Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Kabliranje

Kabliranje Šeme, modeli, sistemi spajanja

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.02.2013, 00:09   #21
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze,to nisam probao(u stvari tako sam prikopcavao eho) a mislio sam dans nego me mrzelo posle 2 dana sverke da raspakivam.Sutra idem to isprobati.
Hvala ti!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2013, 00:29   #22
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Bez brige,... to ti je to,... videces da ce ti i sound prirodnii biti sada na vokoderu nego preko stereo returna. Javi se sutra kad probas
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2013, 23:02   #23
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ipak nebi koristio vocal harmony tako.Znam da moze,ali ipak najbolje radi kada samo koristi jedan signal.Ako dvoje-troje pjeva u isto vrijeme dovoljno je da neko malo falsira da to ne zvuci kako treba.Opet ako vec pjeva vise od jednog onda nema ni potrebe za voiceworks.Koliko god se namjestile terce nije to ni blizu uzivo pjevanja. Imao sam voiceworks i odlican je za raditi.Nije uopste tesko ni da se naprave terce.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2013, 01:42   #24
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pedja,ma nisam imao juce vremena,probacu danas pa cu se javiti,stvarno mi je zao,nisam od onih sto pitaju pa ih posle nema.Mene je samo strah da ne bi i klavijature "hvatale"tercu sa vokodera.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2013, 02:14   #25
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

JAO BOŽE!!!
Neće klavijaturi da hvataju terce,... hehe... a neće ni drugi glasovi... na aux 1 potenciometru daš signal tj. okreneš potenciometar na otprilike "12 sati" i to SAMO NA TVOM MIKROFONU, a na svim ostalim kanalima je na nuli tj. iskljucen (skroz na levo....)
na aux 2 potenciometru daš svim vokalima signal tj. otprilike na 2 do tri sata zavisi koliko treba... i tada imas efekat na svim vokalima i neelektronskim instrumentima,.... sax,... violina,.. akusticna gitara i sl,.. na kanalu klavijature oba auxa ne dirati nista tj. skroz levo na iskljuceno... pa onda ponavljam opet iz aux1 out na mikseru udjes u vokoder a iz aux 2 na mikseru udjes u efekt procesor......... iz vokodera vraces se sa dva kabla u slobodni stereo ulaz a iz efekt procesora u stereo return,.. moze mono a moze i sa dvakabla stereo,...
(stereo uglavnom ide ako korisdtis suoround efekte,.. za hall i delay ne treba,.. svi su oni mono uglavnom..... obavezno aux 2 za efekt procesor da bude post fade a za vokoder može i post i pre... svejedno ne znači mu to ništa...)

Napomena: Inače u vokoder po pravilu treba samo sa jednog kanala da se daje signal preko auxa,.. jer u slucaju primljenih signala sa vise mikrofona (naravno samo u toku istovremenog pevanja, vokoder može da pregori jer nezna kome ce pre tercu pevati.......tako da kada hoces pevacicu da ukljucis na vokoder samo joj daj aux na 12 sati pod obavezno da ti ne pevas kada i ona peva,.. mada ja samo mene ukljucim i to je to! Pevačica neka kupi sta joj treba,... hehe...
Napomena 2: Glas mnogo prirodnije zvuci na preampu sa miksete nego sa vokodera a ima i bolji gain,....zato se i koristi aux!
Sve je ovo provereno, tj. licno iskustvo....
Ne isprobavati da li ce vokoder klavijaturi da svira ili peva tercu,.. vokoder ne prepoznaje taj nevokalni signal,..počeće da bakuje i pregori

Promijenjeno od pedjajazz (19.02.2013 u 02:21 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2013, 10:21   #26
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pedjoni,hvala ti na sto bi rekli na konstruktivnim informacijama i savetima.Evo njega "sljaka"(bio sam vredan ranom zorom).Ma nije problem sa vokoderom(u mom slucaju je digitech performer vokalist),imam ga vec 5g i koristim g.kad peva pevacica ja joj nekad pevam a nekad pustim vokalist,uglavnom i glupavo je da neko peva a ti da mu pevas pratevci vokal i plus da vokod mulja po svemu tom,to mi je jasno,nego ja se plasim kad se pojacam da ne bih imao slican problem kao sto sam sad imao sa vanjskim efektom(lexikon).
U svakom slucaju,druze hvala ti ako gde zapne,zovem te!!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije