Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.09.2016, 00:23   #11
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedino da zovnem elektroničara i da ga pitam koja su to dva čipa, pošto ja ne znam koji su, doduše rekao je to je ono što sam našao, kao ko zna šta još ima defektno.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2016, 08:57   #12
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Elektroničari su isto što i automehaničari Uvijek pored onoga što je stvarno stradalo kažu..ma ima i ovo, ima i ono. Jedina razlika je ako se radi o nekom tvom dobrom prijatelju, mada i u to više ne vjerujem. Ako ti hoće reći koji su to čipovi po njemu sumnjivi, onda ok. Možeš li sam otvoriti Fantoma i slikati ta dva čipa? Samo pazi da se ploča ne dodiruje sa metalnim kućištem klavijature. Probaj odvojiti sam sve kontakte i fizički odvojiti ploču ili pažljivo je okrenuti kako bi se mogla vidjeti oznaka na komponentama. Pazi da ne otkineš ili isčupaš neki od konektora ... Pozdrav!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2016, 11:47   #13
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav. Zao mi je zbog nastale situacije ali sta je tu je.
Sam nista ne popravljam jer nisam za to strucan. Tako i tebi kolega savjetujem ako nisi strucan i ucen za to ne diraj nista sam vec nosi u ovlasteni servis.
Ako sumnjas u "dijagnozu"nosi u drugi pa ako treba i treci nece svi imati istu pricu a ako je imaju to ti je potvrda da je tocna .
Sretno i neka bude sto manji kvar!
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2016, 12:43   #14
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kod elektricara obicnog nositi klavijaturu nije nimalo prakticno i dobro,jer kakav god da si eliktricar moras imati iskustvo sa ton vrston tehnologije i sa kvarovima iz te kategorije i ja radim posao odrzavanja milion uredjaja,sve oko naplate putarine kontroldri,detektori,semafori,racunari,portali,dis pleji,distributeri,citaci,interfoni,kamere........ ...........e sad dodje mi drugi tip kamere ili drugog nekog uredjaja treba mi vreme da ja to skontam kako to radi i da mogu da uocim brzo sta je tu zaista problem a da ne menjam redom sve....tako da serviseri klavijatura imaju to iskustvo i manje vise radi se dosta stvari rutinski i moras biti strucan za tu vrstu,obican eliktricar moze samo proveriti tipa nesto prosto oko napajanja da izmeri ili nesto tipa bas ocigledno nabubreo elektrolit utd....jos ako je eliktricar priucen loss moze napraviti vecu stetu

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Dodato:
ja na svojoj klavijaturi izbegavam bilo sta da radim samo sam cistio ranije ili neki mikroprekidac prelemim....nesto bas prosto

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (28.09.2016 u 12:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2016, 11:30   #15
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

eno pogledaj na nasim KP oglasima, imas oglas, covek prodaje novu maticnu za G6, moze i ugradnja, da ne delim linkove, potrazi, naci ces, nema cene, pozovi pa vidi oko cena
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2016, 13:01   #16
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ae inbox.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2016, 17:03   #17
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovde kod mene nisu bas jeftine maticne ploce, ne verujem da je cena drugacija ni u EU, ali vidim da je za Roland-e oko $280-320, ne verujem je za G7 bitno drugacije. Ako majstor moze da ti garantuje da su cipovi u pitanju i ako je to signifikantno jeftinije idi s tim, ako ne, kostace dosta. Mozda neku polovnu da probas da nadjes
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2016, 17:24   #18
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Našao sam preko kolege Harisa u Sarajevu servisera za koji kažu da ne postoji kvar koji nije sredio, pa ćemo vidit.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2016, 14:39   #19
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo tek sad sam dobio informaciju od servisera u Sarajevu, kaže da je u pitanju DA konverter i da vjerojatno treba nabaviti dio od ovlaštenog servisera, pa ćemo vidit koliko para...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2016, 22:18   #20
milan84
Drugar foruma
 
milan84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.09.2006
Mjesto: Svud po malo!!
Postovi: 99
Downloads: 2871
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Klavir
milan84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koja je cena nove ploce
Dodato:
Verovatno vam je isti problem
https://www.youtube.com/watch?v=9quT89PM8is

Promijenjeno od milan84 (13.12.2016 u 22:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
milan84 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije