|
|
Početna | Registracija | Pravilnik i ČPP | DONACIJA | Lista Korisnika | Društvene Grupe | Kalendar | Pretraga | Današnje poruke | Markiraj sve Forume kao pročitane |
Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto... |
![]() |
|
Alati tema | Display Modes |
|
![]() |
#1 |
Vredan član društva
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
![]() |
![]()
procedura ti je da nema procedure jer je Thomann već sve uradio na svojoj kućnoj stranici zato što šalje u sve zemlje svijeta. Znači ja sam na njihovoj kućnoj stranici odabrao jezik engleski, zemlju Srbiju, valutu srpski dinar i to je to. Na sljedećoj stranici sam ukucao taj tvoj zvučnik i lijepo mi se ukazalo da on košta 142 742 dinara ili 1160 EUR, nakon što je Thomanova kućna stranica sama odbila njemački PDV od 19 % jer Srbija nije u EU. Uz to plaćaš dodatnih 40 EUR transport, bez obzira šta kupuješ od njih i koju količinu kupuješ - ali ipak je gornja granica 30 kg. Čekaš 7-10 dana. Imaš trogodišnju garanciju i 30 dana rok vraćanja. E sad kad roba dođe u Srbiju, onda plaćaš srbijanski PDV + carinu ako je predviđena. Možda ti i pošta naplaćuje neku ležarinu ili sl. Dakle nema razloga da ideš u Njemačku.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Super-Moderator
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.307
Downloads: 343
Uploads: 22
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 1.826 puta u 1.360 Postova
Instrumenti: Genos2
![]() |
![]()
Upravo tako.
Ako pak ideš sam u Njemačku i kupiš kutije s željom da ih "sam uneseš" u Srbiju onda ne možeš dobiti povrat poreza. Jer potvrdu o izlasku iz EU koja ti treba za povrat poreza dobivaš na Mađarskoj/Hrvatskoj granici. Znam pouzdano da će carinik dojaviti tvojoj carnini da si kupio novu robu. Dakle, to nemoj niti pokušavati jer se neće isplatiti. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Stvarno kod kuće
|
![]()
hvala lepo skontao sve...Znate li koliko bi iznosili pdv i carina kad roba udje u Srbiju? ne znam gde to da pogledam, koliko bi me tacno izasla carina i pdv na tih 1190 evra koliko kosta kutija?
|
![]() |
![]() |
![]() |
Favoriti |
Alati tema | |
Display Modes | |
|
|