Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.12.2013, 21:39   #1
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sta je bolje-Aktivne ili pasivne kutije?

Postovani,
Mi smo bend sa tri clana i zelimo kupiti ozvucenje koje ce zadovoljiti nase svakodnevne potrebe. Posto sviramo veselja u velike i male sale zelimo uzeti mixer i dve kutije za pocetak, a u buduce kad budemo imali vise novaca kupiti i bas binove.
Razmotrili smo sledece varijante i molimo za savet ukoliko neko od vas je koristio ove kombinacije:
1. Kombinacija DYNACORD POWERMATE 1000-3 + 2 kutije EV ZX5
2. Kombinacija DYNACORD POWERMATE 1000-3 + 2 kutije RCF ART 725
3. Kombinacija 2 aktivne kutije RCF ART 725-A + jeftiniji pasivni mixer ( WHARFEDALE SL824USB ili BEHRINGER XENYX X 1832)

Ne znamo da li je bolje uzeti DYNACORD POWERMATE iz trece ili iz druge generacije, jer nama jedan prijatelj rekao da ove mixere iz trece generacije lako se pokvare jer su digitalne i skupe su za odrzavanje.

Puno pozdrava
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 24.12.2013, 23:27   #2
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U svakom slucaju, od dva zla, izaberi ono manje - PM3.

RCF ART 725 su 700W kutije, i za njih je preporuceno pojacalo (po RCF sajtu) koje daje 2x1000W na 8 Ohm. PM3 isporucuje 2x600 na 8 Ohm. Nisam siguran kako bi se ponasale, ali sigurno ne bi radile punim kapacitetom.

Sa druge strane, kombinacija aktivnih kutija i pasivnog miksera je (po meni) bolja zvucni, ali samo da je pod uslovom neki malo kvalitetniji mikser (nikako Xenyx i ostale low-cost miksete). Mane - vecinom radimo u velikim salama gde je struja obicno na najnezgodnijem mogucem mestu (naravno, gde nama ne odgovara).

Dakle, ja dajem glas pasivnoj varijanti iskljucivo zbog prakticnosti, mada bih umesto PM3 uzeo neki opasan pasivni mikser (tipa Presonus 16.0.2), i snagas. To se uklapa u isti cenovni rang.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio skoricnik za ovaj koristan post:
jtodorov (25.12.2013)
Star 26.12.2013, 01:20   #3
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od skoricnik Pokaži Post
U svakom slucaju, od dva zla, izaberi ono manje - PM3.

RCF ART 725 su 700W kutije, i za njih je preporuceno pojacalo (po RCF sajtu) koje daje 2x1000W na 8 Ohm. PM3 isporucuje 2x600 na 8 Ohm. Nisam siguran kako bi se ponasale, ali sigurno ne bi radile punim kapacitetom.

Sa druge strane, kombinacija aktivnih kutija i pasivnog miksera je (po meni) bolja zvucni, ali samo da je pod uslovom neki malo kvalitetniji mikser (nikako Xenyx i ostale low-cost miksete). Mane - vecinom radimo u velikim salama gde je struja obicno na najnezgodnijem mogucem mestu (naravno, gde nama ne odgovara).

Dakle, ja dajem glas pasivnoj varijanti iskljucivo zbog prakticnosti, mada bih umesto PM3 uzeo neki opasan pasivni mikser (tipa Presonus 16.0.2), i snagas. To se uklapa u isti cenovni rang.
Kolega,
Video sam ovaj mixer PRESONUS ali vise mi se svidja model 16.4.2. Ovaj model kosta 1500 eura.
Molim te reci mi koja kombinacija pojacalo i zvucne kutije ide najbolje prema tebi uz ovaj mixer?
Video sam raznih pojacala i planiramo izdvojiti oko 500 eura za tu stvar i jos neki novac za dva satelita za pocetak, pa na dalje zelimo uzeti bas binove.
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 16:41   #4
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne mogu da ti preporucim ni jedno pojacalo, zato sto nisam upucen sta je trenutno aktuelno i dobro u tom cenovnom rangu, sacekaj, pomoci ce ti neko od kolega ko je malo informisaniji od mene.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 17:43   #5
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za 500 eura nista kvalitetno nemoze da se kupi. Progutas knedlu i kupis Behringer iNuke i molis boga da sto duze traje.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 26.12.2013, 18:51   #6
denza_
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.05.2013
Postovi: 102
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Interesi: Gitare,razglasi,sport
denza_ ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za 500 eura bolje uzeti polovan a dobar snagaš, nego nov jer kao što reče kolega, nema baš šta dobro da se probere za 500 eura Od polovnih za tu cijenu možeš naći Peavey CS3000, a od novih,ako već hoćete novo bih preporučio P.Audio PA12 (kopija Cresta CA12), i radi sasvim zadovoljavajuće, snaga je 2x800w na 8ohma i 2x1200w na 4ohma, a ako ti treba slabije, onda P.Audio PA9,al po meni je bolja solucija ovaj Peavey.

Al, evo moj prijedlog za razglas bi bio Allen&Heath Zed fx (ne znam koliko vam treba kanala pa možeš birati između 12,16 i 22, ovu verziju sa efektima), ili Soundcraft EFX seriju i 2 Yamaha DSR115 aktivne kutije, ja posjedujem dvije DSR 112 i mogu ti reći da su kutije prva liga, precizne, čiste, i jako jako snažne, a pošto nećete uzimati binove, ove 15ke će vam dobro doći, pošto izbacuju bass samo tako. Mislim da se ovo uklapa u budžet, i bit će 100 puta bolja kombinacija nego ZX5 sa Dynacord mixerom.

Pozdrav

Promijenjeno od denza_ (26.12.2013 u 18:59 sati)
denza_ je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2013, 18:19   #7
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da vam nije daleko tuzla ja imam kuci kao nov snagas peavey cs4080hz(sad sam se sjetio da ga imam heh),dzaba mi lezi,dao bi ga 650€,vec sam bio davno dogovorio sa jednim ovdje kolegom na forumu ali nam se neda jer smo predaleko,jbg
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije