Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 08.01.2015, 09:43   #11
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tesko da ces naci BK-5 za 600 eura.Nacin upotrebe,na BK-5 i nije tako komplikovan kao sto se misli.Veruj mi da meni ruka sama ide na ono sto mi treba i to je samo stvar navike.
G 70 je odlican aranzer ali ima manu sto je pretska klavijatura i sto nema dobre harmonike.
VA-seriju i E-50-60 ja bih zaobisao.Va zbog zipa koji nije pouzdan a E seriju zbog loseg saunda.

GW-8 jeste malo nezgodna za sredjivanje ali je sjajna klavijatura.Ja sam slatko radio sa njom skoro tri godine.

Mislim da je ipak najbolje da skupis jos malo para i da kupis neki Korg PA-600 polovan.Ja nisam ljubitelj korgovog zvuka ali mi se cini da bi ti posto nisi bas raspolozen da ulazes mnogo truda u sredjivanje klavijatura bio sasvim zadovoljan sa njim.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 11:02   #12
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Teško ćeš kupiti Roland G 70 za 600 eura....ja se ne bi toliko brinuo za solo boje, Važan ti je jak i dobar ritam, ako misliš da sviraš aranger svirku i ne toliko sa midi file ja ti priporučujem Roland G 800, ako koristiš i midi file ponekad više ti priporučujem Roland G 1000. A i solo boje mogu dobro da se srede, a i uštedičeš novac. Meni je Roland G 1000 Zakon i danas!
pozz. Ne kupuj Yamahe to so igraćke za decu.
megane je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 13:14   #13
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@megane,ti bas nisi u toku sto se tice cena na trzistu.Drugo preporucujes coveku G1000,i G-800 koje stvarno jesu dobri aranzeri ali su ipak prevazidjeni.Ne verujem da si mu pomogao mnogo u odabiru.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 13:15   #14
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Megane hvala na odgovoru ali G1000 je uz duzno postovanje jako jako prevazidjena klav. Narocito po zvuku. Nekad mozda da, danas u modernom dobu, za mene definitivno ne. Ipak hvala na predlogu. Uzgred i G70 i Bk5 imam za 600E, polovne, ali odlicne. Bk je za kes nov 800, polovan 600 i jos manje.
Neso predlog ti je na mestu, Bk sam imao kod kuce neko vreme ali ne dovoljno dugo, da bi se navikao samo na rad, sve ostalo je vrhunski na njemu. Od G70 me jedino odbijaju harmonike. Neso kad smo kod Bk5, reci mi samo ukratko, da li mogu na jednom ritmu odjednom da promenim sve dobose sa recimo D2 na E2 a da ne tipkam u micro modu i menjam udarac po udarac. Koje su kontrole kojima mogu obradjivati jednu komponentu bubnja recimo?
Dodato:
I neso da li jedan midi pad kontroler moze da mi resi rad sa Bk5 u smislu da isprogramiram padove za brzo pozivanje ritmova ili performansi, da li si upucen u to mozda?
__________________

Promijenjeno od calevh (08.01.2015 u 13:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 14:20   #15
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako imas ponudu Rolanda G70 za 600 eu uzimaj ,posle polako skupis pa uzmes jos nesto za solo i to je to.. Sto se tice sredjivanja naprimer ritmova roland je tu bio u prednosti par godina ispred ostalih sa Makeup Tools opcijom na novoj G i E seriji definitivno ne moze jednostavnije. Korg je recimo tek sa pa3x dobio neke od opcija koje postoje jos na G70.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 14:32   #16
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko dobrih sprava i kombinacija moze da se napravi za mali novac Slazem se sa Sinisom.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 14:52   #17
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sad citam temu Yamaha Psr 1500\3000 editovanje. Pa sa Yamahom se cudo moze napraviti, jos ako se na to doda kombinacija sa XG Worksom, cudo mislim da moze da se dobije od zvuka. Jako me privlaci kombinacija Yamahe Psr 1500 i Korga Trinity-ja. Sinisa falice mi jako dobre harmonike na G70.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 15:29   #18
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Koju god da uzmes,nesto ce da joj nedostaje..
Harmonike mozes da kasnije da nadomestis sa klav za solo recimo Kurzweil K2000
Ako vec imas aranzer sa dobrom ritam sekcijom i bojama onad nemas potrebe za recimo Kurzweil K2000. ili bilo kojom drugom.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2015, 16:54   #19
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od calevh Pokaži Post
Megane hvala na odgovoru ali G1000 je uz duzno postovanje jako jako prevazidjena klav. Narocito po zvuku. Nekad mozda da, danas u modernom dobu, za mene definitivno ne. Ipak hvala na predlogu. Uzgred i G70 i Bk5 imam za 600E, polovne, ali odlicne. Bk je za kes nov 800, polovan 600 i jos manje.
Neso predlog ti je na mestu, Bk sam imao kod kuce neko vreme ali ne dovoljno dugo, da bi se navikao samo na rad, sve ostalo je vrhunski na njemu. Od G70 me jedino odbijaju harmonike. Neso kad smo kod Bk5, reci mi samo ukratko, da li mogu na jednom ritmu odjednom da promenim sve dobose sa recimo D2 na E2 a da ne tipkam u micro modu i menjam udarac po udarac. Koje su kontrole kojima mogu obradjivati jednu komponentu bubnja recimo?
Dodato:
I neso da li jedan midi pad kontroler moze da mi resi rad sa Bk5 u smislu da isprogramiram padove za brzo pozivanje ritmova ili performansi, da li si upucen u to mozda?
Druze,editovanje na BK-5 u alatu koji se zove Make up tools.Vrlo lako mozes da promenis svaki elemant bubnja pojedinacno,da li je to dobos,cinela ili slicno,naravno u okviru tog kompleta bubnjeva koji je postavljen.udarac po udarac mislim da ne mozes da menjas koliko ja znam.mislim na jacinu pojedinacnog udarca,to jedino mozes da uradis u micro modu ali nesto i ne vidim neku potrebu za tim ako ti je sam style dobro iznivelisan.pojedinacno mozes svaki elemet bubnja da pojacas ili smanjis,da ga doteras sa ekvilajzerom.Ja nisam imao dodira sa midi pad kontrolerima,ali sa najnovijim OS u BK-5 i nema potrebe za tim,lepo sredis stilove kako tebi odgovara u performans liste i za tren si u novom stylu.Veruj mi,ja imam i iPad i koristim App BK-partner ali i pored toga stvarno nemam potrebe da styilove menjam preko iPad-a.
Kazem ti BK-5 ma koliko izgledao da je spor za rukovanje to nije tacno.Sve je stvar samo dobre organizacije performans lista i nema nikakvih problema za brzo rukovanje.Ako imas BK-5 za manje od 600 eura da kupis ja bih ti toplo preporucio da to i uradis.
Prednost BK-5 u odnosu na G70 je u sledecem.Ima samo 7.5kg,harmonike su mu perfektne,ima sve boje koje ima i G70 i kompatibilan je sa svim rolandovim klavijaturama iz G i E serije,cak dosta od tih stylova ne moras ni da doterujes,ali ja sam sve sto meni treba doterao i prilagodio za BK-5.

Toliko od mene.Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
sinisa (08.01.2015)
Star 08.01.2015, 17:27   #20
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nisam znao da su u Bk seriji zadrzali opciju Make up Tools sa prethodnih serija,to je svakako za pohvalu.
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije