Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.01.2015, 17:35   #21
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izaci cu malo van teme ali nije lose znati da i u GW-8 postoji makeup tools,samo sto kod GW8 ne mozes da menjas elemnte bubnja pojedinacne vec samo ceo komplet bubnja sto je mana kog GW 8,ali koliko para toliko i muzike.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 20:44   #22
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da za Gw8 znam, super je to kod Bk, tako je sredjeno na G70 i E seriji. Hvala neso na informacijama. Cekam jos misljenja, nigde ne zurim, lepo natenane cu da sacekam i vidim koja mi je najbolja opcija. Hvala svima do sad.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 22:18   #23
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Čekajte malo, ja tek sad vidim da on ima PSR9000... Zašto bi menjao uopšte taj aranžer? Pominješ PSR 1500 a imaš 9000, pa mi to nije jasno. Mislim da PSR9000 ne treba komentarisati i porediti sa tim.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 22:20   #24
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Emire prodao sam ostao je u potpisu kao i ketron x1, kao lepa uspomena, zaboravio sam ukloniti, tada su zamenjeni za zvucne kutije, ali da ne idemo od teme. Sad je u mom posedu 600E za kupovinu klav. I velika dilema sta.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 22:48   #25
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4841
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam pre neki dan imao bk5 kod sebe i svirao sam ga ceo dan. ritam sekcija izlazi solidno, boje vecina takodje, ali me jako nervira ono potvrdjivanje "enter" kada menjas nesto, voleo bih da ima neki nacin da se to sredi i da se na to ne gubi vreme... Roland g70 sam cuo na YouTube sa onim prosirenjima i ritam sekcija mu je fantastica... e sad kakve su solo boje to ne znam... mislim da bi ti zu svaku od njih opet dobro dosla solo klavijatura sa nekim semplercicem ako nista bar zbog onih domacih boja Koje ne mogu da se urade u Rom bojama... ali to je vec i veca cena... da li zna neko kako se krece taj Kurzweil koji spominjete... k2000. cuo sam da mu Triton seria nije ni prineti pa bih mozda pazario tog kurz-a
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 22:53   #26
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cool

Eto i ja da predlozim BK5. Za te novce nema boljeg Rolanda.
Sto se tice manipulacije, za sredjivanje ritmova imas sve opcije koje ima i G70/E80 (pa i vise od toga). Tu je Makeup tools za sredjivanje, svaki element se moze jednostavno zameniti i doterati (cak Eq i pitch za svaku udaraljku posebno) plus tu su 2 MFX-a koja se mogu upotrebiti u ritmu.
Naravno, tu je i style composer koji takodje ima sve opcije koje je imao G70/E80.

Manipulacija pri sviranju? Otkricu vam jedan fazon koji sam od skoro pronasao.

Spakujete na USB ritmove, moze i u vise foldera. Na primer, jedan folder namenske ritmove narodne, drugi folder univerzalne narodne....itd. Klavijatura uvek izbacuje ritmove po abcd-nom redu u folderu pa tako mozemo vaznije ritmove nazvati sa prefiksom 1. ili A. Dakle, da bi izabrali ritam, pritisnete taster USB, izaberete folder i u tom folderu birate ritmove. Kasnije, kada pritisnete USB taster on ce vas vratiti u posednje izabrani folder. Prosto i jednostavno.

E sad boje. Tu lezi moj "fazon"
Spakujete u performance listu sve boje koje vam trebaju, po redosledu kako vam odgovara. Bitno je sledece: ubacite neki mp3 fajl, nebitno koji, na USB. Kada krenete da pravite performansu, izaberete taj MP3 fajl (umesto ritma) i tako snimite boju (performance). Kad snimite sve performanse koje ste planirali, sa USB-a obrisite taj MP3 fajl! To ce napraviti sledece: kada izaberete performansu, klavijatura ce prijaviti da nema tog audio fajla (na kratko) ali ce boja odmah biti dostupna za sviranje. Ne trebate nista da zakljucavate, tempo i ritam ce ostati poslednje odabrani! Ako dodamo da postoji mogucnost da numerickim tasterima biramo performanse (favorite) ovo je jedno od najlepsih resenja do sad na Rolandu! Birate ritam sa USB-a a boja se ne menja- a zatim birate boju iz performanse liste a ritam ostaje nepromenjen. Skroz nezavisno jedno od drugog.
Naravno, u istoj performance listi mozete snimiti i normalnu performansu, sa bojom i ritmom zajedno. Onda ce se promeniti sve. Takodje, da se ne zaboravi, svaki ritam u sebi moze sadrzavati do 4 OTS boje.
Morison je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 23:28   #27
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@yamahapassion, k2000 je odlican, velika steta je sto mu je ROM jako siromasan, i mogu reci skoro neupotrebljiv za narodnjacke boje, za zabavnjake se da srediti ponesto. Tu je RAM koji je jako redak, i moduli kostaju mnogo. Sinteza, mogucnost editovanja kao i to kako izlazi, kao da nije sa ove planete, daleko od velike trojke i u duplo skupljem cenovnom rangu. Ima mane kao i prednosti, pa se treba preracunati.
@Dejo, hvala na javljanju, lepo objasnjenje, zao mi je samo sto Roland komplikuje neke stvari koje bi trebale biti jako proste, ali je cinjenica da ste svi nasli nacin rada koji Vam odgovara, a mene jednostavno i dalje strah i ne svidja mi se, a pored opcija kao sto su dva mfx-a za ritam, eq po kanalu i elementu, compresoru, od ove klav. Se moze napraviti zver po zvuku. Steta za operarivnost. Pitanje za tebe kao za nesu, da li je na nekom pad kontroleru ili na recimo tabletu, moguce isprogramirati pozivanje user ritmova i performansi odvojeno?
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 23:47   #28
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam sta vam je to toliko dobro oko bk5.Probao sam je po meni nista posebno,solidna klavijatura.Opcije,operativnost i dizajn su po meni dosta losije nego kod korga ili yamahe a i sam zvuk je diskutabilan i to kad govorim nisam ni malo pristrasan,u vecini serija Roland je takav i bio.Moj ti je savet drzi se neke yamahe ili korga.
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 23:52   #29
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedino mi je operativnost slabija u odnosu na Pa500, sve ostalo a narocito opcije, hm... Diskutabilno. Pored reverba i chorusa jos 2 mfx-a za ritam u odnosu na samo dva kod Pa500, da ne spominjem master compresor ilo eq po elementu bubnja. Aleksa oprezno kada pises o Bk, prgav je taj mali, :-) Trenutno sam najblizi tome da pojurim ponovo Yamahu 9000, koju ovde nisam ni pomenuo, trenutno nema po oglasima ni jedna, drugo mesto mi dele Bk5 i Pa500.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2015, 00:02   #30
aleksakorgpa500
Drugar foruma
 
aleksakorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.08.2011
Mjesto: Sivac
Godina: 30
Postovi: 62
Downloads: 86
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa 500,casio ctk 800
Interesi: Muzika,obaranje ruku...
aleksakorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima samo 2 uppera za boje a i bilo je problema sa tercama ako ih sad nisu regulisali,sto se tice opcija ima nekih svojih prednosti ali rekao bih i vise mana,operativnost je dosta velika stavka za live nastupe a o materijalu da ne govorim.Na tebi je izbor,ja sam tu da pomognem.
__________________
Ludi korgovac
aleksakorgpa500 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije