Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2012, 13:17   #1
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Böse WIN 7 Line In delay!!

Imam integrisanu zvucnu karticu na kojoj je sve radilo perfektno dok nisam instalirao Win7. Dakle,sta god da ukljucim u Line In imam delay ,ne bitno da li je to klavijatura ,televizor ili neki drugi instrument... zvuk koji udje i potom izadje iz Line In-a je i vise nego zadovoljavajuc ali postoji ogromno kasnjenje koje onemogucava sviranje u realnom vremenu. Probao sam sa novim drajverima,nije pomoglo! Da li je nekom poznato resenje za ovaj problem?
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 15:19   #2
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm... nemam resenje, ali mislim da se nesto slicno i meni desava. S tim sto nisam siguran kako stvari stoje kad se Line in koristi kao ulaz. Imam geniusov Home Teathre 5.1, i bio mi je neispravan nekih god dana. Pre toga sam koristio XP. E sad, kad sam popravio zvucnike pre neki dan, i kad sam okacio na 5.1, zvucnici koji su bili ukljuceni u plavi ulaz (line in), odnosno surround zvucnici su imali delay nekih pola sekundi, mozda i malo vise, pa sam morao da okacim zvucnike na stereo sistem. Ja sam mislio da mi nesto nije u redu sa Line In izlazom, ali sad, opet se nadam da je neki software-ski problem.
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 17:47   #3
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Ja ne razumijem kako zvuk iz Line In može da izađe, tj. da je to izlaz kad mu samo ime (In) kaže da je ulaz.

@NeX007
Da li si probao sa ASIO4ALL driverima?

@vita_kg
Ako sam te dobro razumio, da li si kopčao L i R zvučnike na Line Out, a centralne zvučnike na Line In?
Koliko ja znam Line In nije namijenjen za kopčanje zvučnika ili slušalica, jer taj zvuk treba da izađe na nešto tj. preko izlaza (Out). Barem ja tako nisam nikad spajao. Probaj sve zvučnike fino linkovati preko subwoofera, koji je, pretpostavljam glavni u tom sistemu i sve spoji na Line Out. Ili kod tebe ne može drugačije da se spoji?

Pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 18:41   #4
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne, pazi.. u pitanju je integrisana zvucna kartica. I u podesavanjima imam 3 varijante.

1. Stereo

Tad mi na zeleno izlazi zvuk za stereo zvucnike, crveno microfon, plavo line in.

2. Quadrophone (ili tako nesto)

Tad zvuk izlazi na zeleno i plavo (znaci line in, vise nije line in) a crveno mi je i dalje microfon. U tom slucaju zeleno sluzi za frontalne zvucnike a plavo za surround.

3. 5.1

Tad zvuk izlazi na sva tri izlaza, znaci vise ne postoji ni jedan ulazni kanal. Zeleno frontalni zvucnici, plavo surround zvucnici, crveno woofer i centralni zvucnik.

E sad, primetio sam da se problem javlja kad stavim na 5.1 i problem je u tome sto zvuk na surround zvucnicima kasni u odnosu na ostale. A to sam povezao s ovim zato kad je namesten na stereo, taj plavi ulaz je tad "Line In", a problem mi se nije javljao pre dok sam koristio XP.
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 19:58   #5
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jel imate aplikaciju koja kontrolise zvucnu karticu? Trebalo bi u aplikaciji za zvucnu da se nalaze opcije u vezi 5.1 sistema.

Sent from my HD2
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2012, 17:52   #6
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@harepa50
Mozda se nisam dobro izrazio...hteo sam da kazem da zvuk koji udje u LineIn ima delay dok izlazi iz Output-a. Da bih ti najlakse objasnio o cemu se radi reci cu ti ovo: npr. pustim pesmu u winamp-u i pokusavam da sviram uz nju. Iako je moj tajming u odnosu na pesmu ispravan ,na zvucnicima ne zvuci tako ... ono sto ja odsviram na klavijaturi kasni u odnosu na winamp. I da,probao sam sa ASIO4ALL driverima i ne pomazu. Na nekom forumu sam pronasao da trenutno ne postoji resenje za ovaj dosadni delay koji nastaje prikljucivanjem bilo kog uredjaja u lineIn. Sinhronizacija je bedna. Ali ja sam se snasao. Jedan izlaz iz klavijature sam ukljucio u line in ,i naravno ubacio slusalice u klavijaturu a ne u komp,tako da sam resio problem snimanja. Bedno resenje,ali sta da se radi...drugo ne postoji!
NeX007 je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2012, 23:23   #7
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Postoji rješenje, da zaboraviš na tu integrisanu zvučnu i kupiš sebi neku bolju. Trećeg nema.

Pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2012, 01:01   #8
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma jok, moze se to rijesiti, problem je sto si vjerovatno u control panel, sound, recording, line in pa propertis, pa tab listen ti stavio listen to this device, i tu ce naravno kasniti...to iskljuci jer ce ti tu uvijek kasniti, svima

kasni... moras instalirati drivere od maticne za audio sa programom , i u tom programu vjerovatno ces imati mogucnost da mutiras, ili pustis da se cuje direktno line in, mic i to... moze sto posto bez kasnjenja, i bez koristenja asio drivera, a
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gogspa80 za ovaj koristan post:
NeX007 (21.03.2012)
Star 20.03.2012, 01:32   #9
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Da, vidiš u pravu je gogspa80, moglo bi, sad se sjetih da sam čak i ja davno svirao na taj način i nije bilo kašnjenja.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2012, 03:54   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Opet je daleko korisniji onaj tvoj prvi savjet.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije