Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2023, 17:52   #1
notis
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.09.2017
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
notis ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland Em 2000 displej

Verujem da većina na ovom forumu zna za da je ovaj tehnički deo kod pomenute klavijature boljka kao i kod starijih verzija g 800 1000 ili e serije... Naime da li je neko ima sličnih iskustava i kako je uspeo da reši problem, u par servisa su me savetovali da to poprilično košta i da se u slobodnom prevodu ne isplati da se ulaže u staru klavijaturu čija je vrednost ne tako velika, ali me to neće obehrabriti da je ne popravim i dovedem u normalno stanje .. Iskren da budem meni je ova klavijatura draga i sentimentalno sam vezan volim njene ritmove koje me evociraju na neki lep period života kada sam slušao neke klavijaturiste kako koriste njene potencijale
notis je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2023, 18:54   #2
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa nisi napisao koji je problem displaya.Dali nema svjetla ima svjetlo ili je razturena pisava i tako dalje.Nabavak drugog novog displaya valjda stvarno nije baš jeftino ali više puta display nije bio uništen.Ponekad se razstavio očistili kontakti koji su bili prljavi pa slične stvari i on radio naprijed.
Kako nisi više napisao može biti više grešaka koje možda nisu kritične od kojeg hladnog spoja,crklo osvetljenje i tako dalje.To bi trebao neko na servisu proveriti i ne samo kazati display treba promeniti,Ne znam na kakve to servise nosiš gdje valjda nemaju pojma.Može se čak i umjesto tog originalnog displaya montirati na njegov kabal neki drugi,Nije naravno jednako ali u redu je.Potraži na Ebay,Ali baba i tako dalje ima još ponegdje novih displaya a i polovni pa češ vidjeti kako i šta.Ovdje kod nas vidio sam neko prodaje celi EM 2000 u posve ispravnom stanju zbog neupotrebe i cijena mu je 250 eura tako da display ne bi smeo imati više neke velike cijene ako naletiš na koju prodavnicu gdje su im ostali u rezervi pa nemaju kuda sa njima.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2023, 19:41   #3
notis
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.09.2017
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
notis ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si jedno vreme je bilo osvetljenja i slova i brojevi su se jedva nazirali i vremenom je ekran totalno postao prazan nema osvetljenja nema brojeva i slova... Hvala u svakom sluičaju za savet
notis je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2023, 21:14   #4
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzmi baterijsko lampu pa svjetli na ekran i gledaj sa strane to jest u više različitih kutova.Pa ako primijetiš na ekranu tek vidna slova brojeve i tako dalje onda je crklo osvetljenje a to nije neki problem jer se može sa strane displaya staviti mala led lampica i slične stvari primjer traka itd.Kako pišeš mi skoro liči da je crko potenciometar za jačinu svjetla ili je oksidirao pa ne propusti napona za osvetlenje.To je bio problem skoro na svim Roland.
Daj klavijaturu na pregled nekom ko se razumije u takve stvari jer na servisima više nema pravih majstora nego sami takvi koji menjaju cijele stvari od plata nadalje jer ih neznaju popraviti i tako im je naravno najlakše.
Dodato:
PS:Zaboravio sam ako nema ni svijetla onda sam skoro siguran da je baš nešto od toga što sam ti napisao jer večinom ako crkne ekran gori svijetlo i ostanu samo poneke crne crte a tih primeraka skoro nije bilo.Mislim da ti otišlo osvetlenje ili potenciometar može biti slab spoj kabla koja prljavština ustvari mala sitnica.

Promijenjeno od flosarka (19.11.2023 u 21:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2023, 21:31   #5
notis
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.09.2017
Postovi: 11
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
notis ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na iscrpnom odgovoru.Svako dobro ti želim
notis je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2023, 01:14   #6
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema problema sve dobro i tebi a riješit češ taj problem ako neseš nekom pametnom majstoru.U slučaju da bi stvarno crko cijeli display ne vjerujem mada postoji mala mogučnost nikad se nezna pa se javi pa ču ti ja pokušati nači neki možda ima koji gdje sam nekad radio na servisu.Ja sam siguran da se može popraviti ali sam iz slovenije i drugčije ti ne mogu pomoči.
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije