u jednom folderu. Ali kažem, to nije nedostatak klavijature već programera koji zna ili ne zna odraditi posao.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2018, 10:31   #14
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znači kod Genosa možemo preko MobilSheta pozivati registracije gde god da se nalaze u klavijaturi, iz više foldera?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2018, 10:41   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo tako. Probao sam one koje se nalaze u USER, nisam testirao USB.

Sada možeš sortirati pjesme unutar MobileSheets-a po raznim kategorijama, raditi playliste, svašta nešta je dostupno u toj aplikaciji i onda pozivati registracije direktno s tableta/mobitela.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2018, 11:02   #16
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Oko samog MobilSheta mi je skoro sve jasno ali mi oko Genosa nije malo jasno. Kako pozivati iz MobilSheta registracije ako su nam u više foldera raspoređene u Genosu. Recimo stavim u User memoriju više foldera sa registracijama, i MobilSheet će pozivati registracije iz bilo kog foldera? Ako je to moguće onda sam stvarno razočaran u Tyros 5.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2018, 11:26   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne treba biti razočaran s Ty5. Naravno da kao i svaka druga klavijatura ima određene nedostatke ali generalno gledajući, radi se o odličnom instrumentu.

Međutim, kad je stavimo u relaciju s Genosom, spomenuti nedostaci dolaze više do izražaja. Ali ne zato jer Ty5 ne valja, nego zato jer je Genos sasvim druga, novija generacija instrumenta. Pisao sam o tome prošle godine, još u vrijeme dok Genos nije niti došao u dučane. Mnogi su tada govorili, a neki još i danas tako misle, da je to samo nadograđeni Ty5 s novim nazivom. Varaju se opako, dali iz neznanja ili jala, potpuno svjejedno.

Ako stignem, možda ću već danas napraviti kratki video koji prikazuje kako upogoniti Mobilesheets s Genosom i kako to funkcionira u praksi.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (05.04.2018)
Star 05.04.2018, 16:17   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Što ako stignem, stigoh.
A sad moram na bauštelu, odraditi neki poslić na brzaka.

https://youtu.be/83KSbB5H-_8

Promijenjeno od casper (10.09.2018 u 21:26 sati) Razlog: popravljen link
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
dmmacak (05.04.2018), tyros2 (05.04.2018)
Star 06.04.2018, 02:08   #19
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka čast za snimak. Znači kod Genosa sve može. I na mnogo brzi nacin. Baš šteta što to nisu omogućili kod ostalih Yamaha aranzera. Jedino mi preostaje da napravim jedan folder MobilSheet i tu napakujem sve moguce raznorazne registracije, i da linkujem sa tabletom. A da u druge foldera poslažem kako je meni volja iste registracije samo ih kopiram. I to sam dobio ideju videvši na videu kod tebe taj folder. Hvala

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2018, 10:12   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I to nije loša ideja, jedan folder za MobileSheets, a u ostale staviš one druge registracije.
Ono što do sada nisam napomenuo, a trebalo je istaknuti jest činjenica da se neće svaki tablet/mobitel moći povezati s OTG kablom. U nekim je android uređajima ta opcija jednostavno nedostupna, ponekad zbog hardwareskog ograničenja ali nekada je i softwerski blokirana. Da bi se provjerila ta opcija prije nego se uopće spoji kabl, postoje alati kojima se ova mogućnost testira. Na google play treba potražiti neki tool unosom taga "OTG chacker" i nakon što se instalira, pokazati će da li je uređaj kompatilan s OTGom.

Iako imam tri tableta s većim ekranom, niti jedan ne podržava OTG. Postoje neki postupci kojima se ovo navodno može osposobiti ali je potrebno rootanje pa nisam htio riskirati i trošiti vrijeme na to. Zato sam iskoristio mobitel da testiram kako funkcionira MobileSheeta aplikacija i kao što se vidi u videu, radi brzo i besprijekorno precizno. Naravno da je veličina ekrana neodogovarajuća za live upotrebu ali za ovakvo testiranje je sasvim dovoljan.

Na nastupu koristim vanjski ekran veće dijagonale i on mi je za sada sasvim dobar. Međutim, djeluje pomalo staromodno i moram ga spajati preko adaptera i USB kablom. Kada bi autori MobileSheeta omogućili povezivanje putem wifi, sigurno ću se potpuno prebaciti na takav način rada. Pored toga, moguće je imati više povezanih tableta, tako da svaki člana sastava ima svoj ekrančić.

Kad sam se već raspisao, iskoristit ću priliku i postaviti par slikica koje prikazuju moju trenuti setup. Adapter sam pričvrstio na ekran, a onda sam ga zajedno s kablovinjem "sakrio" tako da se od ekrana do klavijature vidi samo tanki kabl USB-a (slika1). Monitor prenosim u koferu, po dimenzijama je taman da "legne u poklopac" (slika2). I jedna slikica koja prikazuje pogled iz mog kokpita prema složenim stolovima. U očekivanju veselih gostiju ....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg ekran02.jpg (89,5 KB, 71x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg kofer.jpg (93,4 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg gaza01_cr.jpg (94,6 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
genos, kofer, stickers, torba, transport, video out

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije